Προς το περιεχόμενο

Άλλο ένα καινούργιο pc


bab1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ενδιαφέρομαι για αγορά ενός υπολογιστή μέχρι 1000Ευρώ που να έχει επάνω i7.

 

Δοκίμασα να κάνω μια σύνθεση αλλά είμαι ανοικτός σε όποιες αλλαγές.

 

Η αλήθεια είναι ότι το pc δεν πρόκειται να χρησιμοποιηθεί ούτε στο 10% των δυνατοτήτων

του, αλλά ο αγοραστής θέλει να δώσει αυτά τα λεφτά άσχετα με τις προσπάθειες μου

να τον πείσω να πάρει κάτι πιο απλό... Θέλει να έχει τη σιγουριά ότι θα κρατήσει αρκετά

χρόνια χωρίς να χρειαστεί αναβάθμιση.

 

Η κάρτα γραφικών που έβαλα μπήκε μόνο γιατί έφταναν τα λεφτά. Θα μπορούσε να μπει

και πιο απλή για να μπει κάποιο άλλο καλύτερο κομμάτι.

 

Ακούω λοιπόν τις προτάσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θεωρεί λογικότερο να δώσει πολλά για κάτι που δε θα αξιοποιήσει για καιρό απ' το να πάρει κάτι πιο "προσγειωμένο" τώρα και όταν θα χρειαστεί κάτι άλλο (που απ' ό,τι καταλαβαίνω απ' τα λεγόμενά σου θα αργήσει κάτι τέτοιο) να πράξει σύμφωνα με τις τότε ανάγκες του;

 

Μιας και αναφέρεις ένα χαρακτηριστικό "10%", για τι χρήση το θέλει το σύστημα; Οθόνη έχει; Κι αν ναι, ποια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω μιασ και δεν θα χρησιμοποιειθει πληρωσ καλο ειναι να τον κανεισ πιο εφετζιδικο παρα να τα σκασεισ για επιδοσεισ

δηλαδη να βαλεισ καλυτερο κουτι λαμπακια σχλαμαρουλεσ και τετοια μορε για να χτυπαει στο ματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω μιασ και δεν θα χρησιμοποιειθει πληρωσ καλο ειναι να τον κανεισ πιο εφετζιδικο παρα να τα σκασεισ για επιδοσεισ

δηλαδη να βαλεισ καλυτερο κουτι λαμπακια σχλαμαρουλεσ και τετοια μορε για να χτυπαει στο ματι

 

Αυτό μάλιστα.. να μια ορθή άποψη και λογική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό εννοεί...

 

Οθόνη έχει ήδη, οπότε δε χρειάζεται. Είναι μία 19" lcd eizo. Δεν ξέρω ακριβώς το μοντέλο.

 

Η χρήση που θα κάνει είναι office, internet και ΙΣΩΣ κάποια στιγμή να παίξει κανένα παιχνίδι...

 

Η μ***κία είναι ότι θα του φανεί φτηνιάρικο αν κόψω

πολύ από κάπου. Είναι από αυτούς τους χρήστες που

ξέρουν πάνω κάτω τι είναι καινούριο και το θέλουν

γιατί δεν αντέχουν να έχουν κάτι λιγότερο.

 

Επίσης θα μπούν Windows 7.

 

Τέλος, θα προτιμούσα να μη βάλω κάτι εφετζίδικο μόνο

και μόνο για να ξέρω ότι τουλάχιστον τα λεφτά θα

πιάσουν τόπο. Θέλω να τα έχω καλά με τον εαυτό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...