Προς το περιεχόμενο

Windows 7 32bit VS 64bit - ποιο να προτιμήσω, γιατί, ιδιαιτερότητες, απορίες


.:VenoM:.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα windows vista 32bit υποστηρίζουν 4GB RAM , δεν υπαρχει ο περιορισμος που εχουν τα αντιστοιχα windows 7, απο προσωπικη εμπειρια τα vista δουλευον πλεον καλυτερα και με τα τελευταια update του sp2

59djf.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να κάνω το partition αλλά μου χάλασε το dvd reader ( :-( :-( :-( ) οπότε θα κάνω το partition χωρίς το cd.

Για να κάνω το format και να κάνω τα 32 64 θα το κάνω μέσω usb και ελπίζω να δουλέψει, με αυτόν τον Link.png Site: τρόπο .

 

Θα σας γράψω ξανά όταν το κάνω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είχα αγοράσει ένα laptop TOSHIBA SATELLITE με WINDOWS 7 64bit,ήρθε η στιγμή για το format και έβαλα το recovery disc της TOSHIBA αλλά δε πρόσεξα πως είναι 32bit με αποτέλεσμα τώρα να μην μου αναγνωρίζει όλη τη μνήμη.Τι μπορώ να κάνω τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είχα αγοράσει ένα laptop TOSHIBA SATELLITE με WINDOWS 7 64bit,ήρθε η στιγμή για το format και έβαλα το recovery disc της TOSHIBA αλλά δε πρόσεξα πως είναι 32bit με αποτέλεσμα τώρα να μην μου αναγνωρίζει όλη τη μνήμη.Τι μπορώ να κάνω τώρα?

Περα απο format σε 64bit εκδοση εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ερωτημα ειναι ρητορικο πια,μιας που τωρα εχω εγκατεστημενα τα 64αρια.Ειχα  στα 7(32μπιτα)4GB μνημης και ειχα διαβασει για εναν Ρωσο που καταφερε να χακαρει το kernel,και τα windows εβλεπαν και τα 4GB ως φυσικη μνημη.Το κατεβασα και το εγκατεστησα με καθε επιφυλαξη(backup κλπ)

Οντως εβλεπε και τα 4 γιγα η τουλαχιστον ετσι εδειχνε και δεν ειχε δημιουργησει κανενα προβλημα.Το patch ειναι αυτο

4GB-7600.RTM.x86.04.08.2009.exe

Μεχρι σημερα ειμαι με την απορια αν οντως αυτο ειναι εφικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι για κανενα λογο δε μπορει να γινει αυτο,με καμια χακια..

μπορει να "βλεπει" 4γβ,δε μπορει να τα χρησιμοποιησει..

 

ειναι απλα μαθηματικα..τα δεδομενα αποθηκευονται στα 32-bitα , με 2^32 διευθυνσεις,αρα απο

0 μεχρι περιπου 4 δισεκατομυρια =~ 4GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

 

Για αυτό μου βγάζει ως κακόβουλη την ιστοσελίδα ο chrome όποτε πάω να την ανοίξω; 

 

:P

 

Σοβαρά όμως, αυτό μου κάνει!

Μια απτα ιδια. Εαν δεις το source, εχει να κανει με μια εικονα που ποσταρε ο darkheretic greek85 στο freeimagehosting. Υποθετω πως για καποιο λογο o Chrome το εχει στα malware-related και το κοβει. Κατα τ αλλα η εικονα ειναι ασφαλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, μπράβο. Αυτό θα έλεγα τώρα. Λόγω κάποιας εικόνας:

 

 

 

Περιεχόμενο από τον κεντρικό υπολογιστή www.freeimagehosting.net, γνωστό διανομέα κακόβουλου λογισμικού, έχει τοποθετηθεί σε αυτήν την ιστοσελίδα


Μια απτα ιδια. Εαν δεις το source, εχει να κανει με μια εικονα που ποσταρε ο darkheretic στο freeimagehosting. Υποθετω πως για καποιο λογο o Chrome το εχει στα malware-related και το κοβει. Κατα τ αλλα η εικονα ειναι ασφαλης.

 

 

Yeah, αλλά άλλος ήταν που την πόσταρε :P (όχι που δεν θα την έλεγχα :D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...