Προς το περιεχόμενο

Ghost Ship Review


nakostyphoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

arketa kalo htan...eixa na do arketo kairo thriller pou na exei na sou dosei kati kalo,& oxi tis klasikes mparoufes..

to telos ikanopoihtiko,alla exo na po oti h proth skhnh htan apo tis para poly kales pou exo dei se thriller!!!

pantos epote symfono oti ermhnies mhden alla to senario to vrisko ikanopoihtiko & thn skhnothesia kalh...

tha tou edina san tainia 2,5/5 & san thriller 4/5..

<hr /></blockquote>

Gia na leme oti mia tainia einai 8riller prepei na se tromazei!Egw genika eimai fobitsiaris alla den mporw na pw oti tromaxa me tin tainia!Oi perissoteres skines itan problepomenes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψω κι εγώ λίγα, μιας και το είδα... πρέπει να πω κατ'αρχήν, πως μου άρεσε πολύ το έργο. Ακούω να λέτε για προβλεψιμότητα... ρε παιδιά, ποιό έργο δεν είναι προβλέψιμο, πλέον; Μετά από 100+ χρόνια κινηματογράφου, και άλλα τόσα ύπαρξης θρίλλερ, αφ'ου το είδος είναι από τα παλαιότερα (μαζί με τα "αισθησιακά"), έχουμε δεί σχεδόν τα πάντα... πλέον πρωτότυπο θρίλλερ γυρίζεται ένα κάθε δεκαετία. Το μόνο θρίλλερ που μπορώ να πω πως με "τρόμαξε" από όσα έχω δεί τα τελευταία χρόνια, είναι το "Event horizon", άλλο ένα που πέρασε στα "ψιλά", με πολύ καλή φωτογραφία, μουσική υπόκρουση αλλά και προσεγμένο και επιστημονικά σωστό σενάριο (θρίλλερ επιστημονικής φαντασίας).

Κατά τα άλλα, επιστρέφοντας στο "Ghost ship", η πρώτη σκηνή του έργου ήταν πολύ δυνατή, καθ'ως και το "flash-back" της πρωταγωνίστριας με τη μικρή. Η σκηνή του τέλους είναι επ'ίσης πολύ καλή (εννοώ τη βύθιση), και το conclusion δείχνει μεν το αναπόφευκτο, ανοίγει δε ένα παράθυρο για sequel.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώ πώ ναι .

Και το Event Horizon είναι πολύ καλό έχεις απόλυτο δίκιο .

Και πράγματι είναι πολύ παράξενο που πέρασε έτσι χωρίς να του δωθεί η απαραίτητη προσοχή από το κοινό.

Αν και δεν έχει την τρομερή δράση έχει τρομακτικά μυνήματα

τα οποία δεν είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς !!

Αν και κατάτην γνώμη μου το Ghost Ship είναι κάπως πιο εύπεπτο από πλευράς διασκέδασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Event Horizon μου είχε αφήσει άσχημες εντυπώσεις, γιατί είχαμε πάει να δούμε Sci-Fi θρίλλερ και μας προέκυψε splatter. Ίσως αν το είχαν διαφημίσει ως splatter, να το είχα πάρει διαφορετικά, αλλά έτσι με χάλασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια Lyman_Zerga κάτι από Oceans Eleven μου φέρνει το nick σου !!!

Και πολύ τύπος ο Zerga

<hr /></blockquote>

 

Ναι, από εκεί είναι το nick :smirk:

O Zerga είναι ο αγάπημένος μου τυπάς σε ταινία. Ψιλοχαμένος και ικανός. Μετά έρχεται ο απίστευτος στ@ρχιδι$της Big Lebowski και φυσικά o Tyler Durden.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...