Προς το περιεχόμενο

Κουτί όσο πιο αθόρυβο γίνεται στα 350€ μόνο για Internet και ταινίες


teodoro0709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,θέλω να αγοράσω ένα κουτί που να μην περάσει τα 350€.

Το μόνο που με νοιάζει είναι,να είναι όσο πιο αθόρυβο γίνεται και θέλω μια βοήθεια στην επιλογή κουτιού-τροφοδοτικού-ανεμηστήρων(αν χρειάζεται να αλλάξω) και ψύκτρας(αν χρειάζεται να βάλω) για να το πετύχω αυτό.

 

Για επεξεργαστή,μητρική έχω αποφασίσει να πάρω αυτά:

μητρική,επεξεργαστής για να είναι όσο το δυνατόν πιο αναβαθμίσιμο γίνεται.Ram θα βάλω αυτές και αν δεν γίνεται να μείνω στην τιμή βάζω και 2gb για αρχή και αγοράζω αργότερα άλλα 2 όταν έχω χρήματα.

 

Από κουτιά μου αρέσει αυτό εδώ και μου αρέσει πάρα μα πάρα πολύ.Αλλά αν χωρέσει στην τιμή και αυτό που είναι πιο καινούριο και πιο βολικό(έχει τους σκληρούς να κοιτάν έξω και το τροφοδοτικό κάτω) ας μπεί και αυτό.Άλλα σχέδια δεν βρίσκω γιατί αυτό είναι απλό όπως το θέλω.

Κάρτα γραφικών αφού δεν με ενδιαφέρει να παίξω παιχνίδια ας μείνω και μόνο με την onboard για αρχή τουλάχιστον αφού δεν έχω παραπάνω χρήματα.

 

Σκληρό έχω αυτόν οπότε μην βάλετε.

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κοιτάω για κουτί, όσο το δυνατόν αθόρυβο και δροσερό.

Από άλλα Post που διάβασα κατέληξα σε αυτό : Lian Li PC-7FB Black Case

Αλλά μάλλον θα βγαίνεις πολύ εκτός μπάτζετ... Απλά το ποστάρο για να ακούσω και εγώ γνώμες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑSRock 330 NetTop ολοκληρωμένο PC χαμηλή κατανάλωση και blu-ray player το έχω εδώ και 3 εβδομάδες και εγώ γι αυτή την δουλειά και παίζει άνετα και πολλά παιχνίδια.

+ οτι η τιμή είναι στα λεφτά που ζητάτε.

1. blu-ray http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912358

2. dvd-rw http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912354

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ κοιτάω για κουτί, όσο το δυνατόν αθόρυβο και δροσερό.

Από άλλα Post που διάβασα κατέληξα σε αυτό : Lian Li PC-7FB Black Case

Αλλά μάλλον θα βγαίνεις πολύ εκτός μπάτζετ... Απλά το ποστάρο για να ακούσω και εγώ γνώμες :-)

 

Το Lian Li PC-7FB Black Case το εχω και ειναι εντελως αθορυβο.Το ειχα αφησει και ενα βραδυ ανοιχτο και περισσοτερο ακουγοταν το περπατημα του διπλα παρα αυτο :P Το χρησιμοποιω με ενα Enermax EPR525AWT PRO82 και μια 4770 τα οποια ειναι εξισου αθορυβα.Και σαν κατασκευη ειναι πολυ καλη..Οποιος μπορει οικονομικα να το παρει το συνιστω ανεπιφυλακτα αν και εχει εναν πολυ καλο ανταγωνιστη στην ιδια τιμη,το CoolerMaster Storm Scout .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα αν θες κουτι αθορυβο προτεινω ενα απλο με 2 ανεμιστηρες ενα μπροστα ενα πισω, μην μπλεξεις με πλαγιους και πανω επειδη μονο θορυβο θα σου δωσουν και να κοιταξεις να ειναι απο αλουμινιο να ειναι κ ψυχρο οσο γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...