Προς το περιεχόμενο

the Post Rock thread


Physics_Rulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 529
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τυφλα να 'χει ο Jonsi .........λεμε τωρα......

https://www.youtube.com/watch?v=nIYTxcEolqc

Και για να μην νομιζετε οτι ειμαι κολλημενος>> :ph34r: :-D ,Κινεζοι ειναι....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.youtube.com/watch?v=hMPYtWdfYm4

 

Χτες άκουσα πρώτη φορά τους Long Distance Calling και απ' τα κομμάτια που άκουσα αυτό μου άρεσε πάρα  πολύ. Θα παίξουν κι άλο σίγουρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παίδες να ρωτήσω μια και ακούτε post rock, μπάντα με γυναικεία φωνητικά (αν δεν κάνω λάθος αμερικάνικη αποτελούμενη από γυναικεία μέλη) σας λέει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ρε παίδες να ρωτήσω μια και ακούτε post rock, μπάντα με γυναικεία φωνητικά (αν δεν κάνω λάθος αμερικάνικη αποτελούμενη από γυναικεία μέλη) σας λέει κάτι?</p>

 

Μηπως θυμασαι στιχους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μηπως θυμασαι στιχους ;

 

Έλα ρε Tζιτιάρ  έλα ρε παίχτη, βρες το μου και θα σου στέλνω μπύρες ή ό,τι άλλο πίνεις για ένα χρόνο. :D  Λοιπόν να πω πώς έγινε το σκηνικό.. Πέρυσι τέτοια εποχή, ακούω ένα κομματάκι στον σπορ fm (κομματάρα βασικά..) επιλογή Βασίλη Γερασίμου για τους γνωρίζοντες... :D  Κρατάω λοιπόν στο μυαλό μου κάποιους στίχους και τελικά βρίσκω το κομμάτι και το γκρουπάκι στη wikipedia. Όμως δεν το σημειώνω κάπου  ε λέω θα είναι στο ιστορικό του browser forevah.. (κούνια που με κούναγε..) :cry:   Ε τώρα λοιπόν που συμπληρώνεται ένας χρόνος από τότε που το άκουσα, μου ήρθε η φλασιά πώς το λέγαν εκείνο το γκρουπάκι..  Πιστεύω αν το δω κάπου γραμμένο σε μια λίστα πχ να το θυμηθώ..  Αυτό που θυμάμαι πάντως να έλεγε στη wiki ήταν ότι πρόκειται για ολιγομελές γυναικείο γκρουπ (μάλλον αμερικάνικο) post rock (ίσως έλεγε και κάτι για folk ή indie) και σχετικά πρόσφατο. Δεν ήταν από τα πολύ γνωστά και εγώ πρώτη φορά το άκουγα. Βέβαια θα μου πεις γυναικεία post συγκρότηματα δεν πρέπει να υπάρχουν και πολλά γνωστά..

Επεξ/σία από TriLoBiTe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες να ρωτήσω μια και ακούτε post rock, μπάντα με γυναικεία φωνητικά (αν δεν κάνω λάθος αμερικάνικη αποτελούμενη από γυναικεία μέλη) σας λέει κάτι?

Hrsta,Victory at sea,George Dorn Screams,Odessa Chen,Rodan,Movietone,Pram

Σου λενα τπτ αυτες οι μπαντες??

Καινουριο απο One Hour Before The Trip

Κατεβας,Καραboy και Θανος εκαναν παλι το θαυμα τους....

https://www.youtube.com/watch?v=oP3sFjJgjYs&feature=em-subs_digest

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραίος dark, το κομμάτι των George Dorn Screams είναι κοντά μουσικά στο κομμάτι από το γκρουπ που ψάχνω. Βέβαια δεν πρέπει να 'ναι αυτό καθώς βλέπω ότι είναι Πολωνοί και ,το κυριότερο, βλέπω και άντρες μέλη. Ότι το συγκρότημα που ψάχνω αποτελείται μόνο από γυναίκες είμαι 100% σίγουρος γιατί μου είχε κάνει εντύπωση όταν το είχα διαβάσει. Δε θα απέκλεια να είναι και μόνο 2 τα μέλη του συγκροτήματος αλλά ok για τον αριθμό των μελών δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά..

Επεξ/σία από TriLoBiTe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος dark, το κομμάτι των George Dorn Screams είναι κοντά μουσικά στο κομμάτι από το γκρουπ που ψάχνω. Βέβαια δεν πρέπει να 'ναι αυτό καθώς βλέπω ότι είναι Πολωνοί και ,το κυριότερο, βλέπω και άντρες μέλη. Ότι το συγκρίτημα που ψάχνω αποτελείται μόνο από γυναίκες είμαι 100% σίγουρος γιατί μου είχε κάνει εντύπωση όταν το είχα διαβάσει. Δε θα απέκλεια να είναι και μόνο 2 τα μέλη του συγκροτήματος αλλά ok για τον αριθμό των μελών δε βάζω και το χέρι μου στη φωτιά..

Sorry,λαθος δεν προλαβα να το τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...