Προς το περιεχόμενο

Περιεργη ασπρη γραμμη σε Iphone 3GS


thief7710

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα σε ολους.Αγορασα χθες το 3GS και παρατηρησα οτι οταν ανοιγω την εφαρμογη καμερα εμφανιζεται μια ασπρη γραμμη που καλυπτει τα 3/4 της οθονης.Κατευθειαν σκεφτηκα οτι εχω μια γραμμη καμενα pixel αλλα μετα ειδα οτι αν απο την φωτογραφικη το γυρισω στο βιντεο η γραμμη εξαφανιζεται.

Και επισης με το που παταω το εικονιδιο για να ανοιξει η εφαρμογη καμερα για λιγο που φαινεται το κλειστρο της καμερας να ανοιγει, η γραμμη δεν φαινεται.

Και σημερα ειδα οτι η ασπρη αυτη γραμμη αποτυπωνεται και στις φωτογραφιες.

Καμια ιδεα κανεις?Ειναι hardware προβλημα η να κανω ενα restore μπας και στρωσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To restore δεν εκανε τιποτα τελικα.Θα παω δευτερα στο πλασιο για service-αλλαγη η whatever....απογοητευση...

 

Αν έχεις κάνει jailbreak κτλ. ξήλωσέ τα όλα!!!!

Πήγαινέ το με καθαρό το firmware της μαμάς Apple :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ναι...και μου λεει θα το στειλω στην rainbow...

Του λεω "Εχεις ξαναστειλει στην rainbow iphone?"

Ναι λεει πολλες φορες...

Τι να πω...

Σε κανα δυο βδομαδες ειπε θα γυρισει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και χθες λοιπον συμπληρωσαμε δυο βδομαδες με το ολοκαινουργιο 3GS στο service της rainbow...

Παω λοιπον σημερα απο το πλαισιο να ρωτησω τι παιζει με το κινητο.

Μου λεει ο φιλος στο service του πλαισιου

"Παρε ενα τηλ εσυ στην rainbow γιατι δινουν μεγαλυτερη βαση στους ιδιωτες απο οτι στις εταιριες (...) "

Μου δινει το τηλεφωνο της rainbow λοιπον και ευτυχως πηρα τηλ επιτοπου.

"Ναι καλησπερα , λεω , εχω στειλει ενα iphone για επισκευη και..."

"ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ" που απανταει η κοπελα στην αλλη ακρη της γραμμης πριν καν τελειωσω την προταση.

"Τι εννοεις" της λεω

"Σαν rainbow δεν εχουμε καμια απολυτως σχεση με τα iphone.Ουτε εισαγωγη ουτε service ουτε τπτ"

Παω στον τεχνικο του λεω το και το μου ειπε η κοπελα απο την rainbow και την εχω ακομα στην γραμμη αν θελεις να της μιλησεις.

και τοτε ακουω την κορυφαια ατακα

"Την ρωτας λιγο ποια εταιρια κανει service τα iphone στην Ελλαδα?"

 

Για να μην σας κουραζω.Τελικα ανακαλυψαμε οτι το πλαισιο τα iphone τα στελνει σε μια V-services της οποιας τα τηλεφωνα δεν απαντουσαν σημερα το μεσημερι (16:00+) και θα δουμε αυριο τι θα γινει τελικα.

 

Δεν ξερω πως θα αντιδρουσατε εσεις αλλα εμενα με επιασε ενα σπαστικο γελιο απο την στιγμη που αρχισα να μιλαω με την κοπελα απο την rainbow (το οποιο σπαστικο γελιο της μετεδωσα επιτυχως και καταληξαμε να κοροιδευουμε τους τεχνικους του πλαισιου.)

Τα παιδια στο πλαισιο εδω δεν φταινε.Αυτοι εστειλαν το κινητο στα κεντρικα του πλαισιου και απο εκει εφυγε για service.Αλλα οπως και να εχει ρε φιλε...μαθε με ποιον σκατα συνεργαζεσαι για να μην γινεσαι τζαμπα ρομπα...

 

edit:

Να προσθεσω εδω κατι που μολις θυμηθηκα και αναθεωρω το "Τα παιδια στο πλαισιο εδω δεν φταινε".Τους ενοχλησα την προηγουμενη εβδομαδα τηλεφωνικους τους τεχνικους του πλαισιου για το σε ποιο σταδιο ειναι το service του κινητου μου για να μου πει ο παλικαρος εκει το εξης

"Μιλησα με την RAINBOW (με την ποια μιλησες??? ΧαχΑΧαχαΧΑΧΑχαχΑΧΑ) και μου ειπαν οτι το κινητο ειναι εκει αλλα δεν το εχουν ελεγξει ακομα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

V-Services: Vodafone Services

 

Το service για τα iPhone που πουλάει η Vodafone το έχει η ίδια η Vodafone. Αντίστοιχα, το service για τα iPhone που πουλάει η Cosmote το έχει η ίδια η Cosmote. Σωστά σου είπε η κοπέλα από τη Rainbow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε η κοπελα καλα μου τα ειπε...οι τυποι απο το πλαισιο δυο βδομαδες τωρα μου ελεγαν για την rainbow...

 

εαν το έχεις με σύνδεση να απαιτήσεις να σου πληρώσουν αυτοί (voda-cosmote)το πάγιο στο πρώτο λογαριασμό..μιας που δεν έχεις κινητό κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...