Προς το περιεχόμενο

macbook+2 οθόνες


assaya

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν... έχω το unibody το 13άρι και του έχω συνδέσει μία εξώτερική οθόνη 22inc και χρησιμοποιώ ανάλυση 1600x1050.

Μέγιστη ανάλυση στην εξωτερική οθόνη υποτίθεται ότι δίνουν 2560 χ κάτι, οπότε τι μπορώ να κάνω αν θέλω και άλλη οθόνη;;; Το να χρησιμοποιήσω τα extra 800 px με έναν splitter δεν μου κάθεται σαν λύση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ αν βάλεις έναν vga splitter (κάπως έτσι πρέπει να λέγεται) λογικά θα μπορείς... αλλά και πάλι δεν φτάνουν τα 2560px. τέσπα οκ... θα μείνω με το θέλω μου και θα φτιάξω ένα hackintosh. thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρέ αν βάλεις έναν vga splitter (κάπως έτσι πρέπει να λέγεται) λογικά θα μπορείς... αλλά και πάλι δεν φτάνουν τα 2560px. τέσπα οκ... θα μείνω με το θέλω μου και θα φτιάξω ένα hackintosh. thanks

 

 

Mε το vga splitter γινεται ασχετα με τον περιορισμο που λεει το macbook σου.

Aπλα τα vga spliiter εχουν υποδεεστερη ποιοτητα και επισης εχουν αυτα αλλους περιορισμους. (πχ 1600x1200 μεγιστη αναλυση η καθε οθονη κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια;;;; δηλαδή αν βάλω έναν splitter μπορώ να βάλω άλλη μία 22;;;; haHa αν ισχύει όντως αυτό μου έφτιαξες το βράδυ...

πάμε για άλλη μία και ssd αν είναι έτσι,

αλλιώς hackintosh...

είσαι σίγουρος haHa??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι...

 

Οταν εχεις μια εξοδο εικονας, τοτε μονο μια εικονα μπορεις να παρεις..

Τωρα σε ποσες οθονες θα δειξεις αυτην την μια ιδια εικονα , ειναι αλλο θεμα.(πχ με vga splitter)

 

Λυση ισως να υπηρχε σε φορητα που ειχαν 2 εξοδους: πχ μια hdmi και μια vga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό αυτό. γενικά επειδή έχω ένα δυνατό pc στο ινστιτούτο για τα βαριά θέματα, προτιμώ έναν ssd και mem up για το laptop (ίδια τιμή pc vs ssd+mem up). έχω ήδη και ένα monitor να κάθεται μια χαρά.

 

Το θέμα τώρα είναι το πού το βρίσκω αυτό... μάλλον παραγγελία από αυτούς;;

ελλάδα νομίζω δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...