Προς το περιεχόμενο

Ghost Ship Review


nakostyphoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γνώμη έχετε για το Ghost Ship ; Εμένα μου φάνηκε αρκετά καλοφτιαγμένο για θρίλερ με ατμοσφαιρικές σκηνές και καλό σενάριο , το οποίο ήταν και πολύ απρόβλεπτο. Θέλω να πείτε τι γνώμη σας γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν του δώθηκε η απαραίτητη προσοχή και πέρασε χωρίς να το ακούσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κατά την γνώμη μου το τέλος ήταν καλό και άφηνε πολλά να εννοηθούν .Ήταν καλό από την άποψη ότι σου έδινε μιά αίσθηση ματαιώτητας και ειρωνίας με την ανθρώπινη δύναμη να αδυνατεί να αντιταχθεί στα υπερφυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν κακό. Το δε τέλος τέλος ήταν κορυφή (και ειδικά η μουσική που έπαιζε). Έμεινα με την εντύπωση ότι του έλειπε κάτι για να είναι από τα κορυφαία έργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wrong !!!!

Δηλαδή πρέπει να είναι σενάριο Αγγελόπουλου για να αξίζει κάτι ;;

Το έργο ήταν όπως λέει ο Lyman_Zerga κορυφή. Αλήθεια Lyman_Zerga κάτι από Oceans Eleven μου φέρνει το nick σου !!!

Και πολύ τύπος ο Zerga

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ο Αγγελόπουλος έχει σενάριο; :D

Ο άνθρωπος έπρεπε να έχει γίνει φωτογράφος, καλύτερος θα ήταν.

 

Για το Ghost Ship θα επιμείνω σε αυτό που είπα για το trailer. Θριλεράκι της σειράς... ʼμα βγει σε DVD ίσως και να το δω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

arketa kalo htan...eixa na do arketo kairo thriller pou na exei na sou dosei kati kalo,& oxi tis klasikes mparoufes..

to telos ikanopoihtiko,alla exo na po oti h proth skhnh htan apo tis para poly kales pou exo dei se thriller!!!

pantos epote symfono oti ermhnies mhden alla to senario to vrisko ikanopoihtiko & thn skhnothesia kalh...

tha tou edina san tainia 2,5/5 & san thriller 4/5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή γη άποψή σου και μάλλον τείνω να συμφωνήσω για τις ερμηνείες .Δεν υπήρχαν όμως και ιδιαίτερες απαιτήσεις από το σενάριο για κάτι καλό από πλευράς ερμηνείας.

 

Οι παρακάτω σειρές έχουν στοιχεία από την ταινία και όποιος δεν την έχει δεί καλό είναι να μην τις διαβάσει !!!

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω αλλά το τέλος σε αντίθεση με ότι είχα διαβάσει πριν το δώ , μού φάνηκε σαν η κορυφαία στιγμή που δείχνει την συνέχεια του εφιάλτη με πρωταγωνιστές αυτή τη φορά το νεκρό πλήρωμα της ιδιοκτίτριας της εταιρία ςπου ήταν η μόνη που επιβίωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

h arxikh skhnh exei hdh xrhshmopoihthei arketes fores, me proto to episis b-movie "the cube" kai htan arketa pio kalh nomizo

 

entaksi o kathenas sth gnomh tou eidika edo ta ppragmata einai ypokeimenika, apla emena den mou arese, px to joy ride htan pio kalo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η αρχική σκηνή δεν σας θύμισε και κάτι από το Resident Evil στην αίθουσα της Red Queen με το αμυντικό σύστημα με τα laser που πετσόκοψαν την ομάδα που πήγε μέσα ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...