Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση - Εγκατάσταση ηλεκτρικής κουζίνας


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναφερω το θεμα μιας κ τα επαιξε το καλωδιο που δινει ρευμα απο τον πινακα στην κουζινα...2 ηλεκτρολογοι που εφερα θελουν 250 ευρω για να τραβηξουν εξωτερικο καλωδιο γυρω στα 10 μετρα απο τον πινακα στην κουζινα...Αυτο το καλωδιο ειναι τοσο ακριβο,η εργασια τοποθετησης τοσο δυσκολη,η η ταριφα ειναι στανταρ σε τετοιες περιπτωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

250€ για εξωτερικό καλώδιο; Μου φαίνεται υπερβολικό.

Μπες στα διάφορα sites με επαγγελματίες και σε διάφορες σελίδες στο fb κλπ και για να ρωτήσεις κι άλλους.

Και αν γίνεται εσωτερικό καλώδιο, για να αντικατασταθεί και το υπάρχων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 μαυρα στην καλυτερη...Δεν μπορουν να βρουν την βλαβη επιτοιχια γιατι το κοστος θα ανεβει πολυ μιας κ μετα θα θελει σκαψιμο γκρεμισμα και χτυσιμο για να το φτιαξουν...Θα ρωτησω και αλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stefan123 είπε

200 μαυρα στην καλυτερη...Δεν μπορουν να βρουν την βλαβη επιτοιχια γιατι το κοστος θα ανεβει πολυ μιας κ μετα θα θελει σκαψιμο γκρεμισμα και χτυσιμο για να το φτιαξουν...Θα ρωτησω και αλλου

καταρχην περιεγραψε την βλαβη για να αποφανθουμε εμεις οι ειδικοι του insomnia :lol: αν οντως χρειαζεσαι αλλο καλωδιο

για να περαστει αλλο καλωδιο στην θεση του παλιου δεν ειναι και τοσο τραγικο.Απλα θα ανοιξουν τα κουτια στους τοιχους θα τραβηξουν το παλιο και θα βαλουν το καινουριο...λιγο στοκαρισμα μετα και βαψιμο

αν το περασουν εξωτερικα τι εννοεις?εξωτερικα μεσα στο σπιτι ή απο την βεραντα ας πουμε? εκει θα χρειαζεσαι τρυπηματα στους τοιχους,βαψιματα κτλ χειροτερα ειναι και θα φαινεται και αηδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικα μεσα απο το σπιτι..Παταρι ,ντουλαπια κουζινας κτλ...Εχει χασει τον ουδετερο λογω παλαιοτητας και χρηζει αντικαταστασης λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Εξωτερικα μεσα απο το σπιτι..Παταρι ,ντουλαπια κουζινας κτλ...Εχει χασει τον ουδετερο λογω παλαιοτητας και χρηζει αντικαταστασης λενε...

ο.κ. λογικα τα ακουω τα παραπανω

αλλα η τιμη που δινουν ειναι εξωφρενικη,το καλωδιο αντε να κανει 20 ευρω ας πουμε...τα υπολοιπα εργατικα?ποσα μερονυχτα θελουν να τρυπησουν μερικα ντουλαπια κουζινας 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειναι ταριφα μιας κ οι επομενοι που ρωτησα τοσο ηθελαν πανω κατω...οποτε επεσα την 200 αρα σε καποιον και η δουλεια τελειωσε,,,Μια ωρα 200 ευρω...Μαλλον ηλεκτρολογος επρεπε να γινω...Δουλευε τωρα 10-12 ωρες για 30 ευρω...περαστικα μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefan123 είπε

Σαν ποιο οικονομικη λυση ναι...Μετα ειχαμε αλλες ταριφες...Δεν βγαζεις ακρη με δαυτους...

Σε ποια περιοχή αν επιτρέπεται;;

Προφανώς και στον πιάσαν τον κώλο... και με τα δυο χέρια... Και χωρίς απόδειξη φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατω πατησια,αχαρνων...Με αποδειξη θελαν και αλλα 50-60 ευρω...οσους πηρα πανω κατω τοσα ηθελαν...Ενας μου ειπε οτι τοσο παει αλλιως φτιαξτο μονο σου η κατσε χωρις κουζινα...Ενας αλλος ηθελε 300...Δεν εχω και γνωστο οποτε την εκατσα..

Επεξ/σία από stefan123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stefan123 είπε

Τελικα ειναι ταριφα μιας κ οι επομενοι που ρωτησα τοσο ηθελαν πανω κατω...οποτε επεσα την 200 αρα σε καποιον και η δουλεια τελειωσε,,,Μια ωρα 200 ευρω...Μαλλον ηλεκτρολογος επρεπε να γινω...Δουλευε τωρα 10-12 ωρες για 30 ευρω...περαστικα μου...

Όντως ότι θέλουν ζητάνε.Και εμένα για ένα εξωτερικό από τον πίνακα στο μπαλκόνι να βάλω 24άρι αιρκοντίσιον ζητούσαν από 150 - 200.Έδωσα 20 νομίζω  το πήρα   και σε ένα δίωρο το είχα περάσει.Πραγματικά κάποιες φορές αναρωτιέσαι αν θέλουν δουλειά ή βαριούνται σου λένε μία τιμή στο θεό και ότι κάτσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρεσει ενας που μετραγε ενα τεταρτο με κατι εργαλεια κ ηθελε 247 ευρω ακριβως...οτι ναναι...ο δικος μου ηθελε 220 αλλα τελικα του λεω 200...Για 20 ευρω θα τα χαλασουμε μου λεει?τι να πεις?Οι τυποι ειναι σαν τους νεκροθαφτες...Οποιος εχει κηδεψει δικο του ανθρωπο καταλαβαινει...(εγω τον πατερα μου)

Επεξ/σία από stefan123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Μου αρεσει ενας που μετραγε ενα τεταρτο με κατι εργαλεια κ ηθελε 247 ευρω ακριβως...οτι ναναι...ο δικος μου ηθελε 220 αλλα τελικα του λεω 200...Για 20 ευρω θα τα χαλασουμε μου λεει?τι να πεις?Οι τυποι ειναι σαν τους νεκροθαφτες...Οποιος εχει κηδεψει δικο του ανθρωπο καταλαβαινει...(εγω τον πατερα μου)

Ναι μου θύμισες τον ένα δικό μου που έκανε το ίδιο και τα έγραφε κιόλας σε ένα χαρτί λες και ήταν μηχανικός και θα έβγαζε σχέδιο.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...