Προς το περιεχόμενο

League of Legends Topic v1


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω μία ερώτηση καλή .. παίζω lee και βλέπω σε streams που wardάρουν πολύ γρήγορα ,συνήθως εγώ οταν το κάνω νιώθω ένα delay που πιθανώς να είναι λόγω να μην βρήκα το σωστό range με την μία.Απλά βλέπω που το κάνουνε τόσο γρήγορα και απορώ μήπως έχουνε άλλον τρόπο.

 

Δείτε και αυτό το βίντεο με την kata παράδειγμα .

 

 

Βέβαια πρέπει να έχει χαμηλό ping λόγω κορέας και να έχει παιχτεί κάποιο edit αλλά και πάλι το κάνει so fast!!

Ειχα μια τετοια katarina σε σημερινο παιχνιδι. Σιγουρα παιζει ρολο και το ping.. Και εγω εχω delay στο safeguard του lee sin. Παιζω με 83-105 ping. Δεν εχω πιασει μικροτερο.

 

Τα macro ειναι παρανομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 26,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι είναι τα  μάκρο?

Συνδυασμος keystrokes αποθηκευμενος σε ενα απο τα micro keys που βρισκονται στα περισσοτερα gaming keyboards (G keys κτλ) τον οποιο συνδυασμο καθοριζεις στο εκαστοτε software του keyboard.

π.χ με το πατημα του  G1 micro key, μπορεις να ορισεις να γραφει "asdf"

ή στον lee sin να κανει W και 4 (η εστω σε οποιο key ειναι το ward σου) για να κανει το combo.

 

Edit: many typos

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδιασμος keystrokes αποθυκευμενος σε ενα απο τα micro keys που βρισκονται στα περισσοτερα gaming keyboards (G keys κτλ) τον οποιο συνδιασμο καθοριζεις στο εκαστοτε software του keyboard.

π.χ με το πατημα του  G1 micro key, μπορεις να ορισεις να γραφει "asdf"

ή στον lee sin να κανει Q και 4 (η εστω σε οποιο key ειναι το ward σου) για να κανει το combo.

 

Τέλεια δηλαδή αν θέλω να κάνω με τον lee ward και w το ρυθμίζω στο παράδειγμα 4 και μου τα κάνει μαζί??Ξέρεις γιατί έχω της razer πληκτρολόγιο και μπορώ να βάλω macros ,έτσι λοιπόν θα είναι πιό γρήγορα απο το κανονικό?Πώς το ρυθμίζω όμως..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα ναι πιο γρήγορα.

Εφ όσον είναι razer σίγουρα έχει λογισμικό το πληκτρολόγιο σου για να το κάνεις, τώρα το πώς ακριβώς δε νομίζω να μπορεί να στο πει κάποιος από δω.

 

 

Θυμήθηκα τώρα που βάζαμε στο l2 να κουμπώνει cp pots και συγκινήθηκα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια δηλαδή αν θέλω να κάνω με τον lee ward και w το ρυθμίζω στο παράδειγμα 4 και μου τα κάνει μαζί??Ξέρεις γιατί έχω της razer πληκτρολόγιο και μπορώ να βάλω macros ,έτσι λοιπόν θα είναι πιό γρήγορα απο το κανονικό?Πώς το ρυθμίζω όμως..!!

 

Συγκεκριμένα το safeguard δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργεί ΠΑΝΤΑ. Μάλλον φταίει το ping (~50) ή κάποιος άλλος τύπος delay αλλα στην περίπτωση μου και αφου έπαιξα πάρα πολύ με τα delay ανάμεσα στα keystroke και γινόταν 7-8/10 φορές το παράτησα γιατί δε θέλω να δώ τις 2-3 φορές που δε θα λειτουργήσει.... Προτιμώ the hard way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν έχω μία ερώτηση καλή .. παίζω lee και βλέπω σε streams που wardάρουν πολύ γρήγορα ,συνήθως εγώ οταν το κάνω νιώθω ένα delay που πιθανώς να είναι λόγω να μην βρήκα το σωστό range με την μία.Απλά βλέπω που το κάνουνε τόσο γρήγορα και απορώ μήπως έχουνε άλλον τρόπο.

 

Δείτε και αυτό το βίντεο με την kata παράδειγμα .

 

Βέβαια πρέπει να έχει χαμηλό ping λόγω κορέας και να έχει παιχτεί κάποιο edit αλλά και πάλι το κάνει so fast!!

 

Καλά, για να κάνεις τα εξωγήινα πράγματα που βλέπεις στο βίντεο δε σου αρκεί μόνο το χαμηλό ping.Θέλει και λίγο ... μπάλες.Εδώ εμείς τα βλέπουμε σε αργή κίνηση 2-3 φορές για να καταλάβουμε τι παίχτηκε, μη θέλουμε και να τα σκεφτούμε εκείνη την ώρα και να τα εκτελέσουμε όπως τα έχουμε σκεφτεί...Άσε που το βασικό πρόβλημα που θα έχεις και εσύ και εγώ είναι ότι ακόμα και να μπορούσες να εκτελέσεις αυτό που σκεφτούσουν δε θα σκεφτόσουν ακριβώς αυτό που είδες στο βίντεο...

 

Φιλικά και χωρίς προσπάθεια παρεξήγησης πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινετε να τανκαρω yasuo?

 

 

Dont flame.....

 

Γίνεται να τανκάρεις και teemo...

 

Το θέμα είναι αξήζει? Γιατί όλοι μπορούν να γίνουν 3Κ HP tanks αλλά το ζήτημα είναι αν το kit τους αχρηστεύεται η επωφελείται. Στην περίπτωση του Yas αχρηστεύεται εντελώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα το safeguard δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργεί ΠΑΝΤΑ. Μάλλον φταίει το ping (~50) ή κάποιος άλλος τύπος delay αλλα στην περίπτωση μου και αφου έπαιξα πάρα πολύ με τα delay ανάμεσα στα keystroke και γινόταν 7-8/10 φορές το παράτησα γιατί δε θέλω να δώ τις 2-3 φορές που δε θα λειτουργήσει.... Προτιμώ the hard way.

Kαι εγω που δοκιμασα Lee combo, δεν το πετυχαινα παντα, με παρομοιο ping και νομιζω οτι φταιει

το οτι πρεπει να ξερεις ακριβως το range του ward και να μην πατησεις πιο μακρια. Ετσι μου φανηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γκαρεν στα ranked ''παταει'' καλα?

Ξεχασμενος εντελως, δεν τον pickαρει κανεις. Εχει πολυ-πολυ καλυτερα picks για top.

Δυνατος στο lane vs melee champs, αλλα απο 'κει και περα τιποτα ιδιαιτερο, τρωει outscale απο το 80% των champs του game και σχεδον απολους τους toplaners. Ειναι και πολυ ευκολα προβλεψιμος, αρα και dodgeable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...