Προς το περιεχόμενο

Νέο PC με κανά χιλιάρικο!


Funkit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω κάνει ήδη...Την οθόνη μόνο που τώρα είδα ότι θέλεις και tvtuner και είχα βάλει άλλη στη σύνθεση την έβαλα σε λινκ στο προηγούμενο πόστ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς! Αν είναι πάω με το τροφοδοτικό που έγραψες εξ' αρχής και ψάχνω κάτι άλλο για σκληρό σε 750 GB. Με τα υπόλοιπα είμαι οκ ; Και όσον αφορά την συμβατότητα κλπ;

 

Τι εννούσες με την ψύκτρα που έγραψες πιο πάνω ;

 

Και την ψύκτρα δεν σε κόβω να την βάζεις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα επιμείνω στο να πάρεις το μόνιτορ με ενσωματωμένο tv tuner..Έχω αλλάξει 2 tv tuner,στο ένα είχα πρόβλημα συμβατότητας,στο άλλο δεν έβρισκα σωστό software και μου έδειχνε την εικόνα τετράγωνη γιατί το σήμα της tv είναι αναλογικό,ένα πρόγραμμα που βρήκα έδειχνε σωστά την εικόνα αλλά δεν είχα ήχο...Μέχρι που σταμάτησα να ασχολούμαι.Καλύτερα πάρε την Τ240HD που είναι και δοκιμασμένη και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα σίγουρα..+ ότι μπορείς να την δουλέψεις και σαν κανονική 24άρα ΗD tv..Σοβαρά βολεύει..

Ψύκτρες για τον ι5 δεν υπάρχουν ακόμη στην αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, συμφωνώ σε όσα λες για την οθόνη. Θα στραφώ σε μια τέτοια λύση. Σαν κάτι σε πιο φθηνό αξίζει αυτή ;

 

LG M237WD-PZ LCD-TV Monitor 23'' ;

 

Με την ψύκτρα δηλαδή τι παίζει ; Δεν τρέχει και τίποτα αν δεν βάλω τώρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μενεις με την υπαρχουσα μαμισια που εχει μεσα στο κουτι του ο επεξεργαστης οταν τον παρεις.

Και αργοτερα οταν ερθουν και Ελλαδα τσιμπας μια.

 

Αλλιως παιρνεις απο εξωτερικο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος και αν παρεις την Asrock P55 Pro που και πιο φτηνη ειναι απο την Gigabyte και καλυτερα specs εχει και συμβατοτητα με s775 ψυκτρες. Και περιμενεις και 2 μερες να ερθει η υδροψυξη να σου πουλησω την xigmatek μου! (Καλο ε?)

 

Αληθεια δεν καταλαβαινω την ψυχωση σας με τις Gigabyte...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποια ψύχωση με τη Gigabyte απλά αυτή χρησιμοποιώ τα τελευταία χρόνια και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα. Μου αρέσει πάντως η λύση που δίνεις και μάλλον θα την ακολουθήσω. Επειδή στο παρελθόν είχα πολλά με τα τροφοδοτικά και τις ψύκτρες δεν θέλω σε καμία περίπτωση να μείνω ξεκρέμαστος.

 

Πρότεινε μου και μια ψύκτρα και είμαστε οκ! :lol:

 

Για οθόνη επέλεξα την LG 23'' που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα. Πήγα σήμερα Πλαίσιο και την "λάτρεψα"! :P

 

Ουφφφ.. άντε να τελειώνει αυτό το στήσιμο! Χρειάζομαι επειγόντως νέο PC!! :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν ειχα ποτε gigabyte ο κολλητος μου 2 που ειχε και οι 2 του καηκαν. Χωρις αυτο να αλλαζει κατι. Δε θεωρω τις Asrock καλυτερες η χειροτερες απο τις GIga γιατι δεν ειχα ποτε καμια απο τις 2.

Για ψυκτρα που λες οταν επαιρνα εγω απο αυτες που επαιζαν τοτε η καλυτερη value for money ηταν αυτη την οποια και εχω ακομα και θα την πουλησω μεσα στη βδομαδα. Οπως βλεπεις ακομα κρατιεται ψηλα εχοντας να αντιμετωμισει τερατα και ποιο ακριβες λυσεις.

http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm. Σαυτο το site που σου εστειλα μπορεις να συγκρινεις και να αποφασισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ψυκτρα που λες οταν επαιρνα εγω απο αυτες που επαιζαν τοτε η καλυτερη value for money ηταν αυτη την οποια και εχω ακομα και θα την πουλησω μεσα στη βδομαδα. Οπως βλεπεις ακομα κρατιεται ψηλα εχοντας να αντιμετωμισει τερατα και ποιο ακριβες λυσεις.

http://www.frostytech.com/top5heatsinks.cfm. Σαυτο το site που σου εστειλα μπορεις να συγκρινεις και να αποφασισεις.

Ψιλομoυφα μου φαινεται το site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...