Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμηση μετά από πολύ καιρό


steve62742

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας,το pc μου είναι αρκετά παλιό ([email protected],geforce fx5600,512mb sdram) και μου εχουν προτείνει ένα πακέτο από μεταχειρισμένα κομμάτια για να αναβαθμήσω το pc.Το ότι είναι μεταχειρισμένα δεν με ενοχλεί επειδή είναι από γνωστό μου,απλά ροτάω αν αξίζουν τα κομμάτια για τα τωρινά δεδομένα και πόσο τα κοστολογήτε:

cpu Athlon X2 5600+ 2.80Ghz

mobo MSI K9n Ultra

Ram Kingston 800Mzh 1GB *2

gpu είτε την

Sapphire HD2600XT 256MB GDDR4

είτε την

Palit Geforce 9500XT 1GB GDDR3

ποιά κάρτα είναι η καλύτερη και πόσο κοστολογήτε όλο το πακέτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι παραπάνω από 150€ σύνολο, αλλά καμιά από τις δύο κάρτες γραφικών δεν αξίζει από άποψη επιδόσεων, ενώ και η μνήμη είναι πολύ λίγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για ενα μηχανημα με αυτα τα κομματια ποσα watt τροφοδοτικο χριαζετε?δηλαδη για τα νεα παιχνιδια (ειδικα strategy) σε νορμαλ αναλυσεις (και το 1024χ768 μια χαρα μου ειναι :-)) δεν θα τα τρεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο λιγο ψαξιμο καταλαβα οτι οντως δεν ειναι τοσο καλη επιλογη ειδικα αφου ειναι περασμενη τεχνολωγια ουσιαστικα...εψαξα να βρω πως πανε οι τιμες στα κομματια και κατελειξα σε αυτη την συνθεση

sinthesi.th.png

πως σας φαινεται?αξιζει να ψαξω για μητρικη με crossfire η ειναι αχρηστο?αν θελετε προτινετε αλλαγες,αλλα το budget δεν μπορει να ανεβει,αντιθετως καλυτερα να κατεβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 2GB ειναι υπεραρκετα, ιδιαιτερα για καποιον που βολευοταν μεχρι σημερα με 512MB, αλλα επειδη δεν ειναι και κατι ακριβο μπορει να βαλει και 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη πιστευτε πως η αγωρα μητρικης που να υποστιριζει crossfire για μελοντικη αναβαθμιση δεν χριαζετε?η μητρικη που προτινατε περνει και τετραπυρινους επεξεργαστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου και εγω όλο αυτο το "μελλοντικη χρήση " ελεγα και έπερνα sli και crossfire ... το αποτέλεσμα ήταν μέχρι να φτάσει εκείνη η στιγμή να έχουν βγει vga που να πατάνε 2 από αυτήν που είχα στην τιμή που είχα αγοράσει την 1 αρχικά . Μια χαρά υποστηρίζει τα πάντα η mobo

http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2&prod_no=1812&maincat_no=1#menu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον αποφασισα να παρω τελικα μεσα στη βδομαδα αυτα τα κομματια :

sinthesi1.th.png

καμια τελικη γνωμη?μαγαζι να προτιμησω το πλαισιο?γιατι μου εχουν πει πως ειναι πιο ακριβο απο τα αλλα αν και δεν βρισκω πουθενα φθηνοτερα τα κομματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...