Προς το περιεχόμενο

apple netbook?


mixalisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο φιλε μου μεχρι να το δεις στο applestore. Υπαρχει μια ροπη στο να βγαινουν τετοια μικρα μηχανηματα και εκει βασιζονται ολα τα λεγομενα. Αλλωστε η apple ξεκινησε βγαζοντας πολυ μικρο 10" φορητο αρκετα χρονια πριν, ανετα βγαζει κατι αν θελει.

 

Να κατσεις να σκευτεις μηπως μπορεις να αγορασεις απο τωρα το 13,3 με κανα 1000αρικο απο αγγλια. Μην νομιζεις οτι αν βγει θα ειναι και πολυ φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περιμένουμε εδώ και 1 χρόνο τώρα αλλά τίποτα στον ορίζοντα.....

Για τις προσωπικές μου ανάγκες θα προτιμούσα ένα κανονικό netbook παρά touchscreen και χωρίς πληκτρολόγιο, όπως φαίνεται ότι θα είναι.... Θα δούμε πότε και αν παρουσιαστεί..... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο φιλε μου μεχρι να το δεις στο applestore. Υπαρχει μια ροπη στο να βγαινουν τετοια μικρα μηχανηματα και εκει βασιζονται ολα τα λεγομενα. Αλλωστε η apple ξεκινησε βγαζοντας πολυ μικρο 10" φορητο αρκετα χρονια πριν, ανετα βγαζει κατι αν θελει.

 

Να κατσεις να σκευτεις μηπως μπορεις να αγορασεις απο τωρα το 13,3 με κανα 1000αρικο απο αγγλια. Μην νομιζεις οτι αν βγει θα ειναι και πολυ φτηνο.

 

καλα για αυτο ειμαι σιγουρος ολα ειναι λιγο τσιμπημενα..

και στο πλαισιο 999 εχει το 13,3 αλλα αλλο ειναι να παρεις ενα netbook k αλλο ενα notebook θα δουμε

αν δεν εχει βγει κατι μεχρι οκτωμβρη θα τσιμπησω τα νεα netbook με διπυρηνο και windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεβαστη η αποψη σου για το 13,3. Για τα δικα μου δεδομενα ή θα εχω ενα iphone ή ενα 13,3" μινιμουμ. Δεν μπορω να δουλεψω σε 10"

 

Τις προαλλες ειδα το καινουριο της sony. Φαινεται φιλοσοφημενο μηχανημα, με καλη οθονη (μεγαλη αναλυση) ωστε να μην χρειαζεται να κανεις συνεχεια scrolling, πολυ καλο πληκτρολογιο αλλα πολυ κακο "ποντικι". Θελει απιστευτη εξοικειωση και εχει και 1000Ε.

 

Θελω να καταληξω οτι δεν μπορεις να ξερεις ποσο θα σου ζητησει η apple στην οποια σιγουρα θα μπορεις να επικοινωνεις πολυ περισσοτερο με το μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως συμφωνώ με τον iced:

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο φιλε μου μεχρι να το δεις στο applestore.

Θυμάστε τα post του στυλ "μα γιατί το νέο iPhone δεν έχει forward facing camera για βιντεοκλήση, κανονική κάμερα 80MPixel με zoom, κατασκευή unibody από αλουμίνιο? Αφού οι φήμες αυτό έλεγαν."

 

Δε λέω, ωραία θα ήταν να βγει όντως τέτοια συσκευή. Απλώς τείνω να είμαι λίγο επιφυλακτικός με τις φήμες για την Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βγει iTablet με Snow βελτιστοποιημενο για χρήση με το χέρι με multitouch και τις κινήσεις από Macbook (2 δάχτυλα scroll , finger swipes για Expose κτλπ) με εικονικό πληκτρολόγιο σαν του iPhone και μια καλή βάση Touch εφαρμογών , έχω πουλήσει μέχρι και την Μανα μου για να το πάρω. Είναι το όνειρο μου , full touch Pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν βγει iTablet με Snow βελτιστοποιημενο για χρήση με το χέρι με multitouch και τις κινήσεις από Macbook (2 δάχτυλα scroll , finger swipes για Expose κτλπ) με εικονικό πληκτρολόγιο σαν του iPhone και μια καλή βάση Touch εφαρμογών , έχω πουλήσει μέχρι και την Μανα μου για να το πάρω. Είναι το όνειρο μου , full touch Pc

 

Γιατί να είναι full touch και να μην έχει ένα κανονικό πληκτρολόγιο; Εάν θες να γράψεις ένα κείμενο λίγο πιο μεγάλο τι κάνεις; Αλλιώς έχεις και το iphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να είναι full touch και να μην έχει ένα κανονικό πληκτρολόγιο; Εάν θες να γράψεις ένα κείμενο λίγο πιο μεγάλο τι κάνεις;

Virtual keyboard (όπως του iphone αλλά μεγαλύτερο) ή προαιρετικό εξωτερικό πληκτρολόγιο (bluetooth?)

 

(κοίτα να δεις που έχουμε πιάσει και κουβέντα για κάτι που ακόμα δεν υπάρχει και που αν υπάρξει, δεν ξέρουμε πως θα είναι) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαινεται αστειο να βγαλει η apple iphone με 10" οθονη.ουσιαστικα θα κανει τα ιδια με ενα jailbreaked iphone και θα εχει τα διπλασια λεφτα.νομιζω πως θα ειναι επισης αβολο και αντιαισθητικο ενα τετοιο προιον και η apple εχει την ακριβως αντιθετη φημη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα είναι ένα πιο μικρό MacBook, και όχι τόσο ένα πιο μεγάλο iPhone. :)

 

Αυτό νομίζω είναι αρκετό για να δελεάσει έναν χρήστη που ενδιαφέρεται για μόστρα, αλλά και για λιγότερο χώρο [βασικά, φορητότητα = Air χωρίς πλήκτρα!].

 

Κάτι τέτοιο, σαν αυτό που φανταζόμαστε πως μπορεί κάποτε να σκεφτεί κάποιος στην Apple να διανοηθεί πως θα σχεδιάσει, θα τρέχει πιθανώς το τυπικό λειτουργικό Mac OS X. Snow Leopard, please...

 

Τέρμα Εικασίας και Αμφιβόλου γωνία, είναι ένα τέτοιο προϊόν, αλλά τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...