Προς το περιεχόμενο

New Pc[Gaming,movies etc]


kwstasna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου κώστα..εγώ θα σου πρότεινα την εξης λύση... Το καλύτερο που μπορεί να κανεις είναι να κάνεις ενα FORMAT και να γλιτωσεις απο ολα αυτα τα περιττά χρήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου κώστα..εγώ θα σου πρότεινα την εξης λύση... Το καλύτερο που μπορεί να κανεις είναι να κάνεις ενα FORMAT και να γλιτωσεις απο ολα αυτα τα περιττά χρήματα!

 

Κάτι ξέρεις εσύ που δεν ξέρουμε.. :P

 

 

Παιδες μιας που πιασαμε την κουβεντα για τα τροφοδοτικα, εχω ενα chieftec turbo series 650 w. Μεχρι ποια καρτα σηκωνει? Οχι σλι και τετοια. Μονή. Εννοειται οτι κανω και overclocking.

 

Με 52Α combined στη +12V, δε νομίζω ότι υπάρχει single pcb κάρτα γραφικών που να μην τη σηκώνει, εκτός από την GTX295 Mars.

Βέβαια παίζει ρόλο και το υπόλοιπο σύστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βοηθούσε αν μας έδινες μια ιδέα για την χρήση που προορίζεις να κάνεις στο μηχάνημά σου. Games, video editing ,Internet και πασιέντζα ή λίγο απ όλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αστο ο Barbie1986 ειναι ενας φιλος μου που απο τοτε που εμαθε πως θα παρω new pc μου λεει συνεχεια το ιδιο πραγμα ;/

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:08 ----------

 

Θα βοηθούσε αν μας έδινες μια ιδέα για την χρήση που προορίζεις να κάνεις στο μηχάνημά σου. Games, video editing ,Internet και πασιέντζα ή λίγο απ όλα?

 

το λεει ο τιτλος...gaming,movies etc....δλδ λιγο απολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Barbie1986 forum ειναι δεν ειναι chat room:rolleyes:

 

 

Ξεκολλήστε επιτέλους από τα ονομαστικά watt, και πιάστε άλλους παράγοντες, όπως τα Αmperes, το efficiency κ.ά..

 

phanispal, τα Amperes στην ουσια δεν δειχουν περιπου και ποσα watt ειναι το τροφοδοτικο αν τα πολλαπλασιασουμε με το 12V, ή κανω λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδάλως με 740 € παίρνεις αυτό δηλαδή full tower, 4gb ddr3 και την 5850(http://www.skroutz.gr/s/92695/Gigabyte-Radeon-HD-5850-1GB.html)

 

Οθόνη-http://www.skroutz.gr/s/70514/Samsung-SyncMaster-2333HD-23%27%27.html

post-143351-129063028227_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

phanispal, τα Amperes στην ουσια δεν δειχουν περιπου και ποσα watt ειναι το τροφοδοτικο αν τα πολλαπλασιασουμε με το 12V, ή κανω λαθος;

 

Ναι, έτσι είναι, απλά μην κάνουμε το λάθος να αθροίζουμε τα γινόμενα των +12V rails (αν έχει >1 το τροφοδοτικό βέβαια). Εκεί πρέπει να κοιτάμε πόσο είναι το maximum output του εκάστοτε τροφοδοτικού και να το διαιρούμε με το 12 ώστε να βγάζουμε τα combined amperes.

Εγώ πάντως αναφερόμουν στα ονομαστικά, τα οποία συνήθως ουδεμία σχέση έχουν με τα πραγματικά, λόγω χαμηλού efficieny, απωλειών κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμενα αυτα...

Intel Core i5 -750 (s1156, 2.66 MHz, Cache 8MB, Box)

Gigabyte P55 US3L (s1156, DDR3, P55)

Enermax EPR625AWT PRO82 PSU (625W)

Sapphire 4870 Toxic SVGA (PCI-Express , 1GB)

Corsair XMS 4GB DDR3-1600 Intel Core i5/i7 Ram Kit (2 x 2GB, PC3-12800, 9-9-9-24, CMX4GXM2A1600C9)

NZXT Alpha Window Black Case (ALP-001)

754,69 € :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στην παραπάνω σύνθεση, με τη διαφορά ότι θα πρότεινα το Lancool αντί του NZXT.

 

 

Φυσικά το κόλλημά μου με το τροφοδοτικό παραμένει, αλλά περί ορέξεως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φυσικά το κόλλημά μου με το τροφοδοτικό παραμένει, αλλά περί ορέξεως...

 

AHAHHAHHAHAH xD

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:33 ----------

 

Μπορει να του τι δωσει να κανει O/C κτλπ γιατι να του λειπουν watt....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά το κόλλημά μου με το τροφοδοτικό παραμένει, αλλά περί ορέξεως...

 

AHAHHAHHAHAH xD

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:33 ----------

 

Μπορει να του τι δωσει να κανει O/C κτλπ γιατι να του λειπουν watt....

 

όσο και να κάνει πάλι υπεραρκετά θα του είναι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...