Προς το περιεχόμενο

Έτοιμος ο Opera 10


mandos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελαφρύς?

μπορεί να μαι fan,του opera εδώ και χρόνια,αλλα η 10 έκδοση,δεν ειναι ελαφρυά,σχεδον καθόλου.την εχω απο τότε που κυκλοφόρησε,και είμαι σχεδον σίγουρος,οτι με πιο παλιά έκδοση,τα ίδια tabs,έπιανε λιγότερο μνήμη

 

 

50 tabs ανοιχτά at the moment :P και 500mb ram

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ελαφρύς?

μπορεί να μαι fan,του opera εδώ και χρόνια,αλλα η 10 έκδοση,δεν ειναι ελαφρυά,σχεδον καθόλου.την εχω απο τότε που κυκλοφόρησε,και είμαι σχεδον σίγουρος,οτι με πιο παλιά έκδοση,τα ίδια tabs,έπιανε λιγότερο μνήμη

 

 

50 tabs ανοιχτά at the moment :P και 500mb ram

 

καλά εσυ είσαι εκτος θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι απο μνημη μας τα χαλασε η 10, ειναι γεγονος.

30k5ziw.jpg

Που ειναι τα max 170ΜΒ του 9.χ;

 

Δεν ξερω βεβαια σε τι ποσοστα καταναλωσης μνημης θα εφταναν οι αλλοι browsers εχοντας τις built in δυνατοτητες του O και φυσικα να ειναι 24|7 σε λειτουργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν σπανιότατα βελτιώνεται κάτι χωρίς αύξηση της μνήμης....

 

Πάντως εγώ πιστεύω οτι στην opera προσπαθούν πάντα για τον πιο γρήγορο browser και ας έχει λίγο παραπάνω επιβάρυνση στην μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά εσυ είσαι εκτος θέματος.

 

ε,οκ,δεν ήξερα πως για να σχολιάσει κανείς κάτι,θα πρέπει να είναι πάντα απάντηση σε κάποιον(συγκεκριμένα στον Erwdios)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και καιρό έχω θάψει τον ff για χάρη του opera, από τις πρώτες beta 10. Έχει, βέβαια, κάτι ψιλοασυμβατότητες ακόμα αλλά δεν ανοίγει στο πισί άλλος browser επ' ουδενί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,οκ,δεν ήξερα πως για να σχολιάσει κανείς κάτι,θα πρέπει να είναι πάντα απάντηση σε κάποιον(συγκεκριμένα στον Erwdios)

 

Σε ποιον απάντησες?

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το που μπήκε βγήκε ο opera. δυστυχώς ήθελα να τον συμπαθήσω αλλά είναι πολύ πίσω από τον firefox... hd flash video στο gametrailers με το που πατάς fullscreen τα παίζει... :S

 

Μη συγχέεις τους άχρηστους της Adobe που δε μπορούν να βγάλουν ένα σωστό πλαγκιν για το bloated και απίστευτα βαρύ flash (που να εξαφανιστούν με μιας μολις μπει για τα καλά το silverlight) με την ταχύτητα του browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έβαλα και το "identify as XXX" σε εύκολη πρόσβαση (στο κάτω bar) για να του λεω identify as IE σε όποιο site κάνει τσαλίμια

 

δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που είπαν με το flash και δεν μου τρώει πολύ μνήμη (παίζει στα 200+)

φυσικά έχω 8gb ram οπότε δεν με πειράζει και να τσιμπήσει κάτι παραπάνω

 

μέχρις ώρας: πολύ ευχαριστημένος, no problems από την v10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το έκανες αυτό το κολπάκι με τον ΙΕ;;

 

Όντως πολύ καλό...Πας Tools->Appearence->Buttons και από την κατηγορία Preferences παίρνεις το εικονίδιο-μπάρα "Ιdentify as Opera'' και το σέρνεις στην κάτω μπάρα ή σε όποια μπάρα θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...