Προς το περιεχόμενο

iPhone 3GS στην Κύπρο


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οκ, ευχαριστω που εβαλες εικονα. ;) Τι ακριβως εννοει με το δυνατοτητα αναβαθμισης?

Τίποτα.... :-)

Μάλλον, τώρα που το σκέφτομαι, εννοεί αναβάθμιση firmware όταν κυκλοφορήσει καινούργιο ή αναβάθμιση σε jailbreak..... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα.... :-)

Μάλλον, τώρα που το σκέφτομαι, εννοεί αναβάθμιση firmware όταν κυκλοφορήσει καινούργιο ή αναβάθμιση σε jailbreak..... :-D

 

Λολ, σορρυ για το ασχετο, υπηρχε περιπτωση να μην μπορεις να το αναβαθμισεις σε καινουργιο firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε τι γραφουν? Αφου αναβαθμιση σιγουρα θα μπορουσε να γινει σε firmware, δεν νομιζω να εννοουν jailbreak γιατι μαλλον δεν ξερουν καν τι ειναι... :P(ειναι και "παρανομο")

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:33 ----------

 

Αν μπορει καποιος ας τους στειλει ενα μηνυμα να δουμε τι εννοουν με αυτο. Εχω πολυ περιεργια να μαθω. xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,

 

Πήραμε πολλές ερωτήσεις πρόσφατα για τα iPhones στην ιστοσελίδα μας.

 

Ελπίζω να μην θεωρήσετε αυτό το μήνυμα ως διαφήμιση - θέλαμε απλώς να ξεκαθαρίσουμε κάτι, γιατί αρκετοί έχουν επικοινωνήσει μαζί μας αφού διάβασαν μερικά από τα μηνύματα στο insomnia.gr.

 

Λοιπόν, τα iPhone είναι όλα εργοστασιακα "ξεκλείδωτα", δηλαδή, δεν τα ξεκλειδώνουμε εμείς. Αυτό σημαινει ότι η συσκευή μπορεί να δεχτεί όλες τις αναβαθμίσεις λογισμικού (firmware upgrades) από την Apple χωρίς πρόβλημα.

 

Ευχαριστούμε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiO,

 

όχι απαραίτητα. Πολλά από τα iPhones στην αγορά πουλιούνται υπό την προϋπόθεση ότι οι χρηστές δεν θα αναβαθμίσουν το λογισμικό και με την προειδοποίηση ότι οι πωλητές "δεν φέρουν καμία ευθύνη για firmaware upgrades"

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
GiO,

 

όχι απαραίτητα. Πολλά από τα iPhones στην αγορά πουλιούνται υπό την προϋπόθεση ότι οι χρηστές δεν θα αναβαθμίσουν το λογισμικό και με την προειδοποίηση ότι οι πωλητές "δεν φέρουν καμία ευθύνη για firmaware upgrades"

 

Ευχαριστώ.

Μ αλλα λογια εννοεις πως ειναι ξεκλειδωτα στο συγεκριμενο μονο firmware?Πως γινεται αυτο?Αν ειναι ξεκλειδωτο,δηλαδη εχει ξεκλειδωτο baseband,δεν γινεται να κλειδωνει σε αλλο firmware.Οτι και να του περασεις,θα παραμενει ως εχει.

Αυτο που λες γινεται μονο αν εχεις κανει χρηση pwnage,redsn0w κλπ κλπ,με αλλα λογια εχεις κανει jailbreak/unlock.Κατι το οποιο δεν νομιζω πως επιτρεπει και θα ηθελε να μαθει η apple,πως χρησιμοποιειται δηλαδη απο καποιον αντιπροσωπο το jailbreak,καθως αυτοματα ακυρωνεται η εγγυηση και επισης μπορει να χρησιμοποιηθει το iphone με οποιαδηποτε sim,χωρις τις ευλογιες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiO,

 

όχι απαραίτητα. Πολλά από τα iPhones στην αγορά πουλιούνται υπό την προϋπόθεση ότι οι χρηστές δεν θα αναβαθμίσουν το λογισμικό και με την προειδοποίηση ότι οι πωλητές "δεν φέρουν καμία ευθύνη για firmaware upgrades"

 

Ευχαριστώ.

 

Χαιρεται! Μπορεις να μου πεις εσυ γιατι δεν με αφηνει να μπω στο site σας???? Μου βγαζει error και The page cannot be displayed...:shock:

 

Sorry για το off-topic, απλα την αλλη φορα που προσπαθουσα να κοιταξω για το 3G S δεν με εβαζε και παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@Gameplay

Θα ηθελα μια απαντηση οταν μπορεσεις(μια και εισαι offline πια).

Αν ειναι αληθεια αυτο που λες,δεν θα θελα να μαι στην θεση του αντιπροσωπου μολις κλειδωνε το iphone μου απο το επομενο firmware update και μαλιστα με χαρτι στα χερια μου που λεει οτι "δεν φέρουν καμία ευθύνη για firmaware upgrades".

Eπισης θα μπορουσες να αναφερεις ποιοι ειναι αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiO,

 

υποθέτω ότι οι άλλοι πωλητές τα ξεκλειδώνουν στο συγκεκριμένο μόνο firmware. Δεν μπορώ να ξέρω στα σίγουρα όμως.

 

GiO, δεν ξέρω εάν μπορώ να σας πω ποιες είναι αυτές οι εταιρίες δημοσίως σε αυτό το forum. Εαν θέλεις στείλε μου ένα email και θα σου απαντήσω ατομικά με links κ.α.

 

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι τα δικά μας είναι εργοστασιακά ξεκλείδωτα, δηλαδή δεν έχουν κλειδωθεί πότε τούς και έτσι δεν χρειάστηκε πότε να ξεκλειδωθούν ή να γίνει οποιαδήποτε άλλη αλλαγή στο λογισμικό τούς.

 

ΑpoelAndreas, από ότι ξέρω η ιστοσελίδα λειτουργεί κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GiO,

 

υποθέτω ότι οι άλλοι πωλητές τα ξεκλειδώνουν στο συγκεκριμένο μόνο firmware. Δεν μπορώ να ξέρω στα σίγουρα όμως.

 

GiO, δεν ξέρω εάν μπορώ να σας πω ποιες είναι αυτές οι εταιρίες δημοσίως σε αυτό το forum. Εαν θέλεις στείλε μου ένα email και θα σου απαντήσω ατομικά με links κ.α.

 

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι τα δικά μας είναι εργοστασιακά ξεκλείδωτα, δηλαδή δεν έχουν κλειδωθεί πότε τούς και έτσι δεν χρειάστηκε πότε να ξεκλειδωθούν ή να γίνει οποιαδήποτε άλλη αλλαγή στο λογισμικό τούς.

 

ΑpoelAndreas, από ότι ξέρω η ιστοσελίδα λειτουργεί κανονικά

 

Δοκιμασα να μπω στην ιστοσελιδα απο 5 διαφορετικα browsers σε laptop και pc αλλα μου βγαζει error. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα να μπω στην ιστοσελιδα απο 5 διαφορετικα browsers σε laptop και pc αλλα μου βγαζει error. :fear:

 

για δοκίμασε να μπεις από εδώ https://proxify.com/r/?s=proxy.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...