Προς το περιεχόμενο

Αγορα pc για γραφιστικη


RafahL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας.. Προκειτε να ξεκινησω στην σχολη γραφιστικης στην 8εσσαλονικη και 8α η8ελα ν μου προτεινεται κατι οικονομικο και ωστε να μν εχω προβλημα με τις εργασισες στην σχολη..

 

 

Αναφερομαι σε Υπολογιστη!!!!....

ειμαι γενικως ασχετος στην συνθεση και θα η8ελα μια βοη8εια..

 

 

 

Και παλι ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:44 ----------

 

απλα δεν ξερω τι θα χρειαστω.. Κατι απαιτιτηκο η κατι απλο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shifty:γεια σας..:shifty: ροκειτε να ξεκινησω στην σχολη γραφιστικης στην 8εσσαλονικη και 8α η8ελα ν μου προτεινεται κατι οικονομικο και ωστε να μν εχω προβλημα με τις εργασισες στην σχολη..:shifty:

 

 

Αναφερομαι σε Υπολογιστη!!!!....

ειμαι γενικως ασχετος στην συνθεση και θα η8ελα μια βοη8εια..:shifty:

 

 

 

Και παλι ευχαριστω:mrgreen:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:44 ----------

 

απλα δεν ξερω τι θα χρειαστω.. Κατι απαιτιτηκο η κατι απλο???

 

Ένα mac mini ή ένα imac γυρω στο 1000ρικό και κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου

 

φιλικά

δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας ποσα θα δωσεις και αν θες οθονη στην τιμη για να σου βγαλουμε καποια αξιοπρεπη προταση.

 

υ.γ τα greeklish απαγορευονται εδω οποτε καλυτερα να γραφεις με Ελληνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν θες να ασχοληθεις με γραφιστικη το πρωτο που πρεπει να δωσεις χρηματα ειναι μια καλη οθονη και μετα ενα tablet.Οποτε σαν οθονη πρεπει να βρεις μια χωρις tn panel, αν βρεις πουθενα την dell 2209WA τοτε παρτην, απο εκει και περα η wacom εχει καλες γραφιδες αλλα ακριβες οποτε για αρχη προτεινω κατι τετοιο που εχω και εγω και μεχρι τωρα με εχει βολεψει αρκετα (σε ebay το βρισκεις φθηνοτερα). Τωρα απο εκει και περα σιγουρα θες 2gb η και παραπανω αν αντεχει η τσεπη σου μνημη και εναν καλο επεξεργαστη, ο e8400 νομιζω ειναι το minimum που μπορεις να παρεις.

Καρτα γραφικων αν δεν δουλεψεις 3d νομιζω οτι και μια απλη να παρεις θα σε καλυπτει, συνθεση δεν μπορω να σου δωσω μιας και δεν ειμαι πολυ στην αγορα τωρα τελευταια απλα σου ειπα τι πρεπει να προσεξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για οσα μ ειπες.. Απλα θελω γνωμες για να μπορεσω να αγορασω κατι το που να μην ειναι τοσο τραβηγμενο αλλα οχι κ ανιαρο...

ψαχνω στο πλαισιο και βρηκα καποια οικονομικα αλλα κατα ποσο σωστα περιμενω να μου πειτε

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Pegasus-M2250.htm

και εδω

 

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Pegasus-M2450.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.. λογο τιμης.. δεν νομιζω να θελω κατι τετοιο απλα για την σχολη.. εβαλα καποια ετοιμα απο το πλαισιο μπας και κανουν αλλα απο τι βλεπω κανεις δν κοιταξε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα.. δν θα με χαλαγε.. απλα αυτο που με καει ποιο πολυ ειναι να κανω την δουλεια μου μεσα στην σχολη τπτ παραπανω..και αυτος που ειδα και μ φανηκε οτι κανει ειναι εδω http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/PC/Turbo-X-Pegasus-M2250.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...