Προς το περιεχόμενο

Ωμές ταινίες


nodreams.ct

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Διαστροφή; Πού έχει διαστροφή; Θέλω κι εγώ!!! :)

 

Το τι θέλει να πει η ταινία δεν είναι επακριβώς καθορισμένο. Διάβασε το post μου παραπάνω και αν βγάλεις συμπέρασμα έχει καλώς (λίγο δύσκολο, ούτε εγώ βγάζω). Αν δεν βγάλεις, δεν σου αρέσει η ταινία. As simple as that... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααααααααααααααα εξαίσια κάτι πήρε το μάτι μου για υπερρεαλισμό!

 

Jonshof:

 

Υπέπεσες στο ΠΛΕΟΝ συνηθισμένο «λάθος» (όσο εκβιαστικά μπορώ να χρησιμοποιήσω την έννοια λάθος, δεν εννοώ σφάλμα απλά διαφορετική αντίληψη) που κάνουμε όταν βιώνουμε (ναι αυτή είναι η σωστή λέξη) υπερρεαλιστικοί τέχνη.

 

Μην ψάχνεις για άμεσα νοήματα η ανθρωπομορφικές αναπαραστάσεις απλά αφέσου, και ανασκάλεψε τα συναισθήματα σου, το βρήκες ενδιαφέρον? Σε συγκίνησε? Σε έκανε να νοιώσεις περιέργεια? Αυτός είναι ο σκοπός τους, σε πρώτο επίπεδο τουλάχιστον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η γενική ιδέα που θέλει να περάσει η ταινία είναι για τα δύο φύλα, την αρρενωπότητα και τη θυλικότητα, τις σχέσεις μεταξύ τους καθώς και τα εμπόδια που βρίσκουν στην αναζήτηση του αγνού πάθους και της αγάπης. Η κοινωνία μας και τότε που γυρίστηκε η ταινία αλλά ακόμα και σήμερα σκοτώνει τα αληθινά και ειλικρινή συναισθήματα...Κάνει τους ανθρώπους να κρύβονται πίσω από κοινωνικές νόρμες και κλισέ αντί να σπάνε τα δεσμά και να ζουν ελεύθερα και αληθινά...

Ο ανδαλουσιανός σκύλος γαυγίζει όταν κάποιος πεθαίνει. Στην ταινία πεθαίνει το αληθινό συναίσθημα...

 

 

crAss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

plaka plaka, (den to exo dei akoma to arxeio pou katebasa - an katebike) alla sto londino pou eixa paei to kalokairi, konta sto aquarium eixe mia ekthesi tou dali... se mia aithousa pou eixe ta agalmata tou, eixe 2 tileoraseis kai epezan mia tainia... kati skines pou eida, edeixne ton dali, allad en thimamai perissotera... exe gousto na einai auti...

 

update: to arxeio pou katebasa, einai aspromauri i tainia... auto pou eixa dei sto london eitan egxromo... mipos kserete ti itan?

Pantos, ligo pou eida to videaki, einai poliiiiiiii kalooooo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...