Προς το περιεχόμενο

πειτε μια γνωμη και σε μενα


sniper man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,ξερω πως υπαρχουν πολλα θεματα που αφορουν αναβαθμιση παλιων υπολογιστων αλλα θα ζητησω την κατανοηση σας, πειτε μου μια γνωμη για μια συνθεση που εχω κανει και προτεινετε οτι πρεπει να αλλαξω.

θηκη:CoolerMaster Elite 330 Black Case (RC-330-KKN1-GP-B)

τροφοδοτικο:PC Power & Cooling Silencer PPCS500-EU PSU (500W)

cpu:AMD AMD Athlon II X4 620 (sAM3, 2.6GHz, Cache 2MB, Box )

m/b:Gigabyte GA-MA790XT-UD4P (sAM3, DDR3, 790XT)

ψυκτρα:Scythe Mugen 2 Cpu Cooler (SCMG-2000)

μνημη: Adata 2GB DDR3-1333 Ram Dimm (PC3 10666, 7-7-7-24, AD31333002GMU)

καρτα γραφικων: Albatron 4870 SVGA (1GB, PCI Express)η Sparkle GTS250 Cuda SVGA (PCI-Express, 1GB)

οθονη:Samsung SM2243SN TFT Monitor 21,5''

ολα μαζι 800 ευρω τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε grimpr δεν ειναι οτι θελω ντε και καλα τον 620 απλως λεω αν αξιζουν τα χρηματα για τον 955 και μοιραια αν αξιζουν να παρω την συνθεση που προτεινεις.με λιγοτερα χρηματα για ψυκτρα τι προτεινεις φιλε liopyr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε,ποια μητρικη λετε αυτην που εχω επειλεξει εγω η την μητρικη που προτεινει ο grimpr?εχουν μεγαλη διαφορα στο chipset?για καρτα γραφικων τελικα ποια λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 είναι καλές και πανομοιότυπες σε χαρακτηριστικά. Επειδή δεν γουστάρω τις Gigabyte, θα σου προτείνω την Asus. Όποιον AMD να βάλεις επάνω, θα κάτσει άρχοντας.

 

11lhoo9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 είναι καλές και πανομοιότυπες σε χαρακτηριστικά. Επειδή δεν γουστάρω τις Gigabyte, θα σου προτείνω την Asus.

 

Χεχ, κι εγώ το ακριβώς αντίθετο.

Οπότε μπορείς να αφήσεις στην άκρη τις υποκειμενικές μας απόψεις στο θέμα, και να διαλέξεις εσύ όποια πιστεύεις πως σου κάνει περισσότερο.

 

;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον θα παρω την gigabyte,για καρτα γραφικων ποια λετε δεν ειμαι φανατικος gamer αλλα θα ηθελα ο νεος υπολογιστης να παιζει τα συγχρονα παιγνιδια σε χαμηλες αναλυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένας λόγος να μην συμπαθεί κάποιος τις gigabyte αλλά πραγματικά κανένας λόγος να συμπαθεί τις asus(κυρίως όταν αυτό που παίρνεις είναι πολύ overpriced)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένας λόγος να μην συμπαθεί κάποιος τις gigabyte αλλά πραγματικά κανένας λόγος να συμπαθεί τις asus(κυρίως όταν αυτό που παίρνεις είναι πολύ overpriced)!

 

Πες μου εναν λογο για να μη συμπαθησει καποιος τη συγκεκριμενη μητρικη,

και εξηγησε μου λιγο για ποια μητρικη πηγαινε το "overpriced". :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...