Προς το περιεχόμενο

Tomb Raider


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Λολ το σκηνικό με το αεροπλάνο

 

 

Μήπως είναι κάπως μικρό; Είμαι ήδη στο 26%.

To ποσοστό που σου δίνει είναι μαζί με τα quest/trophies που έχεις ολοκληρώσει.

Εγώ στον πρώτο τερματισμό είχα 87%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80% ...  (όχι το game, to dvd) .. γιατί να πρέπει να πάω στη δουλειά το πρωί..?  :cry:

 

δηλ. ρε παιδια εγώ με τα 4 gb ram,, πόσα fps θα πιάσω? 

έχω κατατρομάξει με αυτά που γράφετε..! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας λες το υπόλοιπο σύστημα όμως...

 

Εγώ πριν που το τσέκαρα είχα ~6GB RAM usage, αλλά από μόνο του αυτό δε λέει τίποτα, αφού μετά τα ΧΡ και ειδικά στα 7, η μνήμη έχει την τάση να «απλώνει» (όσο περισσότερη έχεις).

 

Το θέμα είναι να έχεις πρώτα δυνατή κάρτα γραφικών, και μετά δυνατό επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα σε κανένα απολύτως παιχνίδι με 4 GB ram, τουλάχιστον μέχρι 1080p , πιο πάνω δε ξέρω και όταν θα ξέρω δε θα έχω μόνο 4

 

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι δε νομίζω καν να ξεπεράστηκαν τα 2.5 ( θα το ξανατσεκάρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήτανε λίγο υπερβολική η Crystal θα έλεγα...το ξύλο που τρώει δεν υπάρχει, καλύτερα να αλλάζανε το Croft σε Norris. :-D

Πολύ ωραίο και το combat ειδικά άμα ξεκλειδώσεις τα Tier II...ειδικά το κοτρόνι μέσα στα μούτρα εγγύηση!

p.s. σοβαρά τώρα έτσι...το σούτι που τρώει είναι απίστευτο. :confused:

 

p.s.2. επίσης βρήκα ότι το πιο βαρύ μετά από Tressfx είναι το "level of detail" τουλάχιστον στο δικό μου rig. Hope that helps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει κανείς με Logitech Rumblepad 2 ή κάποιο άλλο gamepad;

 

Δε μπορώ να γυρίσω την κάμερα, ούτε βλέπω κάποια επιλογή.

Και εμένα με ένα Logitech Dual Action δεν δούλευε ο δεξιός μοχλός και τα κουμπιά ήταν μπερδεμένα.

Κατάφερα και το διόρθωσα με το Xbox 360 Controller Emulator ακολουθώντας αυτό τον οδηγό http://www.umnotablogger.com/gamebox/content/1122-tutorial-how-to-make-your-generic-controller-emulate-the-xbox-360-controller.html

Για να δουλέψει ο emulator με το Tomb raider πρέπει να πας στην καρτέλα options και να τσεκάρεις την επιλογή "xinput9_1_0.dll"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα σε κανένα απολύτως παιχνίδι με 4 GB ram, τουλάχιστον μέχρι 1080p , πιο πάνω δε ξέρω και όταν θα ξέρω δε θα έχω μόνο 4

 

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι δε νομίζω καν να ξεπεράστηκαν τα 2.5 ( θα το ξανατσεκάρω)

 

Παίζει μεγάλο ρόλο πόση RAM έχεις συνολικά. Όσο περισσότερη έχεις, τόσο περισσότερο RAM usage βλέπεις.

Εγώ μόνο με Chrome έχω ~2GB RAM usage.

 

Και εμένα με ένα Logitech Dual Action δεν δούλευε ο δεξιός μοχλός και τα κουμπιά ήταν μπερδεμένα.

Κατάφερα και το διόρθωσα με το Xbox 360 Controller Emulator ακολουθώντας αυτό τον οδηγό http://www.umnotablogger.com/gamebox/content/1122-tutorial-how-to-make-your-generic-controller-emulate-the-xbox-360-controller.html

Για να δουλέψει ο emulator με το Tomb raider πρέπει να πας στην καρτέλα options και να τσεκάρεις την επιλογή "xinput9_1_0.dll"

 

Τελικά έβαλα το Dual Shock 3 του PS3 με το motionjoy και με compatibility mode για Xbox 360 :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@phanispal

 

κι εγώ χρησιμοποιώ και αγαπω chrome, αλλά το χεζει με τη μνήμη..

κι επειδή πολύ συχνά ανοίγω και αφήνω ανοικτές καμία 20άρια καρτέλες, έχω δει διάφορα τρομακτικά πράγματα

 

Δε λέω ότι δεν είναι καλό να έχεις καμία 8αρα για την άπλα σου, ειδικά σήμερα που είναι και αρκετά φθηνή η ραμ, λέω απλά ότι τα παιχνίδια δεν χρειαζόνται τόση πολλή ραμ

κανένα δεν εξάντλησε τα 4GB μου ποτέ, άντε να έμπαιναν μερικά στο 3ο, κανένα στο 4ο σε αντίθεση με τον chrome που την έχει για πρωινό

 

οπότε αν ξεκινήσω να παίζω σίγουρα θα κλείσω τον chrome, αυτό είναι βέβαιο :P

 

σε μνήμη gpu έχω θέματα κάποιες φορές και άλλο ένα gb θα το χρειαζόμουν για να μην κόβω πράγματα που διαφορετικά θα σήκωνε η κάρτα μου, ραμ όμως όχι

 

ΥΓ crysis 3 που είχα πρόχειρο

 

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/rgdxsgdgdsxfg_zpsbc8de493.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον. Για οσους εχουν προβλημα και θελουν να παιξουν με tesselation εχω ενα καλο και ενα κακο νεο.

Το καλο νεο ειναι οτι οι παλιοι 310.90 δουλευουν μια χαρα με tesselation ON.

Το κακο νεο ειναι οτι τα avg fps ειναι 35-40% κατω... :P

Οποτε no thanx δεν θα παρω προτιμω τους τελευταιους beta εστω και χωρις tesselation, μεχρι να βγει official patch..

 

Να πω και εγω την μακακια μου μιας που το προχωρησα λιγο και εχω μια Α αποψη.

Οκ ομορφο παιχνιδι δρασης με συμπαθητικα γραφικα και πολυ καλα cinematics που δενουν με την δραση και την πλοκη αλλα..

Χαθηκε ο κοσμος να το πουνε Μαρια; Γεωργια; Lara's emo sister?

Αν αυτη ειναι η Λαρα που ολοι γνωρισαμε και αγαπησαμε εγω ειμαι ο Κουδας.. Οκ ξυλο εχει βαλει και στις τσεπες, αλλα ρε φιλε πολυ κλαμα. Σχεδον σε καθε φαση φοβαται,μυξοκλαιει πως θα τα καταφερει τωρα και καλα, οι κραυγες πονου και αγωνιας ειναι αλλου για αλλου και γενικα δεν θυμιζουν σε τιποτα (περα απο τα φυσικα προσοντα) την παλια Λαρα που αγαπησαμε. Δηλαδη φωνη γεματη αυτοπεποιθηση και ας εχει ερθει η συντελεια του κοσμου,γεματη τσαμπουκα και σεξυ με την bitchy εννοια.. ifuknowhatimean..

Εμενα προσωπικα με χαλαει που αυτο το παιχνιδι θεωρειται remake του original.. Ειπαμε να προσθεσουμε νεα στοιχεια αλλα εδω εχει χαθει τελειως η προσωπικοτητα του κυριου ηρωα και προσωπικα εγω αυτο οχι απλα δεν το θεωρησα ενα θετικο νεωτεριστικο στοιχειο, αλλα ενα τεραστιο μειον για τους λογους που προανεφερα.

Ειναι παντως ενα πολυ ομορφο παιχνιδι δρασης αρκετα διαφορετικο και στον τροπο που το παιζεις.. Δηλαδη λιγοτεροι γριφοι και platform action, και περισσοτερο uncharted,max payne φαση δηλαδη 3rd person λιγο απο ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος παίζει στο hard με gamepad είναι τρελός!!! :-D

 

Yo Loui δεν υποτίθεται είναι reboot και το πρώτο "expedition" της Lara?! Και για αυτό όλο το κλάμα στην αρχή?! Γιατί μετά...άλλοι κλαίνε... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά και εμένα με ξένισε το όλο θέμα της φοβισμένης αθώας Lara αλλά με το σκεπτικό ότι είναι το πρώτο expedition της που δεν έχει αντιμετωπίσει ποτέ κάτι αντίστοιχο λογικό το μυξοκλάψιμο, αλλά ρε φίλε, πολύ ξύλο το κορίτσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...