Προς το περιεχόμενο

Metro 2033


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτο το παιχνίδι. Το τελείωσα εχτές, την κανονική έκδοση του παιχνιδιού. Τι να πώ... Έτσι πρέπει να γράφονται τα single player.

Γραφικάρες και ατμόσφαιρα.. Μου άρεσε καλύτερα από το Last Light, θα έλεγα οτι είναι περισσότερο horror . Όπως επίσης και από το Exodus, αν και όλα τα παιχνίδια πολύ καλά (το πρώτο το καλύτερο κατ'εμέ!)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 695
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μολις το τελειωσα

Καλο παιχνιδακι, ναι, καλη ατμοσφαιρα και λοιπα, αλλα εχει και το κοστος του στο gameplay.

Μου θυμισε και λιγο τα FC με ολο αυτο το σκαρφαλωμα στο τελος

Gameplayακα μοιαζει πολυ στο Exodus οπως ειναι και φυσικο.

Παω για το Last Light αλλα πρωτα Mafia 2 για να αλλαξουμε λιγο παραστασεις 🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, firepc είπε

Μολις το τελειωσα

Καλο παιχνιδακι, ναι, καλη ατμοσφαιρα και λοιπα, αλλα εχει και το κοστος του στο gameplay.

Μου θυμισε και λιγο τα FC με ολο αυτο το σκαρφαλωμα στο τελος

Gameplayακα μοιαζει πολυ στο Exodus οπως ειναι και φυσικο.

Παω για το Last Light αλλα πρωτα Mafia 2 για να αλλαξουμε λιγο παραστασεις 🙂

Αν καταλαβαίνω καλά το πήγες λίγο ανάποδα και έχεις παίξει πρώτα το Exodus. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό πρακτικά για το σενάριο γιατί δεν το έχω παίξει ακόμα. Πάντως κρίνοντας από τα δύο πρώτα φαντάζομαι πως συνεχίζει την ιστορία, οπότε ίσως κάτι να χάνεται στην όλη εμπειρία αν παιχτούν ανάποδα.

Το 2033 πάντως κρατιέται πολύ καλά, όμως δείχνει στο gameplay ότι είναι ένα game του 2010, κυρίως σε όσους έχουν παίξει μεταγενέστερα fps. Από την άλλη, το Last Light είναι απολαυστικό γιατί πατάει γκάζι και εξελίσει το gameplay κάνοντάς το πιο "σύγχρονο" και αισθητά πιο ευχάριστη εμπειρία.

Υπόψιν, το 2033 έχει 2 endings (good/bad), τσέκαρέ τα σε κάποιο βίντεο γιατί ένα από αυτά είναι το canon που πατάει πάνω του το Last Light και μπορεί να μην είναι αυτό που είδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Αν καταλαβαίνω καλά το πήγες λίγο ανάποδα και έχεις παίξει πρώτα το Exodus. Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό πρακτικά για το σενάριο γιατί δεν το έχω παίξει ακόμα. Πάντως κρίνοντας από τα δύο πρώτα φαντάζομαι πως συνεχίζει την ιστορία, οπότε ίσως κάτι να χάνεται στην όλη εμπειρία αν παιχτούν ανάποδα.

Το 2033 πάντως κρατιέται πολύ καλά, όμως δείχνει στο gameplay ότι είναι ένα game του 2010, κυρίως σε όσους έχουν παίξει μεταγενέστερα fps. Από την άλλη, το Last Light είναι απολαυστικό γιατί πατάει γκάζι και εξελίσει το gameplay κάνοντάς το πιο "σύγχρονο" και αισθητά πιο ευχάριστη εμπειρία.

Υπόψιν, το 2033 έχει 2 endings (good/bad), τσέκαρέ τα σε κάποιο βίντεο γιατί ένα από αυτά είναι το canon που πατάει πάνω του το Last Light και μπορεί να μην είναι αυτό που είδες.

Ναι, οντως το πηγα λιγο αναποδα. Ειχα ποσο καιρο τα πρωτα δυο στο ραφι και πριν καιρο οταν ηταν σε προσφορα το Exodus το πηρα και αρχισα αυτο πρωτα.

Ενταξει, η ιστορια ειναι απλη στα metro, προσπαθεις να επιβιωσεις υπογεια με οσους ανθρωπους εχουν απομεινει, ο κοσμος εχει γεμισει με μεταλαγμενα τερατα κλπ.

Εχεις δικιο, για παιχνιδι του 2010 ειναι μια χαρα. Δεν δειχνει καθολου την ηλικια του. Χαρηκα που ειπες οτι το LL παταει λιγο γκαζι γτ ηθελα επιτελους να το δω αυτο.

Τσπ, οταν τελεισω το Mafia 2 DE τοτε το αρχιζω 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, firepc είπε

Χαρηκα που ειπες οτι το LL παταει λιγο γκαζι γτ ηθελα επιτελους να το δω αυτο.

Το φαντάστηκα για αυτό στο είπα. Το 2033, ενώ είναι γενικά καλό, κουβαλάει κάποια ηλικιακά θέματα που σε πετάνε εκτός, όπως για παράδειγμα ότι δε νιώθεις ότι οι σφαίρες προκαλούν ζημιά. Στο LL από την αρχή καταλαβαίνεις ότι είναι απαλλαγμένο από όλα αυτά, νιώθεις ότι το gameplay του λειτουργεί κανονικά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δοκιμάζω να ξεκινήσω το Metro 2033 Redux, από Steam σε PC, και με την εκκίνηση του πρώτου κεφαλαίου, κλείνει το παιχνίδι και γυρίζει στο Desktop.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...