Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Να διακόψω τη συζήτηση για το worlds να ρωτήσω κάτι για το Shaco το θεούλη? :P

Η τρίτη του είναι skillshot όπως η τρίτη του Rengar που κάνουν και το ίδιο πράγμα περίπου ή όχι?

Και επίσης τι σκατά, οι μισοί των παίζουν ap, ο tekglow που υποτίθεται τον έχει σπουδάσει του βγάζει static, hydra κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να κραξω?

 

Αν παιζεις κατι καλα ανεβαινεις , οτιδηποτε κι αν ειναι αυτο

Ελαχιστοι παιζουν καλο Shaco , αλλα για Solo Q δεν ειναι τοσο κακος . Ειδικα σε low elo games 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτό βλέπω, ότι αν τον παίζεις καλά απλά τους γ@μας το game..

Ειδικά στον enemy jungler.

Θα κράξεις το λέω πχ όπως κράζετε το Yi, τύπου troll champ, αν και εμένα μου φαίνεται αρκετά δύσκολο το να τον παίξεις καλά τον συγκεκριμένο, καμία σχέση με το Yi.

Ευχαριστώ για τα infoz πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτό βλέπω, ότι αν τον παίζεις καλά απλά τους γ@μας το game..

Ειδικά στον enemy jungler.

Θα κράξεις το λέω πχ όπως κράζετε το Yi, τύπου troll champ, αν και εμένα μου φαίνεται αρκετά δύσκολο το να τον παίξεις καλά τον συγκεκριμένο, καμία σχέση με το Yi.

Ευχαριστώ για τα infoz πάντως :)

Δε τον κραζουν συγκεκριμενα για τον Υι.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αυτό βλέπω, ότι αν τον παίζεις καλά απλά τους γ@μας το game..

Ειδικά στον enemy jungler.

Θα κράξεις το λέω πχ όπως κράζετε το Yi, τύπου troll champ, αν και εμένα μου φαίνεται αρκετά δύσκολο το να τον παίξεις καλά τον συγκεκριμένο, καμία σχέση με το Yi.

Ευχαριστώ για τα infoz πάντως :)

 

Troll champion δεν υπάρχουν. Απλά υπάρχει μια κατηγορία champ που ουσιαστικά είναι solo champs. Ή θα πάρουν το game μόνοι τους ή θα παίζει η ομάδα τους 4v5 για όλο το game. Ενδιάμεση λύση δεν υπάρχει.

 

Τέτοιο champ είναι πχ. ο trynd και ο yi που δεν είναι αδύναμοι champ. Ίσα ίσα απ'τους πιο δυνατούς είναι. Δε προσφέρουν όμως ΤΙΠΟΤΑ σε ένα team fight. Άρα? Μόνο split push ή μπαίνουν σε ένα fight πολύ αργά για clear όταν οι άλλοι δεν έχουν cooldowns/hp/summoners.

 

Επίσης είναι πολύ situational. Σαν τη katarina περίπου. Αν οι αντίπαλοι έχουν hard cc είναι και πάλι μόνιμα 4v5.

 

Για τον shaco που ρωτάς άποψή μου μη τον πιάσεις. Μόνο αυτοί που κάνουν main shaco μπορούν να κάνουν κάτι σοβαρό αλλά αφ'ενός για να είσαι main shaco πρέπει να φας τα μούτρα σου και άπειρο abuse για καμιά 200games και αφ'ετέρου και πάλι η ομάδα σου θα παίζει μόνιμα 4v5 επειδή δε προσφέρεις τίποτα εκτός από split push που και γι'αυτό υπάρχουν καλύτεροι champs.

 

Δες την Evelyn. Το gameplay της και τα gank της θυμίζουν shaco αλλά απαιτεί πολύ μικρότερο skill και προσφέρει πολλά παραπάνω σε ένα team fight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

prospa και μένα την Eve μου θυμίζει αρκετά την οποία όμως σιχαίνομαι..

Όπως το βλέπω με Shaco έχεις ένα πολύ καλό early με την ελπίδα να φτιάξεις τους δικούς σου για να σε κουβαλήσουν μετά.

Παίζω Pantheon/Vi/Voli/Ranger ζούγκλα, απλά ο Shaco μου φαίνεται πολύ fun και μ αρέσει το gameplay του και είπα να τον δοκιμάσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια πες μου εσύ να με φτιάξεις κι άλλο :D

Aτομο απο την friendlist μου. Στις αρχες του season ηταν silver αν θυμαμαι καλα. Ουσιαστικα παιζει μονο shaco και εχει 60% win rate σε 400+ rankeds. Not bad για εναν αρκετα παρεξηγημενο champ που ή σε βριζουν ή κανουν dodge αν τον pickareis.

 

http://eune.op.gg/summoner/champions/userName=rockfm1

 

Για να εισαι καλος και σταθερος shaco πρεπει να παιξεις ΠΑΡΑ πολλα παιχνιδια. Τοσο επειδη ειναι ζορικο champ απο μονο του, οσο κι επειδη το jungle ως jungle ειναι το πιο δυσκολο role του game κατ'εμε για να το μαθεις να το παιζεις σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτη την βλακεια τον PunkBuster τι παιζει?

 

10 λεπτα αφκ λογο net...και εφαγα ban!

 

gg....

Δεν εχει punkbuster το league.. Ποσες μερες; Ειχες κανει προσφατα καποιο leave ακομα και σε μποτακια;; Αν ειναι η πρωτη σ φορα ειναι λιγο αυστηρο imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...