Προς το περιεχόμενο

AMD phenom955/965 vs i5


clockwork

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεχρι τωρα θα επελεγα συνθεση με βαση τον amd (μια καλη μητρικη με αρκετα εξτρα, και 4-6γιγα ραμ)

 

τωρα με τους i5 ποια συνθεση ειναι καλυτερη? αν ειναι λιγα παραπανω τα λεφτα δεν με πειραζει να παω σε i5 αλλα δε θελω να κοψω σε μητρικη

 

αυτο το turbo mode των i5 πως λειτουργει?

και σαν επεξεργαστες ξεχωριστα ποιος ειναι καλυτερος?

 

υγ : καλυτερος = οχι μονο γρηγοροτερος αλλα και αξιοπιστος,ενεργειακα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν δεν σε ενδιαφέρει να αναβαθμίσεις σε εξαπυρινο AMD το 2010 με τιμές των τωρινών Quads, εάν και εφοσον χρειάζεσαι έξι πυρήνες, πήγαινε σε i5 750.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ποια συνθεση με βαση τον i5 ειναι καλυτερη απο αυτην την συνθεση

AMD? ( σε αυτα τα λεφτα...μεχρι 600ευρω δλδ)

lololom.th.png

 

στην amd συνθεση μπορουν να αφαιρεθει κανα 20αρι ευρω απο το κουτι για καλυτερη μητρικη

 

και στις δυο συνθεσεις προσθεστε ενα 50αρι για ποντικι-πληκτρολογιο και οπτικαλ drive

 

υγ

 

καρτα γραφικων βαζει ο καθενας οτι γουσταρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα θα βαλεις τον i5 στη θεση του amd και την P55 Pro. Δισκο καλυτερα τον 640 AALS Caviar Black me 32mb cache και κουτι αυτο εκτος και αν εισαι καγκουρας σαν κι εμενα....

 

Για καρτα ποσα δινεις? Αν ειναι ελευθερα τοτε 5870

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκληρο και κουτι ΟΚ ολα καλα, αλλα η μητρικη asrock εδω μου καθετε και δεν εχει και ενσωματωμενη καρτα γραφικων.

 

για καρτα γραφικων ειμαι σε κανα 3μηνο να παρω

 

δηλαδη ο i5 ειναι γρηγοροτερος απο τα 3.4ghz του amd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Και μην μενεις στη συχνοτητα. Ο i5 ειναι καλυτερος και με το turbo mode παει 3.2 με ενα κουμπι!

 

Η Asrock ειναι θυγατρικη της Asus μην ανησυχεις. Εχει πολυ καλη ποιοτητα. Κατι σαν τα vw και τα audi ενα πραμα (Τι ειπα παλι....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχες 2010, ριχνεις πανω μια Nvidia GF100 και καθάρισες. Μην αγοράσεις τώρα κάρτα γραφικών, ειδικά αν πας σε AMD. Οι νέες κάρτες της Nvidia θα σκίσουν στα AMD συστήματα.

 

35ddzf7.jpg

 

vngrio.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αληθεια για amd με βλεπω πιο πολυ, μια χαρα συνθεση μου φαινετε του grimpr

 

απλα μου εχει μπει το μικροβιο για τον i5 και αναρωτιομουν

 

σημ, καρτα γραφικων ειναι στα αρκετα μελλοντικα μου σχεδια μιας και δεν παιζω παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς κάλλιστα να αλλάξεις την CPU, από τον 955 στον 720BE η στον μωρο Quad Athlon II X4 620. Και αναβαθμίζεις του χρόνου, εάν και εφόσον σε ενδιαφέρει για τις ανάγκες σου, στον Εξαπυρηνο Phenom II X6 Thuban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ειδα ολες τις συνθεσεις που προταθηκαν κ εχω μια ενσταση,γτ βαζετε τετοιες μνημες κ με τετοια τιμη ? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552614 αυτες κ 4 gb ειναι κ 1600 cas8 κ μεγαλες ψυκτρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...