Προς το περιεχόμενο

MechWarrior Online


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Όχι, zoom κάνεις κανονικά.

 

Απλά με το user.cfg, άλλαζαν πολλοί το FOV, οπότε σε mechs με πλαϊνά παράθυρα (e.g. Cicada) υπήρχε πλεονέκτημα, αλλά το θέμα έγινε γιατί έβαλε βίντεο ένας που έβγαζε πιο μπροστά την κάμερα, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται το cockpit (ούτε το glass που έχουμε τώρα) και έβλεπε πιο καλά μπροστά. 

 

Έγινε ένας μικρός χαμός στα reddit και στο official forum και ιδού. :P

 

Eμένα πάλι δεν με πείραξε, γιατί μια φορά είχα δοκιμάσει πιο ανοιχτό FOV, αλλά δεν βόλευε. (επίσης το Atlas δεν έχει πλαϊνά τζάμια :P)

 

Edit: Eλπίζουμε να πάρει μπρος το development τώρα, γιατί τόσο καιρό η δικαιολογία ήταν ότι το UI 2.0 ήταν το "bottleneck" και πως όλα θα στηριχτούν πάνω του από δω και πέρα.

 

Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια είναι ότι ίσως και να έδινε κάποιο πλεονέκτημα αν και προσωπικά δεν το είχα "πειράξει" ποτέ..

 

Για αυτό το UI 2.0, πραγματικά, πόσους μήνες ακούγαμε? Από Ιούλιο/Αύγουστο '13?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για αυτό το UI 2.0, πραγματικά, πόσους μήνες ακούγαμε? Από Ιούλιο/Αύγουστο '13?

 

O κόσμος περιμένει το Community Warfare που ακούγαμε από το 12. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Όπως είχαμε πει, αν είναι κάτι που δεν έχει πρόβλημα η PGI, είναι να ρίχνει mechs.

 

Και φυσικά οι πρώτες screenshots από αυτό που ζητούσε ο κόσμος (όχι το Urbanmech :P) και θα έρθει με την παρέα του τον Ιούνιο:

 

 

x7ta.jpg

 

5n17.jpg

 

7amd.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, αλλά θέλει πολύ παίξιμο.

 

Αυτά που θέλουν premium currency για να πάρεις είναι cosmetics (χρώματα, camo patterns, cockpit items) και τα Hero mechs (αυτά που βλέπετε στα πιο πάνω βίντεο) που είναι διαφορετικά configurations από τα κανονικά variants.

 

Τα hero mechs δεν είναι ΟΡ. Αν και είναι γεγονός ότι 2-3 από αυτά χρησιμοποιούνται πολύ για το βολικό meta configuration τους.

 

Και άλλες 2 φωτογραφίες που έβαλαν.

 

 

 

proxy.jpg?t=HBgeaHR0cDovL2kuaW1ndXIuY29t

 

proxy.jpg?t=HBgeaHR0cDovL2kuaW1ndXIuY29t

 

 

Και για όσους δεν ξέρουν, αυτό είναι ένα από τα πιο κλασσικά Heavy mechs των clans, το Timber Wolf.

 

Γνωστό στην Inner Sphere λόγω του προβλήματος targeting που είχαν στην πρώτη επαφή με αυτό που δεν μπορούσε ο υπολογιστής να καταλάβει αν είναι Marauder (Mad) ή Catapult (Cat) και με την συνεχόμενη εναλλαγή, "ονομάστηκε" Mad Cat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Battletech novels;

 

http://www.stargazerserv.com/csv/btech/battletech_novel_list.htm

 

Εγώ πιο πριν τέλειωσα το Close Quarters και πάω για το Far Country (τα πάω με την σειρά, έχω διαβάσει όλα από CQ και πάνω).

 

Μέχρι στιγμής και πιστεύω και για αρκετούς, Blood of Kerensky Trilogy είναι highlight, γιατί δείχνει την Clan Invasion.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Battletech novels;

 

http://www.stargazerserv.com/csv/btech/battletech_novel_list.htm

 

Εγώ τέλειωσα το Close Quarters και πάω για το Far Country (τα πάω με την σειρά).

 

Μέχρι στιγμής και πιστεύω και για αρκετούς, Blood of Kerensky Trilogy είναι highlight, γιατί δείχνει την Clan Invasion.

 

Κοίτα, εγώ θα ήθελα με 2-3 βιβλία να μπω λίγο στο universe της όλης ιστορίας. Δεν έχω το χρόνο να διαβάσω περισσότερα γιατί έχω καμιά 20αρια ήδη που περιμένουν τη σειρά τους :P

 

Αυτή την τριλογία δεν τη βρίσκω πουθενά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα έχει στην λίστα:

Lethal Heritage

Blood Legacy

Lost Destiny

 

Το θέμα είναι πως τα βιβλία και το όλο backstory δεν είναι όπως στα παιχνίδια.

 

Άλλα βιβλία κεντράρουν σε άλλους χαρακτήρες, οπότε βοηθάνε όταν τους βλέπεις σαν δευτερεύοντες πιο μετά να καταλάβεις πώς σκέπτονται ή όταν λένε "έγινε αυτό" να είχες διαβάσει το αντίστοιχο βιβλίο.

 

Επίσης το σύμπαν του Battletech είναι γεμάτο πολιτικές ίντριγκες, προδοσίες, κατασκοπίες, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...