Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο pc [την γνώμη σας παρακαλώ]


lefman07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21litrm.jpg

 

Tο κουτί δεν μου πολυαρέσει και δεν έχω ιδέα για το τροφοδοτικό. Απλά είδα 650W και το επέλεξα.

Για την κάρτα γραφικών θα με ρωτήσετε γιατί δεν παίρνω την 5850. Χωρίς να είμαι και πολύ σχετικός σύγκρινα αυτές τις 2 και τα χαρακτηριστικά είναι ακριβώς ίδια.

Σπάνια παίζω παιχνίδια, αλλά όταν το πάρω απόφαση θέλω οι ρυθμίσεις να είναι στο high και όχι στο medium Και low.

Τέλος, εγώ χρησιμοποιώ το pc περισσότερο για Internet και με ενδιαφέρει να έχει τιτανομέγιστο επεξεργαστή επειδή ξεζιπάρω συχνά μεγάλο όγκο δεδομένων και θέλω οταν το κάνω αυτό να μπορώ παράλληλα να έχω καμιά 15αρια tabs ανοιχτά στον firefox χωρίς να κολλάει το σύμπαν.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το case βαράει στ' αμπέλια, αλλά γούστα είναι αυτά (θα πουν κάποιοι..).

 

Το budget σου κυμαίνεται στα 1.000€ λοιπόν; Ανώτατο όριο;

 

Πάντως για τη δουλειά που (λες ότι) το θες, δεν είναι ανάγκη να πας αποκλειστικά σε s1366.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω οτι εισε πανω κατω στο δικο μου budget εγω εχω καταληξει εδω

 

 

 

Και μολις εχω την ευκαιρια συν αυτο : http://multirama.gr/products/product?pid=0422595&catid=020801

 

Δε νομιζω να μη σε καλυπτει για αυτα που το θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίσκους έχω. Υποτίθεται οτι h CPU που επέλεξα είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σε θέμα ταχύτητας. Το κουτί όπως προείπα δεν μου αρέσει.(είναι καγκούρικο:lol:) Αν έχετε κάποια άλλη επιλογή ευχαρίστως να την δω. Απλά έχω ένα κάλλημα απο μικρός με τους thermaltake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σταματήσεις την κακιά συνήθεια, να κατεβαζεις και να εργάζεσαι με μεγάλα αρχεία στον δίσκο του λειτουργικού, στο Desktop σου δλδ, κάτι γίνεται..Γράψε το μηχάνημα που έχεις τώρα και τους δίσκους του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σταματήσεις την κακιά συνήθεια, να κατεβαζεις και να εργάζεσαι με μεγάλα αρχεία στον δίσκο του λειτουργικού, στο Desktop σου δλδ, κάτι γίνεται..Γράψε το μηχάνημα που έχεις τώρα και τους δίσκους του.

 

πολύ χλωμό το βλέπω αυτό.:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χλωμό να κάνει και τίποτα ο Core i7 που διάλεξες. Τρως τρελό φρένο απο τους δίσκους και την συνήθεια που εχεις αποκτήσει. Άλλαξε, και θα βγεις κερδισμένος στα λεφτά που δίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χλωμό βλέπεις τι;

Να κατεβάζεις τα μεγάλα αρχεία σε διαφορετικό δίσκο;

Πω φίλε μιλάμε πως αν κάνεις κάτι τέτοιο θα μπλέξει πολύ άσχημα το θέμα.Πολύ περίπλοκο πράγμα να βάλεις τα download να γίνονται σε άλλο δίσκο.

 

Btw δίσκους ούτε καν έβαλες ε;

Games παίζεις καθόλου ή ούτε για πλάκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον παρεξηγήσατε. Δίσκο δεν έβαλα επειδή ήδη έχω παραγγείλει ένα Corsair SSD 128GB. Αλλά σε αυτόν τον δίσκο δεν θα κρατάω τα αρχεία. Μόλις ξεζιπάρονται τα μεταφέρω στους εξωτερικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...