Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση-Ηρθε η ωρα (κοντα στα 400-450 ευρω)


HankMoody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

 

Παρακολουθω το φορουμ αρκετο καιρο, διαβασα τις αποψεις σας αλλα δεν εβγαλα ακρη οσο αφορα το τι παιζει στην αγορα. Εχοντας χασει επαφη με τις εξελιξεις, θα ηθελα τη βοηθεια σας.

 

Το σημερινο μου συστημα (πενταετιας) ειναι το εξης:

 

AMD Athlon 64 3000+

NVIDIA MS-7030

2.5 GB ddr

Ati Radeon 9800 pro

 

Θα ηθελα να κανω μια νεα συνθεση (CPU, μητρικη, καρτα γραφικων, RAM, τροφοδοτικο, ισως και νεο κουτι).

 

Το pc το χρησιμοποιω για Σερφαρισμα, downloading, multimedia, προγραμματα χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις και απο παιχνιδια μονο F.Manager, PES και ΝΒΑ 2k.

 

Θα ηθελα να μου προτεινετε ενα συστημα. Δεν εχω ιδεα ειναι αληθεια για το τι παιζει αυτη τη στιγμη στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς να το έβρισκες στα ~70€ που έπαιζε πριν λίγο καιρό;

 

62 ευρω για την ακριβεια.

Πολυ τιμια τιμη τοτε.Τωρα το πηγαν στο θεο.

Ευτυχως προλαβα και το τσιμπησα εκεινο τον καιρο...:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για την ανταποκρση.

 

Για ενα value for money συστημα πρεπει να παω σε AMD, ετσι..?

Επίσης, με ενα συντομο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι η καρτα γραφικων που προτεινει ο φιλος ειναι πολυ καλη. Αρχικα σκεφτηκα να παω σε μια οικονομικοτερη λυση για καρτα γραφικων, αλλα βλεπω πως δημιουργειται καλο συστημα στα λεφτα που διαθετω, με καλη καρτα.

 

Για το τροφοδοτικο...δεν ειναι πολλα τα 550..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε συμφέρει, λόγω του αυξημένου κόστους τους και του περιορισμένου budget σου.

 

Αν θες AM3/DDR3, ορίστε μια αξιόλογη πρόταση με άπλετα μελλοντικά upgrades σε ram και cpu.

 

30l29w5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα..

 

Ισως αν βρω καποιο μαγαζι που να αγοραζει μεταχειρισμενα εξαρτηματα, να ανεβει το μπατζετ. Δεν ξερω στη Θεσσαλονικη καποιο...

 

Θα κανω ερευνα αγορας απο Δευτερα, να δω ποσο κοστιζουν τα συστηματα που μου προτεινατε. Αν σκεφτω αργοτερα(Χριστουγεννα) για οθονη, προτεινετε βλεπω σχεδον ολοι την Samsung 22''. Προσιτη τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...