Προς το περιεχόμενο

Iphone fw 3.1


eski

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι αληθεια αυτο που ακουσα σχετικα με το fw 3.1 οτι κλειδωνει το Iphone και τουλαχιστον προς το παρον δεν υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις και να κανεις jailbreak?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ειναι αληθεια αυτο που ακουσα σχετικα με το fw 3.1 οτι κλειδωνει το Iphone και τουλαχιστον προς το παρον δεν υπαρχει τροπος να το ξεκλειδωσεις και να κανεις jailbreak?

 

Μόλις έκανα update με το Firmware 3.1 και το αρχικό iPhone (2G) δουλεύει μια χαρά.

Απ' ότι μου λέει ο administrator μας, στο iPhone 3GS (υποθέτω και στο 3G) όντως δεν έχει βγει ακόμη Jailbreak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακουσα αλλο πραγμα και δεν ξερω αν αληθευει...Οτι αν πας στο 3.1 μετα δε θα μπορεις να του κανεις downgrade σε 3.0. Δεν εχει βρεθει λεει καποιο exploit (?) ή κατι τετοιο τελοσπαντων. Ξερει καποιος κατι επ αυτου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Εγω ακουσα αλλο πραγμα και δεν ξερω αν αληθευει...Οτι αν πας στο 3.1 μετα δε θα μπορεις να του κανεις downgrade σε 3.0. Δεν εχει βρεθει λεει καποιο exploit (?) ή κατι τετοιο τελοσπαντων. Ξερει καποιος κατι επ αυτου?

Απ οτι φαινεται ισχυει και γι αυτο και η εξτρα προσοχη που προτεινεται.Μιλαμε παντα για τα 3g και 3gs.

Οσον αφορα τα exploits,αραξε,νωρις ειναι ακομα.Και αν οντως ειναι να βγει η 3.1.1 συυντομα και να βρεθει exploit ευχομαι να μην εχουμε τα ιδια και δημοσιευτουν νωριτερα.

@paredwse

Εκανες update και διατηρηθηκε το activation??Ειναι 1-2 ακομα που λενε πως εχει παραμεινει το activation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιβεβαιώνω κι εγώ: στο iPhone (1st gen) της γυναίκας μου έχω κάνει διαδοχικά update: από 2.2.1 σε 3.0, από 3.0 σε 3.01 και από 3.01 σε 3.1.

 

Κάθε φορά, το activation & unlock, παρέμεινε μετά το update χωρίς να χρειαστεί να κάνω το παραμικρό.

 

Το jailbrake ΔΕΝ διατηρήται (φυσικά) αλλά δεν με απασχολεί καθόλου μιας και η χρηση που κάνει η γυναίκα μου δεν χρειάζεται jailbrake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

@paredwse

Εκανες update και διατηρηθηκε το activation??Ειναι 1-2 ακομα που λενε πως εχει παραμεινει το activation.

 

Το επιβεβαιώνω κι εγώ: στο iPhone (1st gen) της γυναίκας μου έχω κάνει διαδοχικά update: από 2.2.1 σε 3.0, από 3.0 σε 3.01 και από 3.01 σε 3.1.

 

Κάθε φορά, το activation & unlock, παρέμεινε μετά το update χωρίς να χρειαστεί να κάνω το παραμικρό.

 

Το jailbrake ΔΕΝ διατηρήται (φυσικά) αλλά δεν με απασχολεί καθόλου μιας και η χρηση που κάνει η γυναίκα μου δεν χρειάζεται jailbrake.

 

Επιβεβαιώνω ότι έκανα update από το firmware 3.0 στο 3.1 σε iPhone 1st gen και δεν συνέβη κάτι τραγικό, το activation διατηρήθηκε.

Jailbreak δεν έχω κάνει από το 3.0 και μετά γιατί δεν μου χρειάζεται, έχω ό,τι χρειάζομαι. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Επιβεβαιώνω ότι έκανα update από το firmware 3.0 στο 3.1 σε iPhone 1st gen και δεν συνέβη κάτι τραγικό, το activation διατηρήθηκε.

Jailbreak δεν έχω κάνει από το 3.0 και μετά γιατί δεν μου χρειάζεται, έχω ό,τι χρειάζομαι. ;)

Η apple συνεχιζει λοιπον να μην μας ζαλιζει εμας τους καημενους με τα 2g:lol:

Αντε και με μονιμο jailbreak:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol::lol::lol:..Και δεν θα παρω απ οτι φαινεται.Εχω ερωτευτει αυτο και το λινουξακι που κουβαλαει:-)

 

Aυτο που λες δεν ειναι και τπτ καινουργιο

Το Ν800 ειναι του εβαλαν κινητο τηλ. και το ονομασαν Ν900

 

Επειδη το ειχα για κανα χρονο (Ν800) και εχω μια αποψη μετα λυπης σε πληροφορω οτι "δε φτουραει" μπροστα στο iphone μερα με νυχτα σου λεω

 

Το μονο που μου λειπει απο δαυτο ειναι οτι ειχα καταφερει να του περασω openvpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που λες δεν ειναι και τπτ καινουργιο

Το Ν800 ειναι του εβαλαν κινητο τηλ. και το ονομασαν Ν900

 

Το n900 έχει και διαφορετικό hardware (πολύ πολύ καλύτερο από του n800) και διαφορετικό software (την επόμενη έκδοση του maemo).

 

Οπότε όχι μόνο αυτό που λες δεν ισχύει, αλλά θα έλεγα ότι το μόνο κοινό που έχουν οι δυο συσκευές είναι το N από μπροστά.

 

sorry για το offtopic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Το n900 έχει και διαφορετικό hardware (πολύ πολύ καλύτερο από του n800) και διαφορετικό software (την επόμενη έκδοση του maemo).

 

Οπότε όχι μόνο αυτό που λες δεν ισχύει, αλλά θα έλεγα ότι το μόνο κοινό που έχουν οι δυο συσκευές είναι το N από μπροστά.

 

sorry για το offtopic

Exactly.Μια χαρουλα θα φτουραει το N900;)

/offtopic over

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...