Προς το περιεχόμενο

Αγορά παπουτσιών μέσω internet και απορίες


slipknot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια 

εκανα αυτο το λογαριασμο εδω μονο κ μονο για να μπορεσω να καταγγειλω κ ισως να προστατευσω καποιος επιδοξους αγοραστε παπουτσιων απο σαιτ mybrandshoe.gr κ επειδη κ εγω ειχα την ιδια απορια με σας αν το σαιτ πουλαει αυθεντικα προιοντα κτλ

Το ζευγαρι μου ηρθε σημερα ενα nike 90 essentials σε μαυρο στα 75 ευρω συν 5 εξοδα αποστολης .

Το συγκεκριμενο παπουτσι ειναι το αγαπημενο μου κ ετσι θα ηταν το 4 ζευγαρι (στο ιδιο μεγεθος) που θα αποκτουσα οποιος εχει φορεσει μια φορα καταλαβαινει γτ.

Με το που εβγαλα το κουτι απο την σακουλα του κουριερ καταλαβα πως ηταν μουφα . διοτι το κουτι στα αυθεντικα ειναι μεγαλυτερο απο αυτο που δινουν αυτοι που πουλανε τα αντιγραφα στο δρομο .

Οταν εβγαλα το ζευγαρι απο το κουτι βεβαιωθηκα πως προκειται για μαιμου κ θα σας πω συγκεκριμενα γτ.

1. η σολα ειναι ακαμπτη δηλαδη πλαστικη κ οχι απο καουτσουκ

2. οι ραφες χαλια κ διπλοραμμενες

3. τα δερματα δεν κοπηκαν καλα με αποτελεσμα να εξεχουν μικρα κομματια δερματος

4. τα σηματα ολα εινα διαφοτερικου μεγεθους συγκριτικα με τα αυθεντικα

5. διαφορετικες ραφες απο τα γνησια .

6. τα συνθετικα υφασματα ειναι χαμηλης ποιοτητας .

7. η κολλα που χρησιμοποιηθηκε για να κολληθει η σολα στο παπουτσι διακρινεται με γτ εχει πεταχτει απο την ενωση 

8. η σολα εχει βαφτει με απαραδεκτο τροπο.

 

εδω κ ενα λινκ για να δειτε πως να ξερετε αν ειναι γνησια ή μουφα

 

http://www.ebay.com/gds/How-to-Spot-Fake-Nike-Air-Max-90s-/10000000177808455/g.html

 

οποιος θελει κ αποδειξεις μεσω φωτο ας μου πει.

μακρυα λοιπον απο αυτο σαιτ οσον αφορα το συγκριμενο ζευγαρι , για τα υπολοιπα δεν γνωριζω δεν απαντω....

Με το καταστημα επικοινώνησες?

Χθές αγόρασα απο το allaboutsneakers ένα ζευγάρι 90 lunar αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα έρθει μούφα ή γνήσιο..

Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με το καταστημα επικοινώνησες?

Χθές αγόρασα απο το allaboutsneakers ένα ζευγάρι 90 lunar αλλά δεν είμαι σίγουρος αν θα έρθει μούφα ή γνήσιο..

Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Πολύ καλό κατάστημα, έχω πάει κ στο φυσικό τους στο Ρέθυμνο. Είναι θυγατρικό του heavenofbrands. Είναι αξιόπιστο!! Μην ανησυχείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγόρασα από το myshoe.gr κάτι παπούτσια puma. Ήρθαν στην επόμενη εργάσιμη. Δεν μου έκαναν και ήθελα μικρότερο νούμερο.Την αλλαγή την έκανα ηλεκτρονικά και εντυπωσιάστηκα από την ιστοσελίδα και γενικά από το σύστημα της επιστροφής Μετά από 4 ημέρες έρχεται το καινούργιο παπούτσι με το σωστό μέγεθος. 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά τους καθώς όποιος έχει cosmote έχει επιπλέον -20% έκπτωση ανεξάρτητα εάν βρίσκεται σε έκπτωση αυτό το προϊόν.

Πλήρωσα με paypal 45 ευρώ περίπου τελική τιμή  για Puma παπούτσια.

 

Θα ξανά πάρω από εκεί καθώς ότι ήθελα έγινε σωστά και χωρίς καθόλου ταλαιπωρία.

Από εμένα συστήνεται ανεπιφύλαχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λοιπόν μετά από δυο βδομάδες κατέφθασαν τα Asics Nimbus 17 από το αγγλικό Amazon, περίπου 120 ευρώ έκαστο ζευγάρι (μαζί με 20 ευρώ μεταφορικά). Θα έλεγα πως σε σχέση με τα Kayano είναι ακόμα πιο μαλακά, όμως νομίζω πως έχουν στενότερη γραμμή από το συνηθισμένο.

 

Πάει να πει στο πλάτος σαν να με ενοχλούν λίγο, αλλά θα δοκιμάσω να τα φορέσω και με λεπτότερη κάλτσα ενώ με τον καιρό λογικά θα ανοίξουν και λίγο. Τελικά θα ήταν καλύτερα να τα είχα πάρει μισό νούμερο μεγαλύτερο από ό,τι συνήθως φοράω σε Nike, Jorda ή ακόμα και στα προαναφερθέντα Kayano.

 

Εννοείται η γυναίκα ξετρελάθηκε, της άρεσαν πολύ περισσότερο από κάτι Air Max 24/7 του 2011 που της είχα πάρει από Eastbay.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...χμμ, τελικά νομίζω πως χρειάζονται σίγουρα μισό νούμερο μεγαλύτερο από το συνηθισμένο. Μετά από δύο συνεχόμενες μέρες δοκιμών χωρίς πολύ περπάτημα, με ενοχλούν και τα δύο μεγάλα δάχτυλα των ποδιών. Δεν είμαι εντελώς βέβαιος ότι υπάρχει ελπίδα να ανοίξει το παπούτσι σε αυτό το σημείο, πιθανώς θα τα πασάρω σε κανα φίλο και θα ξαναπροσπαθήσω με μεγαλύτερο μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως τα nimbus 16 που πηρα ηταν ακριβως το νουμερο που παιρνω και σε nike adidas κλπ 

Δεν μου ηταν στενοχωρα. Παιζει ρολο και το ποδι του καθενος φυσικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο. Τσέκαρα πριν λίγα λεπτά τα Kayano και τελικά αποδείχθηκε πως έκανα μεγάλη πατάτα. Αντί για αγγλικό νούμερο 11, μάλλον παρήγγειλα 11 αμερικάνικο... Ούτως ειπείν αντί για 46,5 που είναι τα (ανετότατα) Kayano, τα Nimbus μου ήρθαν σε 45. Γι' αυτό με ενοχλούν. Πρώτη φορά κάνω τέτοια χαζομάρα και μάλιστα μετά από δεκάδες παραγγελίες. Για όλα υπάρχει όμως αυτή τη πρώτη φορά, ουφφφ...

 

Τεσπά, τι να γίνει θα τα φορτώσω σε καναν άλλον. Παρήγγειλα ήδη το σωστό νούμερο (και με έξτρα πλάτος "width 2E") απευθείας από το sportsshoes.com. Το Amazon πρακτικά από αυτούς τα προμηθεύεται και περιέργως τα πουλάει μεν στην ίδια τιμή αλλά με ακριβότερα μεταφορικά (15 αντί για 8 λίρες ενώ όλο το handling και το shipping γίνεται απευθείας από το sportsshoes, το Amazon δεν κάνει τίποτα!)

 

Τελική τιμή 98 λίρες (έβγαινε 101,5 στο Amazon αλλά για το μοντέλο με το στάνταρντ πλάτος, όχι το έξτρα που κοστίζει +5 λίρες). Για τέτοιο παπούτσι θα έδινα και τα διπλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς το www.gr-onlineshop.com ??

Θέλει η αδερφή μου να της παραγγείλω κάτι adidas αλλά δε μου γεμίζει το μάτι το site...Είνια αυθεντικά;

Μπα ψεύτικα είναι. Διάβασε μόνο εδώ και θα καταλάβεις πως είναι μούφα η ιστοσελίδα.

 

http://www.gr-onlineshop.com/shipping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παραγγειλω κατι απο myshoe μιας και ειναι η τελευταια μερα των εκπτωσεων και μολις ειδα στο κινητο εναν κωδικο για επιπλεον εκπτωση 20%.

Στο checkout εχει επιλογη για αντ/λη, πληρωμη με καρτα ή paypal.

Στο FAQ τους λεει και για καταθεση, αλλα τετοια επιλογη δεν δινει στο checkout, οποτε μετα αλλη εναλλακτικη ειναι η πληρωμη με καρτα. Ωστοσο, εκει που περιμενα οτι θα με παει σε ενα συστημα πληρωμων καποιας τραπεζας οπως πχ στο paycenter της πειραιως(οπως κανει η wind στην online ανανεωση, ή μια εταιρια hosting που χρησιμοποιω, κλπ), βλεπω οτι θα πρεπει να εισαγω τα στοιχεια της καρτας στο site τους. Ξερει κανεις αν αποθηκευονται τα στοιχεια της καρτας στην βαση δεδομενων τους; Λογικα φανταζομαι ναι, οποτε και δεν θα προχωρησω στην αγορα, αλλα αν ξερεις κανεις ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ωραιο καταστηματακι που ανακαλυψα προσφατα(λογικα επειδη δεν ειμαι απο θεσ/νικη) ειναι το petersport.gr . Εχω κανει ηδη μια αγορα απο εκει , γρηγορη εξυπηρετηση και εχει αρκετη πικοιλια και καλες τιμες για μη - skroutzoμαγαζο . Ριξτε μια ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο. Τσέκαρα πριν λίγα λεπτά τα Kayano και τελικά αποδείχθηκε πως έκανα μεγάλη πατάτα. Αντί για αγγλικό νούμερο 11, μάλλον παρήγγειλα 11 αμερικάνικο... Ούτως ειπείν αντί για 46,5 που είναι τα (ανετότατα) Kayano, τα Nimbus μου ήρθαν σε 45. Γι' αυτό με ενοχλούν. Πρώτη φορά κάνω τέτοια χαζομάρα και μάλιστα μετά από δεκάδες παραγγελίες. Για όλα υπάρχει όμως αυτή τη πρώτη φορά, ουφφφ...

 

Τεσπά, τι να γίνει θα τα φορτώσω σε καναν άλλον. Παρήγγειλα ήδη το σωστό νούμερο (και με έξτρα πλάτος "width 2E") απευθείας από το sportsshoes.com. Το Amazon πρακτικά από αυτούς τα προμηθεύεται και περιέργως τα πουλάει μεν στην ίδια τιμή αλλά με ακριβότερα μεταφορικά (15 αντί για 8 λίρες ενώ όλο το handling και το shipping γίνεται απευθείας από το sportsshoes, το Amazon δεν κάνει τίποτα!)

 

Τελική τιμή 98 λίρες (έβγαινε 101,5 στο Amazon αλλά για το μοντέλο με το στάνταρντ πλάτος, όχι το έξτρα που κοστίζει +5 λίρες). Για τέτοιο παπούτσι θα έδινα και τα διπλά.

 

δηλαδη σε 43 αμα φορας πρεπει να παιρνεις 44? δηλαδη 9.5? πως ξερουμε αν χρειαζομαστε width παπουτσια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να διαθέτει Nike Air max tailwind 6 η 7 η Nike Shox.

Όσα έχω βρει ως τώρα δεν έχουν νούμερα η είναι μπανάνες. Επίσης κάπου πέτυχα το παρακάτω site http://kingshoes.gr/ έχει ψωνίσει κανένας από εκεί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς κάποιο κατάστημα που να διαθέτει Nike Air max tailwind 6 η 7 η Nike Shox.

Όσα έχω βρει ως τώρα δεν έχουν νούμερα η είναι μπανάνες. Επίσης κάπου πέτυχα το παρακάτω site http://kingshoes.gr/ έχει ψωνίσει κανένας από εκεί ?

Ψηλομουφα το βλεπω το καταστημα φιλε , οπου βλεπεις τετοιες τιμες(80 ευρω AirMax 2016 ενω μολις βγηκαν με Retail στα 200) και να πουλανε μονο AirMax κλπ μακρυα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...