Προς το περιεχόμενο

Έτοιμος ο Opera 10


mandos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 228
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

What if we wantz privacy? :o

 

IE 8 ή FF ;)

Φαίνεται ότι ξεχάσατε το πλήκτρο Caps Lock ενεργοποιημένο. Παρακαλούμε απενεργοποιήστε το και γράψτε το μήνυμα σας με πεζούς χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
IE 8

Μπρρρρρρ :fear:

Μια χαρά είναι ο Opera. Για τη δουλειά που τον θέλω έχει αποδειχτεί σκυλί εδώ και χρόνια και είναι ο πρώτος go-to browser μου από τους 4 που έχω να βρίσκονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα ένα σχόλιο κάπου και μπορώ να πω ότι συμφωνώ απόλυτα...Ο Opera πια δεν είναι απλά ένας browser..είναι μια ''internet suite''..

Κι όταν ενσωματώσουν και επίσημα το Unite (που μπορώ να πω ότι βρίσκεται πλέον σε πολύ καλό δρόμο, έχουν προστεθεί πολύ χρήσιμες λειτουργίες) νομίζω θα πρέπει κι οι ίδιοι να οικειοποιηθούν αυτόν τον τίτλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Πριν λίγες μέρες βγήκε επίσημα και η έκδοση 10.10 του Opera με ενσωματωμένο το Opera Unite. (εγώ το πήρα είδηση κάπου μέσα στο Σ/Κ).

Φαίνεται πολύ καλή φάση από κάποια tutorials που είδα και διάβασα, αλλά δεν έχω προλάβει να παίξω μαζί του ακόμα. Το δοκίμασε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κάτι μήνες στη beta είχε διάφορα μικροπροβλήματα. Τώρα φαίνεται μια χαρά, αν και δεν το έχω δοκιμάσει πολύ από τότε που μπήκε στα "κανονικά" builds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έλεος...

 

θέλω κάθε φορά που θα φορτώνει μια σελίδα να την φορτώνει απο το internet και όχι απο την cashe

 

Στο history έχω βάλει chek documents: always

 

Τι άλλο πρέπει να κάνω; έχω βαρεθεί να πατάω ξανά και ξανά reload για να σιγουρευτώ ότι είναι updated η σελίδα. Help!

 

Και θέλω και στα sessions να γίνεται αυτό (άσε που πρέπει να βάλουνε και κανένα export στα sessions να μην ταλαιπωρούμαστε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ρε παιδιά έλεος...

 

θέλω κάθε φορά που θα φορτώνει μια σελίδα να την φορτώνει απο το internet και όχι απο την cache

Με αυτά τα settings, σε μένα φορτώνει τη σελίδα από τον server και όχι την cached εκδοχή της. Εκτός από το startup του Opera (όπου φορτώνει το τελευταίο session, αλλά εκεί δεν θέλω να ξεκινήσει να τραβάει από μόνο του τις σελίδες).

settingshistory.jpg

 

(άσε που πρέπει να βάλουνε και κανένα export στα sessions να μην ταλαιπωρούμαστε...)

Σωστό αυτό με το export. Πάντως το path για τα sessions μπορείς να το βρεις εύκολα από εδώ:

opera:config#UserPrefs|AutomaticWindowStorageFile (αφαιρώντας το αρχείο autopera.win) και να τα αντιγράψεις μέσω windows explorer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators
Υποστηρίζει επιτέλους μήπως το WYSIWYG....?

 

Που να το υποστηρίζει επιτέλους; Στο blogger.com πχ δε θυμάμαι να είχα πρόβλημα ούτε με την 9η έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

I see. Στο insomnia δεν βλέπω να λειτουργεί. (Επίσης δεν λειτουργεί με Chrome, αλλά λειτουργεί με Firefox και IE). Υποθέτω είναι κάτι στο σχετικό κώδικα Javascript, αλλά δεν κόβω και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I see. Στο insomnia δεν βλέπω να λειτουργεί. (Επίσης δεν λειτουργεί με Chrome, αλλά λειτουργεί με Firefox και IE). Υποθέτω είναι κάτι στο σχετικό κώδικα Javascript, αλλά δεν κόβω και τίποτα.

 

Ναι αυτο περιμένω να λύσουν και η Opera και το Safari της Apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...