Προς το περιεχόμενο

Tiganizw Auga! Thelw Gnomes.


pios?

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<blockquote><font class="small">Quote dim_b:</font><hr> Φίλε μάλλον δεν φταίει η ψύκτρα αλλά η ροή του αέρα στο κουτί. Ο δικός μου 1700+ με Swiftech 462 και 80αρι Delta ξεπερνάει τους 60 βαθμούς με κλειστό κουτί (ένα παλιό full tower με μία μόνο θέση γιά ανεμιστήρα) ενώ με ανοιχτό παίζει αυτή την εποχή από 39-45. <hr /></blockquote>

 

τον Delta τον έχεις σε 7V ή κανονικό; Γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο με κλειστό κουτί και τόσες στροφές να έχεις 60οC.

 

 

<blockquote><font class="small">Quote pios?:</font><hr> Loipon mou ferane tin volcano 7+ tin evala kai exw stathera ton epexergasth xwris kamia leitourgia stou 60 bathmous. Den einai na trelenese? To gelio pio einai? Afisa panw kai tin palia psiktra opote doulevei me 2 psiktres opote mallon to simperasma einai oti den fteei i cpu. Alla einai ligo periergo giati otan ton phra eixe 45 bathmous stathera kai twra ga***te. BARETHIKA! <hr /></blockquote>

 

Δυο ψήκτρες....???? :confused: μήπως τον έβαλες ανάποδα...? Πάστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

<blockquote><font class="small">Quote @_zerocool:</font><hr> <blockquote><font class="small">Quote dim_b:</font><hr> Φίλε μάλλον δεν φταίει η ψύκτρα αλλά η ροή του αέρα στο κουτί. Ο δικός μου 1700+ με Swiftech 462 και 80αρι Delta ξεπερνάει τους 60 βαθμούς με κλειστό κουτί (ένα παλιό full tower με μία μόνο θέση γιά ανεμιστήρα) ενώ με ανοιχτό παίζει αυτή την εποχή από 39-45. <hr /></blockquote>

 

τον Delta τον έχεις σε 7V ή κανονικό; Γιατί μου φαίνεται λίγο δύσκολο με κλειστό κουτί και τόσες στροφές να έχεις 60οC.

 

<hr /></blockquote>

 

Είναι συνδεδεμένος στα 12V και δουλεύει στις 5100 στροφές, αν έπαιρνε ρεύμα από τη mobo θα είχε πάρει φωτιά εδώ και καιρό. Απλά το κουτί είναι παλιό και έχει μόνο μία θέση γιά ανεμιστήρα (μπροστά) οπότε δεν υπάρχει ροή αέρα. Η μαλ... είναι ότι έδωσα $100 γιά να παραγγείλω το cooler από Αμερική ενώ με λίγα λεφτά παραπάνω θα μπορούσα να πάρω ένα φθηνότερο cooler και ένα καινούργιο κουτί και να έχω ικανοποιητική θερμοκρασία με λιγότερο θόρυβο. Όμως εκείνη την εποχή είχα κάψει έναν TBird 1400 2 μηνών με ένα κωλοcooler Titan που μου είχαν πουλήσει από το Computer Alfa σαν ιδανικό γιά τον 1400 και μετά μου έλεγαν ότι οι 70ο με ανοιχτό κουτί είναι φυσιολογικοί (μέχρι που κάηκε και έκαναν την πάπια), οπότε πήγα και πήρα το ακριβότερο cooler της αγοράς γιά τον καινούργιο 1700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε φίλε, αλλά πως σου ήρθε να το κάνεις αυτό;

Μήπως με τον τρόπο αυτό το ένα cooler εξουδετερώνει το άλλο και τελικά η CPU βράζει;

<hr /></blockquote>

 

όντως μήπως παίζει κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...