Προς το περιεχόμενο

AMD phenom955/965 vs i5


clockwork

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στη συνθεση του grimpr

και

+1 στον επεξεργαστη του val007

 

Συνδυασμος συνθεσης grimpr με τον επεξεργαστη του val007 ειναι οτι πρεπει

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μπορείς κάλλιστα να αλλάξεις την CPU, από τον 955 στον 720BE η στον μωρο Quad Athlon II X4 620. Και αναβαθμίζεις του χρόνου, εάν και εφόσον σε ενδιαφέρει για τις ανάγκες σου, στον Εξαπυρηνο Phenom II X6 Thuban.

 

αυτη η λυση ειναι και η καλυτερη μαλλον, ο εξαπυρινος σε σοκετ am3 θα ειναι ετσι?

 

α και μητρικη μπορω να δωσω και κατι παραπανω σε λεφτα αν αξιζει, αυτη που μου προτεινες καλη ειναι δε λεω αλλα εχω αερα σε λεφτα για μητρικη γι αυτο το λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AM3 και κάτα πάσα πιθανότητα, αποκλειστικά DDR3. Αληθεια, τι θα τον κανεις τον hexacore; να ξέρεις ότι δεν θα είναι χρονισμένος όπως οι Quads.

 

αληθεια, δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις τις φθηνότερες προτάσεις της AMD και όταν δείς ότι σε υπερκαλύπτουν(γιατί θα το δείς) να χαίρεσαι για τα λεφτά που γλίτωσες...athlon ΙΙ χ2 50€ουλάκια..αν το θέλεις το pc για απλή χρήση ή athlon ΙΙ x4 95€ αν ασχολείσαι με εφαρμογές που χρειάζονται τους 4 πηρύνες ή phenom II χ2 90€ ή x3 120€ αν παίζεις games..

 

Δεν νομίζω να χρειάζεσαι την ισχύ των 955 και 965,την οποία στην περίπτωση που την χρειάζεσαι...πας σε i5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι, αλλά ο 965 από το Hardshop στα ίδια λεφτά με τον i5, είναι η ανώτερη προσφορά, παρόλα τα μειονεκτήματα του, όπως τα TDP, τα οποία σπάνια θα τα πλησιάσει. Στα υπόλοιπα που αναφέρεις, συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι, αλλά ο 965 από το Hardshop στα ίδια λεφτά με τον i5, είναι η ανώτερη προσφορά, παρόλα τα μειονεκτήματα του, όπως τα TDP, τα οποία σπάνια θα τα πλησιάσει. Στα υπόλοιπα που αναφέρεις, συμφωνώ.

 

Τελικα 965 > Ι5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

720BE με την 2η σύνθεση του Πλαισιου στην ASUS μητρική που προτείνεται από την AMD για τον 965 και τις μνήμες που έδωσε ο p_under. Jackpot.

 

Αν θέλει το κτήνος, 965 απο το Hardshop με τις μνήμες πάλι που πρότεινε ο p_under με εξτρά κόστος 28 ευρώ στο σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μνημες μονο μου φαινονται μουφα και με latency στον Κυριο:cry:καλυτερα σκασε λιγα χρηματα παραπανω και βαλε αυτες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.555800

................

 

 

wrong quote

 

νομιζω οτι εκει παιζουν by default-εκτος και αν δεν τις σηκωνει η μητρικη που δεν πιστευω(δεν βαζω το χερι μου στην φωτια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε καπιος να αναλυσει περισσοτερο αυτο το θεμα? Συγκεκριμενα για Phenom 965 VS i5 ,μεχρι τωρα πιστευα οτι ειναι μονοδρομος ο i5 σε αυτα τα χρηματα .

 

Υ.Γ Eγω εχω καταληξει σε i5, αν συνεχιζω ομως να διαβαζω τα λεγομενα του grimpr μαλλον θα αλαξω γνωμη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσε καπιος να αναλυσει περισσοτερο αυτο το θεμα? Συγκεκριμενα για Phenom 965 VS i5 ,μεχρι τωρα πιστευα οτι ειναι μονοδρομος ο i5 σε αυτα τα χρηματα .

 

Υ.Γ Eγω εχω καταληξει σε i5, αν συνεχιζω ομως να διαβαζω τα λεγομενα του grimpr μαλλον θα αλαξω γνωμη :P

 

Επειδη και εγω σε Ι5 750 εχω καταληξει μεχρι στιγμης για το νεο συστημα μου, οπως

και εσυ καθε φορα που διαβαζω ποστ του grimpr, με πιανω να το ξανασκευτομαι να

εμπιστευθω αλλη μια φορα την AMD. Παντως, ψαξε-ψαξε βρηκα αυτο εδω:

Core i5 vs. Phenom II X4 CPU Review

αλλα επειδη ειναι καπως αργα (ακομη και για insomniac), λεω να την πεσω και να

το διαβασω αυριο με την ησυχια μου και με διαυγεια. :-D

 

 

(ελπιζω να ειναι αξιοπιστο το site, γτ δεν εχω ιδεα):rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...