Προς το περιεχόμενο

New Motherboard


HdkiLLeR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Naravan θα ελεγα οτι το προβλημα μαλλον το δημιουργησε το flash bios. εγω συγκεκριμενα στην k7t turbo r αρχικα το ειχα με πληρη συνθεση και με SBLIVE PLAYER και στο διαστημα εκεινο εκανα flash bios. Οταν εγδυσα το συστημα για να την ξεφορτοθω με GA-7VRXP δεν εβρισκε το ενσωματομενο κυκλωμα ηχου. Συγκεκριμενα στο device manager μου ελεγε οτι εβλεπε "παλιους audio drivers" χωρις να εχω ηχου πουθενα. Λες και πεθανε το AC'97. Το ψιλιαστηκα και ξαναεκανα παλι 5 φορες flash bios μεχρι και στην αρχικη του εκδοση αλλα τιποτε!. Απλος υποψιαζομαι οτι απο αυτο προκληθηκε.

 

Εχω επισης να επισημανω σε ορισμενους φανατικους οτι αναγνωριζω οτι η chaintech & soyo κανουν μεγαλα βηματα να βελτιωσουν την ποιοτητα τους και ιδικοτερα με τα μοντελα ZENITH & DRAGON χωρις αυτο ομως να σημαινει οτι οι πρωτιες αλλαζουν.

Παντος ειλικρινα μου κανει ιδιαιτερη περιεργια πως ΜΟΝΟ το πλαισιο φερνει της chaintech και κανεις αλλος. Γιατι?

Αφου ειναι τοσο καλες λετε!

Παντος οσον αφορα της αποχρωσεις της ΖΕΝΙΤΗ ειναι για γελια! Σαν αποκριατικη μητρικη ειναι! Για να μην πω καλυτερα " ΜΗΤΡΙΚΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ! "

Απ την αλλη εχω ακομα μια geforce 2 gts της chaintech και λειτουργει κανονικα, το ramdac της ομως προδιδει οτι ο ταιβανεζος πηγε απο κει να βγαλει τα λεφτα! ΘΟΛΟΟΟΥΡΑΑΑ!

Τουλαχιστο η gigabyte εχει και 3 σταμπες ποιοτικων ελεγχων ISO: 9001 - 9002 - 14001. Οι αλλοι ξερουν τι σημαινει αυτο?

 

Οσον αφορα τα προβληματα που αναφερετε αυτο ειναι γενικo με της μητρικες που φορανε chip της VIA. Φταιει η VIA οχι η gigabyte και η καθε εταιρια.

 

Προσωπικη μου γνωμη θα περιμενα να ακουσω κριτικες (αν και ηδη ειναι πολυ καλες) και να περιμενω απαντηση της gigabyte με Nforce 2 SPP για να προβω σε αναβαθμιση. Απ την αλλη ειναι καπως ακριβο (και δικαιολογημενα)για την ωρα!. Με τα ιδια λεφτα που περνει κανεις την zenith παιρνει και asus με τα ιδια χαρακτηριστικα με την διαφορα KT400 αντι για nforce2. εσεις τι θα περνατε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...