Προς το περιεχόμενο

Νέο pc


sundance

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρηση κυριως προγραμματα οπως cad-photoshop.

 

δεν με ενδιαφερει το overclocking.

 

θελω να ειναι ησυχο,μιας και ειναι για γραφειο και θελω να ειμαι συγκεντρωμενος.

 

ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΘΕΣΗ μετα απο πολυ ψαξιμο.πιστευω ειναι δυνατο μηχανημα και αθορυβο.

 

rtrrz.jpg

 

γνωμες θελω.

 

ΥΓ.το τροφοδοτικο επαρκει σωστα?

 

ψυκτρα θα βαλω αυτη που ειναι για socket 1366.

 

 

 

ΑΛΛΑΓΕΣ

 

κουτι θα μπει το 7FB της lian li

 

σκληρος αυτος

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1236024&page=2&Manufacturer=Western+Digital&category=69977741&catalog=20

 

ή αυτος

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=841692&CAPACITY=320+GB&Manufacturer=Western+Digital&category=69977741&catalog=20

 

για τον τελευταιο ειδα σε τεστ οτι ειναι πολυ καλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

+1 στις προτάσεις

 

Με τον intel SSD θα δεις πραγματική διαφορά στη συμπεριφορά του μηχανήματος.

 

Ο δε X4 945, είναι πέραν του δέοντως ισχυρός και ΥΠΕΡ-επαρκεί για να στηθεί ένα ισχυρό-οικονομικό και future-proof σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή φτιάχνω και εγώ ένα pc τώρα, μετά και από τις συμβουλές τών παιδιών που απάντησαν στο post μου κατέληξα στο παρακάτω(photo). θα είναι με

Cpu Intel core i5 750 lynnfield4/4 2.67ghz TM3.2ghz, DMI 2.13GHZ, 95W socket LG1156 Dual RAM ddr3 control και Mobo MSi P55-CD53 Απλά βάλε έναν ssd και βγάλε το lcd panel. και επιπλέον το τροφοδοτικό βγαίναι και σε silence κανά εικοσάρικο παραπάνω.

post-114713-12906302229_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια i7 και midi tower και μαμα ψυκτρα ειναι η χειροτερη κινηση. Τα εχω πει απειρες φορες γιατι ειμαι παθων. Ειναι αρκετα ζεστος. Θες full με καλη ροη αερα και μια πολυ αποδοτικη ψυκτρα για να μεινεις γυρω στους 60 βαθμους με stock ρολογια... Εγω πηρα Midi κουτι και τελικα αλλαξα κουτι και πηρα μια V8. Οταν χτυπουσα 80αρια με την μαμα ψυκτρα... δεν ηθελε δευτερη σκεψη... και μονο η V8 δεν εκανε πολλα. 4-5 βαθμους μονο. Αν το κουτι εχει μεσα ζεστο αερα δεν μπορει να κανει καμια ψυκτρα τιποτα... Εγω σωθηκα με V8 και Cooler master HAF 932

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια i7 και midi tower και μαμα ψυκτρα ειναι η χειροτερη κινηση. Τα εχω πει απειρες φορες γιατι ειμαι παθων. Ειναι αρκετα ζεστος. Θες full με καλη ροη αερα και μια πολυ αποδοτικη ψυκτρα για να μεινεις γυρω στους 60 βαθμους με stock ρολογια... Εγω πηρα Midi κουτι και τελικα αλλαξα κουτι και πηρα μια V8. Οταν χτυπουσα 80αρια με την μαμα ψυκτρα... δεν ηθελε δευτερη σκεψη... και μονο η V8 δεν εκανε πολλα. 4-5 βαθμους μονο. Αν το κουτι εχει μεσα ζεστο αερα δεν μπορει να κανει καμια ψυκτρα τιποτα... Εγω σωθηκα με V8 και Cooler master HAF 932

 

midi με πρόσθετη ψύκτρα και ένα fan ακόμα θα είναι οκ ο i5 για 24/7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

midi με πρόσθετη ψύκτρα και ένα fan ακόμα θα είναι οκ ο i5 για 24/7?

 

O i5 δεν θα ειναι τοσο ζεστος γιατι τρεχει με λιγοτερο ρευμα. Οι i7 s1366 ειναι αρκετα ζεστοι οποτε και θελουν καλη ροη σε μεγαλο κουτι και καλη ψυκτρα. Οι i5 ειναι στα 95W οποτε θα εισαι μια χαρα, κυριως αν δεν κανεις OC ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...