Προς το περιεχόμενο

300-350ε για mobo , gpu και οθόνη


Motorhead87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ να μέλη του forum και μπαίνω κατ'ευθείαν στο ψητό. Αποφάσισα να φτιάξω καινούριο pc γιατί το παλιό δεν φτουράει, και θα ήθελα τη βοήθεια σας για για τα parts που αναγράφωνται στον τίτλο του θέματος. Την οθόνη μπορούμε και να την αφήσουμε φαντάζομαι η 17'' LG μου θα με βγάλει μέχρι τα χριστούγεννα. Τροφοδοτικό έχω ένα Coolermaster Silent Pro M700 και επεξεργαστή Intel i5 750 s1156 που πήρα πρίν λίγο καιρό στην προσφορά της cosmodata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν όντως θα πας αργότερα σε άλλη οθόνη και για ποια ανάλυση μιλάμε, ή αν θα μείνεις τελικά με αυτή που έχεις και πάει "χαμένη" μια δυνατή κάρτα γραφικών.

 

Μητρική δες αυτήν: http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/Motherboards/Gigabyte-P55-UD3-s1156-DDR3.htm

Τώρα για κάρτα γραφικών περίμενε λίγο ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οθόνη σίγουρα θα αλλάξω γιατί αυτή έχει πρόβλημα , μετά από κάμποση ώρα λειτουργείας αν την ανοιγωκλείνω από το power ή όταν βγαίνει από το screen saver ή όταν κάνω log out από το δικό μου account στα windows αρχίζει και αναβοσβήνει και θέλει να την αφήσω κανα 20λεπτό μέχρι να σταθεροποιηθεί πάλι κι αφτό όχι με επιτυχία. Να υπολογίζεις για καμιά 22'' δεν θέλω και πολλές ίντσες οπότε ανάλυση 1680 x 1050.

Τώρα για κάρτα γραφικών περίμενε λίγο ακόμα.

Το πρόβλημα είναι πως μου έχει καεί η κάρτα γραφικών, δεν έχω δηλαδη να βάλω κάποια άλλη.

 

Φαντάζομαι πως λες να περιμένω για 5770-5850 ξέρουμε περίπου πότε θα έθουν κατα Ελλάδα μεριά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ ολίγον άσχετο, αλλά είσαι σίγουρος ότι ευθύνεται η οθόνη για τα προβλήματα που περιγράφεις;

 

Σχετικά με την κάρτα γραφικών τώρα, για τι παιχνίδια μιλάμε και κατ' επέκταση για τι απαιτήσεις από αυτά; Διότι άλλο να παίζεις Pro και Manager, και άλλο Crysis κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη δεν ξέρω, να σου πω την αλήθεια το πρόβλημα έπαυε για λίγο στις περιτώσεις που άλλαζα το καλώδιο dvi σε αναλογικό και το αντίστροφο αλλά πάντα για λίγο και το πρόβλημα έμενε ανεξάρτητα από κάρτα γραφικών , έχω δοκιμάσει δύο διαφορετικές.

Τώρα για τα παιχνίδια να σου πω πως δεν παίζω pro και manager. Κανα rpg ,strategy και λίγο fps αν και δεν είμαι μεγάλος φαν αυτή της κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...