Προς το περιεχόμενο

Νεο PC Multimedia


Opeth26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους....Θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά νεου υπολογιστή Intel γύρω στα 800 €!Είναι για χρήση κυρίως επεξεργασίας βίντεο και ταινιών,εφαρμογές γραφείου και ιντερνετ,μουσική και ταινίες....!Με παιχνίδια δεν ασχολούμε απλά θα ήθελα ενα δυνατό συστημα που να κρατησει καποια χρόνια αλλά να μην είναι και υπερβολικό για την χρήση που του κάνω...!

Οποιαδήποτε πρόταση θα την εκτιμούσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ευχαριστω για το ενδιαφερον....Οθονη και πυργο θέλω να πάρω.....πληκτρολογιο και ποντικι δεν καίγομαι αμεσα.....περισσοτερο με ενδιεφερε να φτιαξω εναν πυργο ισορροπημενο και σταθερο ετσι ωστε να μου κρατησει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειχα ποτε και ειναι λιγο διφορουμενο το θέμα....Αλλοι λενε οτι ειναι καλη πλατφορμα και αλλοι την απεχθανονται!Οποτε ειπα να πάω στα σιγουρα.,,,!Θελεις να μου εξηγησεις για ποιο λογο μου το προτεινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να το έλεγες, δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

Γνώμη μου, να επενδύσεις και να ξεκινήσεις τις αγορές σου από το Monitor και συγκεκριμένα σε αυτό που υπάρχει στην πρόταση, τα υπόλοιπα τα βρισκουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχουν πολύ καλύτερο value/money στα λεφτά που διαθέτεις.

Δεν υπάρχει καλή και κακή πλατφόρμα, υπάρχει πλατφόρμα που σε συμφέρει να αγοράσεις πειδή σου προσφέρει περισσότερα βάση του budget σου.

 

H παρακάτω σύνθεση είναι ότι καλύτερο μπορείς να κινηθείς αυτή την στιγμή imho:

 

54403832.jpg

 

+

 

Intel X25 SSD - 80 GB

 

Και αν μπορείς να κάνεις την υπέρβαση πας και σε

Dell UltraSharp 2209WA 22"

 

αλλιώς συμβιβάζεσαι με μία με tn panel, π.χ την T220...

 

 

 

Edit: Με πρόλαβε ο grimpr, (είχα ανοιχτό το tab κάμποση ώρα) ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα στο μυαλό μου κατι πιο δυνατο απο αυτο γι'αυτο μπορω να διαθέσω γυρω στα 800 €.....

 

Μπορείς να διαλέξεις κάτι δυνατότερο, που μόνο ψυχολογικά θα καταλάβεις την διαφορά ή το παραπάνω που θα την δεις άμεσα σε ένα καλό monitor και με έναν δαιμονισμένο ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το Dell και ενα setup Intel i5 750 είναι ότι πρέπει στην περίπτωση του μιας και είναι CPU κεντρικός, ο SSD βέβαια βγαίνει από το setup, αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...