Προς το περιεχόμενο

Συνθεση Η/Υ 600-650Ε


yanniliki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας στην συνθεση ενος η/υ στα ορια των 600-650Ε

το μονο που θα ηθελα να ειναι τετραπυρινος της intel τα αλλα οτι πιστευετε οτι θα ειναι το καλυτερο σε σχεση αποδοσης-τιμης.Δεν τον θελω για τρελο gaming αλλα αν χρειαστει να τρεξει κατι βαρυ να μην γονατιζει. Χωρις οθονη-πληκτρολογιο-ηχεια, μονο το κουτι. Θα τον παρω κομματι κομματι και θα τον συναρμολογισω μονος μου. Καντε οτι καλυτερο μπορειτε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου.. δηλαδη αξιζει να παω σε i5 και ddr3 και οχι σε core2quad και ddr2? το λεω γιατι δεν εχει πολυ καιρο που βγηκαν οι i5..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται...

Το s775 ειναι πεθαμενο πια. Και για να παρεις εναν CPU στα επιπεδα του i5, οπως ο Q9550 (που και παλι ο i5 υπερταιρει), πρεπει να δωσεις παραπανω χρηματα.

Επειδη ειναι φρεσκος ο i5 τι εγινε; Εχει καλυτερες επιδοσεις απο τους quad και καλυτερη καταναλωση ενεργειας.

Οποτε δεν πρεπει να κοιτας κατι αλλο, παρα μονο i5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι η παραπάνω σύνθεση.

Αν θες μπορείς να κόψεις κατιτίς από τις μνήμες και να πάρεις 2χ αυτές, ώστε να πας σε μία δυνατότερη κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα με τι οθονη εχει.Π.χ. μπορει να παιζει σε 1280χ1024, δεν θα παει σε 4870 και θα διαλεξει τις corsair με 4770.Αν παιζει σε τιποτα 1680χ1050 θα παει για 4870 αν και νομιζω πως και η 4850 τα καταφερνει μια χαρα σε αυτην την αναλυση μιας και το παιδι δεν εχει και τρελες απαιτησεις και απο οτι λεει δεν ειναι και τρελος gamer..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, δεν είναι απαραίτητο κάποιος να ψωνίζει βάση των σημερινών απαιτήσεων που έχουν τα παιχνίδια, μία 4870 όπως και να έχει θα αντέξει περισσότερο στο χρόνο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη μηλισα με πλαισιο σημερα μου ειπανε πως το τροφοδοτικο αυτο (ρωτησα και για αλλα πολλα αλλα την ιδια απαντηση πηρα) δεν υπαρχει τωρα και ουτε υπαρχει καπιος εκτημομενος χρονος παραλαβης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα τελικα εγω παρηγγειλα αυτο, http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Enermax-500W-Liberty-Eco-ELT500AWT-ECO.htm , αξιζουν τα +30 ευρω απο το silverpower ή να τους παρω να το αλλαξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα τελικα εγω παρηγγειλα αυτο, http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PSU/Enermax-500W-Liberty-Eco-ELT500AWT-ECO.htm , αξιζουν τα +30 ευρω απο το silverpower ή να τους παρω να το αλλαξω?

 

Να τους πάρεις να το αλλάξεις.

Η enermax δεν είναι και ιδιαίτερα περήφανη για την liberty σειρά της, εγώ είχα την εντύπωση πως τα είχε αποσύρει κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια ευχαριστω πολυ,σε αλλο θεμα ειδα μια λιστα με τα enermax στα τοπ5 καλυτερα τροφοδοτικα και ειπα αφου δεν υπαρχουν τα p&c να παρω αυτο,τους καλω να το αλλαξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...