Προς το περιεχόμενο

Νέο PC με κανά χιλιάρικο!


Funkit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή βλέπω ότι τα "τσακάλια" εδώ μέσα είναι πολλά και οι γνώσεις μου για σοβαρό και σωστό στήσιμο PC λίγες, είπα να το αφήσω εξ' ολοκλήρου σε εσάς!

 

Χρειάζομαι PC για εφαρμογές CAD,GIS και ό,τι παραπλήσιο υπάρχει. Επίσης για παιχνίδια ( όχι κάτι τραγικό ), internet κλπ κλπ! :-)

 

Τώρα το τι θα περιέχει από επεξεργαστή,μνήμη, κάρτα γραφικών κλπ το ξέρετε εσείς! :-D

 

Επίσης θέλω και μια οθόνη 24'', όπως και πληκτρολόγιο,ποντίκι και ηχεία! ( ups αξίζει ; )

 

Ελπίζω να μην σας κουράσω με ανούσια σχόλια και ερωτήσεις γι αυτό θα ήθελα και μια περιγραφούλα με τις επιλογές σας!

 

Μπάτζετ.. 900-1200 ευρώ..

 

Περιμένω και ..γρήγορα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=337214..

 

Ξεφύλλισε το Forum ρε παίχτη. Αν ο καθένας από τα 2000+ members έρθει και ζητήσει RIG καήκαμε..

 

Ότι πρόταση πήραν οι άλλοι, την ίδια θα πάρεις και εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεφύλλισα το forum ρε παίχτρια!

 

Το θέμα είναι ότι θέλω γνώμες και περιγραφές για μερικά πράγματα που δεν γνωρίζω.

 

Αν δεν είσαι πρόθυμη να βοηθήσεις μην ποστάρεις. Δεν βοηθάς σε κάτι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι στα τυφλά δε μπορεί κάποιος να αρχίσει να εξηγεί, ιδιαίτερα μάλιστα χωρίς να γνωρίζει τι ξέρεις εσύ.

Μπορείς κάλλιστα να ρωτήσεις για ό,τι δε γνωρίζεις και όποιος ξέρει θα σου απαντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169579

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.575665

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.501677

 

Τα περιφερειακά από εμένα στα 250€ και επιστρέφω και με σύνθεση μόλις την κάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32164741.jpg

 

+ 80gb SSD intel postville

 

Το παραπάνω σύστημα θα σε καλύψει με τα 1000 αν θέλεις να μείνεις κοντά στο 1000άρικο.Αν θέλεις να φτάσεις τα όρια του budget σου κάνεις τις παρακάτω αλλαγές....Μητρική + επεξεργαστής

 

Για την δουλειά σου πιστεύω θα βοηθήσει δραματικά ένας ssd και θα σου πρότεινα να τον βάλεις.Όπως επίσης και την nvidia gpu για να εκμεταλλευτείς το cuda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που μπήκαν στον κόπο και βοήθησαν. Θα δω πόσο μπορεί να φτάσει το μπάτζετ και θα κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις.

 

NIkos21 βοήθησε με λίγο με τα τελευταία. Δηλαδή για τον ssd και nvidia gpu.

 

Thanx again!

 

Υγ. Όταν στην αρχή έλεγα ότι χρειάζομαι βοήθεια για κάποια πράγματα εννοούσα το εξής. Έχω διαβάσει πολλά τόπικ στον συγκεκριμένο τομέα και παρατηρώ ότι ο καθένας έχει και τον δικό του τρόπο για το στήσιμο ενός pc. Αυτές τις γνώμες θα ήθελα να διαβάσω. Σιγά σιγά άρχισα να διαμορφώνω μία άποψη. Μέχρι την επόμενη εβδομάδα που θα τον παραγγείλω ελπίζω να έχω κάνει την καλύτερη δυνατή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό και αυτό που έβαλα πάνω υπερβολή είναι αλλά το έβαλα για να σου μείνει μιας και δεν δίνεις λίγα λεφτά για pc.

Για ψύκτρα καμμία scythe mugen.Ζώο πραγματικά.

Σε πράγματα που "μένουν"..Κουτί,τροφοδοτικό ψύκτρα δεν χρειάζονται τσιγκουνιές.Όλα τα άλλα θέμα χρόνου είναι να ξεπεραστούν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά!

 

Αύριο θα καθήσω να το φτιάξω μάλλον. Θα το ποστάρω εδώ να πεις την τελική γνώμη.

 

Απ'όσο υπολογίζω και από αυτά που είδα θα φτάσω στο τοπ του μπάτζετ. Θα περιμένω την απάντηση σου! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..

 

Διάβασα και άλλα παρόμοια τόπικ και κατέληξα σε κάτι τέτοιο με κάθε επιφύλαξη.

 

Κουτί

 

Επεξεργαστής

 

Τροφοδοτικό

 

Μητρική

 

Μνήμη Χ 2

 

Κάρτα γραφικών

 

Σκληρός δίσκος

 

DVD

 

Ψύκτρα

 

Οθόνη

 

UPS

 

Ηχεία

 

Πληκτρολόγιο κ Ποντίκι

 

TV Tuner

 

Εξωτερικός Σκληρός

 

Όλα τα παραπάνω τα διάβασα εδώ κι εκεί. Δεν ξέρω κατά πόσο έχω κάνει σωστές επιλογές στο στήσιμο όλων αυτών γι αυτό θέλω την γνώμη σας. Γενικά σε τιμή ξεφεύγει κάπως αλλά 5 χρόνια χωρίς αγορά PC ήταν πολλά! :-)

 

Θέλω επίσης κάποιος να με διαβεβαιώσει ότι όλα αυτά είναι συμβατά μεταξύ τους και επειδή θέλω να περάσω Windows 7 64 bit αν αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση των drivers ή οπουδήποτε αλλού.

 

Θενξ εκ των προτέρων! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τις αντιρρήσεις μου για τον σκληρό-Όχι green για λειτουργικό...Όπως επίσης και για το τροφοδοτικό.Με τόσα λεφτά θα έβαζα άλλο..Άμα θέλεις και tv tuner πήγαινε εδώ...Μην μπλέκεσαι με κάρτες..Όλο και κάτι μπορεί να μην κάτσει..+ότι βολεύει πιο πολύ μια οθόνη και αυτόνομη tv μαζί.Και την ψύκτρα δεν σε κόβω να την βάζεις..:-D

 

Καλημέρα από εμένα την έκανα για τη σχολή.Θα στα πουν και οι υπόλοιποι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! :-)

 

Αν δεν σου κάνει κόπο όταν μπορέσεις πόσταρε και κάποιες προτάσεις σε αυτά που δεν σου άρεσαν. Θα με βοηθούσε πολύ κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...