Προς το περιεχόμενο

Αγορά αθόρυβου κουτιού


Yagami

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρεπιπτόντως κοιτάξτε λίγο την κάρτα που θέλω να πάρω για το συγκεκριμένο κουτί:

 

http://www.amazon.co.uk/BFG-GTX-285-DDR3-PCI-E/dp/B001PR1M7M/ref=pd_cp_ce_1

 

http://www.amazon.co.uk/BFG-DDR3-PCI-E-Graphics-Card/dp/B001QXDRFA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1250010899&sr=8-3

 

Ποια από τις δύο προτείνετε; Την OC "ελαφρά" overclocked η την OCX (και πιο ακριβή) έκδοση. Αξίζει να σκάσω τα παραπάνω λεφτά για την OCX η μπα;

 

Μπα.

Την clock-άρεις και μόνος αν θες, αλλά δεν θα χρειαστεί.

 

Επίσης θεωρώ overpriced την 285, πρότεινα την φθηνότερη υλοποίηση της GTX275 θυσιάζοντας ένα ποσοστό 5-10% σε επιδόσεις, αλλά κερδίζοντας μπόλικα €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μπα.

Την clock-άρεις και μόνος αν θες, αλλά δεν θα χρειαστεί.

 

Επίσης θεωρώ overpriced την 285, πρότεινα την φθηνότερη υλοποίηση της GTX275 θυσιάζοντας ένα ποσοστό 5-10% σε επιδόσεις, αλλά κερδίζοντας μπόλικα €.

 

 

+1 lian li

+1 gtx 275

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα το Silverstone Fortress SST-FT01B ..Το εχω τωρα κατι μηνες και ειναι πραγματικα αθορυβο με i7 kai Noctua NH-U12P CPU Cooler και με μια Sparkle GTX 275 SVGA...

Και ειχα πολλα κουτια ,ακομα και το lian li δεν λεει πολλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι είδα ψάχνεις για midi tower για να στεγάσει μια 285 επομένως μιας και έχω μείνει απόλυτα ικανοποιημένος από το δικό μου κουτί το οποίο περιέχει μια 285 θα στο προτείνω κιόλας....Coolermaster CM690 http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1023470&page=2&Manufacturer=CoolerMaster&category=69977695&catalog=20 του έχω βάλει και 5 ανεμιστήρες αθόρυβους και δεν ακούω τίποτα, παρά μόνο όταν παίζω όπου ακούγεται ελάχιστα το ανεμιστηράκι της κάρτας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμφανιση ειναι απο τα καλυτερα γιαυτο και το πηρα αλλα απο ζεστη, θορυβο[συντονισμους πολλους ειχα πολλες φορες απο σκληρους και dvd] και ο τροπος που βγαινει το πλαινο καπακι δεν μου πολυαρεσαν και το απεσυρα στο εξοχικο..

Και πηρα το Silverstone Fortress SST-FT01B Case για τον ι7 και τελος...ουτε θορυβος με καλες θερμοκρασιες ,εξαερισμους πιο σωστους και γενικα ανωτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντα μου άρεσε το Armor MX της ΤΤ.

Δες το και αυτό.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650689

Ευρύχωρο είναι.

Στηβαρό επίσης.

Και φαίνεται και σύχρονο με 3 ανεμιστήρες μπρος-πλάι-πίσω απο τους οποίος ο χειρότερος βγάζει 17db.

Για μένα είναι ευσεβής πόθος αν και για να πω την αλήθεια εχω δει σε λειτουργία μόνο το full tower armor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντα μου άρεσε το Armor MX της ΤΤ.

Δες το και αυτό.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650689

Ευρύχωρο είναι.

Στηβαρό επίσης.

Και φαίνεται και σύχρονο με 3 ανεμιστήρες μπρος-πλάι-πίσω απο τους οποίος ο χειρότερος βγάζει 17db.

Για μένα είναι ευσεβής πόθος αν και για να πω την αλήθεια εχω δει σε λειτουργία μόνο το full tower armor.

 

καλα ναι μακρια απο TT λεμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πα να λες.:lol:

Εγω θα το πάρω για να αλλάξω το CM 330 που ήδη εχω.:P

Βασικά θα βάλω ΤΤ σε όλα μου τα pc για σπάσιμο.

Lanbox Lite - Xaser ΙΙΙ εχω.

Ενα Armor και ενα XASER VI MX θέλω ακόμα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε πα να λες.:lol:

Εγω θα το πάρω για να αλλάξω το CM 330 που ήδη εχω.:P

Βασικά θα βάλω ΤΤ σε όλα μου τα pc για σπάσιμο.

Lanbox Lite - Xaser ΙΙΙ εχω.

Ενα Armor και ενα XASER VI MX θέλω ακόμα.:P

 

Κακες εμπειριες απο TT και οχι μονο απο εμενα εδω μεσα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακες εμπειριες απο TT και οχι μονο απο εμενα εδω μεσα. :-)

 

Αν πιστεύεις πως είναι δυνατόν TT να δώσει κουτί τόσο ελλατωματικό ώστε να προκαλέσει βραχυκύκλωμα σε κάτι και να προκαλέσει ζημιά τι να πώ.

Εγω βλέπω το Xaser 3 το οποίο είχε οδηγούς για να βιδώνεις ίσια τις βίδες των pci - pciex αν ήθελες να παρακάμψεις τα tool less clips!!!

Οι πιο πολλοί γκρινιάζουν για τα TT με τα τεράστια πορτάκια τύπου mambo.

Ε ηταν λίγο καγκ... και σπούσανε πως να το κάνουμε.

Γενικά και η TT και όλοι βγάζουν όλο και πιο ψέυτικα κουτιά χρόνο με το χρόνο, τα οποία όμως χωράνε περισσότερα αερίζονται καλύτερα και γενικότερα βοηθάνε αυτόν που χτίζει Pc και τα components που αναπνέουν μέσα.

 

Κουτιά είναι πάντως esata, τι κακό μπορεί να πάθεις απο ενα κουτί?

Αντε να κόψεις κανα δάχτυλο αν είναι κακοκομένες οι λαμαρίνες.

 

Και δω θέλω να σταθώ και λίγο στον τίτλο του post. Αθόρυβο κουτί με την καμία δε σημαίνει και αθόρυβο pc.

Απλά σημαίνει κουτί που δεν κάνει το ίδιο και οι ανεμιστήρες του φασαρία και τριξήματα.

Γιατί υπάρχουν και κάποιοι που λένε κουτί όλο το πράγμα που βρίσκεται εκει κάτω στα πόδια τους (case - mobo - psu -vga - drives ktl ktl)

Όσο ήσυχο και αν είναι ενα κουτί αν του εχεις βάλει μέσα jumbo jet σαν jumbo jet θα κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου ειπα οτι θα ειναι ελλατωματικο. Τα tt ειναι ελλατωματικα ετσι και αλλιως:P

Κυριως μιλαω για την κακη ποιοτητα κατασκευεης. Πολυ καλυτερη ποιοητα κατασκευης παρατηρησα σε ενα coolermaster 50ε φθηνοτερο απο το TT που εχω:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι και κακή ποιότητα κατασκευής το Αrmor...έχω την έκδοση του 2005 (τη σιδερένια - όχι αλουμινιο). Εντυπωσεις:

 

1) Αψογη ποιότητα κατασκευής - στιβαρό σαν βράχος (αλλά και βαρύ το σιδερένιο)

 

2) Εξαιρετικός εξαερισμός - και αθόρυβα ανεμιστηράκια (αν και αρκετά σε αριθμό (4))

 

3) Τεράστιο - χώρους να θέλεις

 

4) Ωραίο design (κατ' εμέ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...