Προς το περιεχόμενο

Μια γνώμη παραπάνω


Paraskevakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρά χωράνε τα πάντα στο Kandalf.

 

MO-032-DE_200.jpg

 

 

Dell UltraSharp 2209WA 22"

 

+

 

Ωραια η συνθεση σου φιλε, αλλα μηπως η οθονη καπου χανει λιγο? Δεν ειναι πολλα τα 6ms για αποκριση σε μια οθονη η οποια προοριζεται κατα βαση για games? Που στηριζεισ αυτη σου την επιλογη? Για αγορα καποιων κομματιων απο το εξωτερικο θα μου το προτεινατε? Ισως για καποιο ups?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια η συνθεση σου φιλε, αλλα μηπως η οθονη καπου χανει λιγο? Δεν ειναι πολλα τα 6ms για αποκριση σε μια οθονη η οποια προοριζεται κατα βαση για games? Που στηριζεισ αυτη σου την επιλογη? Για αγορα καποιων κομματιων απο το εξωτερικο θα μου το προτεινατε? Ισως για καποιο ups?

 

Τα ms είναι ένα από τα τελευταία χαρακτηριστικά που κοιτάμε σε μία οθόνη.

Η δική μου έχει παραπάνω, και (παρ'ολο που είμαι σπασίκλας σε αυτά τα θέματα) ghosting δεν κατάφερα να παρατηρήσω ποτέ.

 

Το σημαντικότερο χαρακτηριστικό σε μια οθόνη (αφού καταλήξεις σε μέγεθος και ανάλυση) είναι το panel της, και η συγκεκριμένη έχει e-IPS.

Οθόνη με καλό panel σε αυτή την τιμή = μονόδρομος.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μικρή έρευνα αγοράς και με πολύ διάβασμα σε άλλα threads τόσο του παρόντος όσο και σε άλλα forum, βρήκα μια άλλη σύνθεση η οποία μου αρέσει αρκετά. Ποιά η γνώμη σας παρακαλώ;

 

Intel-Core i5 -750 (s1156, 2.66 MHz, Cache 8MB, Box) 178,89€

Asus-Sabertooth 55i (s1156, DDR3, P55) 220,80€

Corsair-Dominator 4GB DDR3-1600 Intel

Core i5/i7 Ram Kit (2 x 2GB, PC3-12800, 8-8-8-24,CMD4GX3M2A1600C8) 129,00€

XFX - 5850 SVGA (PCI-Express, 1GB) 249.00 €

Enermax-EPR525AWT PRO82 PSU (525W) 78,50€

Western Digital-640GB HDD (16MB Cache, 7200 rpm, Sata, WD6400AAKS) 50,40€

Seagate-160GB HDD (8MB Cache, 7200.12 rpm, Sata 2, ST3160318AS) 34,39€

Dell Ultrasharp U2410 493.20€

 

Κατι που μπορω ισως να προσθεσω/αφαιρεσω; Κατι που ειναι ισως overkill; Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι τα έχεις μπερδέψει λίγο..:-D

 

Πόσες ράμ έχεις βάλει και πόσους σκληρούς;

 

Με αυτά τα λεφτά βάζεις τον F3 1tb και κάνεις partition 160gb για το λειτουργικό και έχεις και 200gb παραπάνω δίσκο.Και πιο γρήγορο κιόλας.

 

8gb ραμ θα βάλεις;Και αν ναι γιατί διαφορετικές;Για ποικιλία;:-D

 

Με τη μητρική τι σκοπό ακριβώς έχεις να κάνεις και δεν σου έκανε μια φθηνότερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ενα kit εχω βάλει, σωστα; Απλά ειναι 2χ2=4 Gb DDR3 :P

 

Η λυση που μου λες για ενα σκληρο ειναι καλυτερη απο 2, ο ενας για το λειτουργικο κ ο αλλος για storage; Αν ναι, παω πασο, δεν το γνωριζα. Oσο για το motherboard, πιστευα οτι αξιζει να δωσω κατι παραπανω, μαλλον σκεφτομαι λαθος, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις με αυτό το motherboard.

Θα το ξεζουμίσεις το μηχάνημα ή θα το έχεις να κάθεται;

Γιατί άμα έχεις σκοπό να το ξεζουμίσεις βάζεις και i7 s1366 οεο με τα ίδια λεφτά που ξεζουμίζεται περισσότερο.

 

Για τις ram έτσι πως το έγραψες με μπέρδεψες.

 

Ναι για σκληρό πας στον samsung f3 1TB και κατά την εγκατάσταση του λειτουργικού φτιάχνεις ένα partition 160gb για το λειτουργικό σου.Αυτό το partition είναι ακριβώς σαν να έχεις έναν 160άρη και έναν 840άρη τα υπόλοιπα.Θα σου πρότεινα να κάνεις και άλλα partition ακόμη και για το storage αλλά αυτό εσύ το ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...