Προς το περιεχόμενο

Νεο PC Multimedia


Opeth26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εχω αμφιβολια για το τροφοδοτικο που μου φαινεται μικρο και την καρτα γραφικων

 

Και τα 2 είναι υπέρ αρκετά για να καλύψουν τις ανάγκες σου.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σκέψου πολύ καλά τι θα αγοράσεις.Θα θυσιάσεις μια ΟΘΟΝΑΡΑ και ένα δίσκο που θα κάνει το σύστημά σου θα πετάει για να αγοράσεις έναν πολύ δυνατό επεξεργαστή να κάνεις zip και unzip 20 δευτερόλεπτα πιο γρήγορα.Γιατί σε οτιδήποτε άλλο και να κάνεις θα γίνεται πιο αργά λόγω πιο αργού σκληρού.

 

Η πρόταση του grimpr είναι απλά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ για το πως χώρεσαν όλα αυτά μόνο σε 850€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχας ειμαι γενους θυληκου...ευχαριστω!Αν ηξερα πως και τι δεν θα ειχα αμφιβολιες.....το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι απολυτα σχετικη με το αθλημα εδω και 10 χρονια....Και ψαχνομαι και παιρνω γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε περίμενε να στα πεί και ο aledjo.

 

Μη γίνεσαι κακός ρέι.

 

Opeth26, αντικειμενικά, οι προτάσεις από την καλύτερη/συμφέρουσα προς την λιγότερο καλύτερη/συμφερουσα, ισχύουν με την σειρά που έχουν προταθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστω liopyr......Πολυ λυπαμαι για την επιθετική αντιμέτωπιση εδω μέσα σε ανθρωπους που δεν ξερουν και θέλουν να μάθουν.....!Μάλλον εδω απευθυνεστε σε φοστηρες της τεχνολογιας και μαλακία μου το οτι ρωτησα για να μαθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

Πλάκα έκανα στο τελευταίο.Inside joke είναι.

Που αν γράψεις άλλες 2 3 φορές ότι είσαι θηλυκού γένους θα το βιώσεις και εσύ.:P

Στην είπα την άποψή μου και δεν υπήρχε κάτι το επιθετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γράψεις ακριβώς γιατί χρήση το θες, τι είδους και προϊόντα προγράμματα,workflow και εφαρμογές χρησιμοποιείς, θα είναι πολύ πιο διαφωτιστικό για όλους μας. Άλλες απαιτήσεις έχει ένας χρήστης Video που λιώνει στο High Definition Editing/Encoding στο Vegas και στο Premiere και άλλες ένας που ασχολείται περιστασιακά για home videos με ένα Pinnacle, Windows Movie Maker για παρασκευή DVD και ανέβασμα στο Youtube.

 

Όλα είναι συμβιβασμοί με βάση τον χρήστη. Η δικιά μου πρόταση σου προσφέρει ένα κορυφαίο Monitor για τα μάτια και την ευχαρίστηση σου, πράγμα που ΔΕΝ θα μετανιώσεις για την αγορά του, έναν κορυφαίο δίσκο SSD που θα εκτοξεύσει τις επιδόσεις από την εκκίνηση του λειτουργικού αλλά και την καθημερινή πολυχρηστικη εργασία που κάνεις, και συμβιβάζεται με ένα βασικό σύστημα με τριπυρηνο επεξεργαστή, μητρική με ενσωματωμένη VGA και 4GB RAM, αλλά με καλό δρόμο για αναβάθμιση σε...π.χ. εξαπυρινη CPU σε τιμές των τωρινών τετραπυρηνων της Intel (i7 860) και κάρτα γραφικών επόμενης γενιάς της Nvidia, και τα 2 αυτά προϊόντα παρουσιάζονται επίσημα το 2010.

 

Εαν αγοράζεις υπολογιστή με το σκεπτικό τηλεόρασης,ψυγείου,κουζίνας,καθιστικού, για να το κρατήσεις χρόνια, τότες προφανώς η πρόταση μου δεν σου κάνει και καλύτερα να επενδύσεις όπως έχεις μάθει σε μια ποιο γρήγορη και ακριβή CPU με άπλετη RAM. Στην περίπτωση σου όμως κάλλιστα μπορεί να σε καλύψουν και τα προϊόντα της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εδω μεσα θεωρειται μειον η θυληκη φυση να υφισταται τοτε.....Και πες οτι το θεμα δεν ειναι τα λεφτα και θελω να φτιαξω ενα δυνατο pc.....αμφιβάλλω αν υπαρχει καποιος εδω που θα προτεινε πλατφορμα indel.....για ποιο λογο γινεται αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά χαλάρωσε.

Βάλε υψηλότερο budget και θα δείς πόσοι θα προτείνουν ιntel.

Τα πάντα έχουν να κάνουν με την χρήση που θέλεις το pc και με τα χρήματα που διαθέτεις.

 

Το να πάρεις έναν τέρμα δυνατό επεξεργαστή για να βλέπεις βιντεάκια στο youtube και να μιλάς στο msn και τίποτε άλλο είναι απλά πέταμα χρημάτων.Το ότι ο ακριβός επεξεργαστής είναι τέρμα δυνατός δεν σημαίνει ότι και οι φθηνοί δεν είναι πολύ δυνατοί.Για την χρήση που το θέλεις παραείναι δυνατοί μάλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα, ούτε εμείς έχουμε πρόβλημα να σου προτείνουμε σύστημα από 300 έως 30.000 ευρώ.

 

Για PC με Intel i5 750, υπάρχουν άπειρα threads και προτάσεις, αρκετές εξαιρετικές. Εσύ όμως τι συμβιβασμούς θα έκανες στα 800 ευρώ; Την δικιά μου πρόταση/συμβιβασμό την έγραψα και με εξηγήσεις, θα ακολουθήσουν και άλλες. Στο τέλος είναι δικιά σου επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...