Προς το περιεχόμενο

PC για κοπελα


FaRMaKhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο τιτλος τα λεει ολα το μονο σιγουρο ειναι η οθονη:http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Monitors/Monitors/LG-W2043S-PF-TFT-Monitor-20-W2043S-PF.htm απο κει και περα το budget ειναι 500Ε για το κουτι και πληκτρολογιο-ποντικι μεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν κατάλαβα καλά 500€ μόνο για το κουτί;

 

60518283.jpg

 

Αν με το για κοπέλα εννοείς και necro gamer βγάλε την κάρτα γραφικών για όλα τα υπόλοιπα φτάνει και η onboard,ε αλλαγές γίνονται και στα πληκτρολόγιο ποντίκι αν της αρέσει κάποιο πιο πολύ.450€ βγαίνει το κουτί.Ελπίζω να μην ήθελες και την οθόνη μέσα στο 500€...Εγώ κουτί και πληκτρολόγιο ποντίκι κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πιασει το νοημα ο juda :Ρ

Οχι η οθονη ειναι εκτος!Νικο συμφωνουμε σχεδον σε ολα βγαλε καρτα δε θα της χρειαστει ουτε καν και μια 4670 που σκεφτομουνα πολυ ειναι κουτι της αρεσει αυτο οποτε δεν το αλλαζει(καταλαβαινεις)!Μια ενσταση θελω λιγο ποιο ποιοτικη μητρικη αφου δεν εχουμε gpu Μπορουμε να δωσουμε εκει!Α και Βtw ελεγα για τον 250 αλλα its ok!Πληκτρ-ποντικι ουτε καν τοσο ακριβα και ασυρματα τα ποιο φτηνα καλωδιατα και ειναι οκ!Τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πιασει το νοημα ο juda :Ρ

Οχι η οθονη ειναι εκτος!Νικο συμφωνουμε σχεδον σε ολα βγαλε καρτα δε θα της χρειαστει ουτε καν και μια 4670 που σκεφτομουνα πολυ ειναι κουτι της αρεσει αυτο οποτε δεν το αλλαζει(καταλαβαινεις)!Μια ενσταση θελω λιγο ποιο ποιοτικη μητρικη αφου δεν εχουμε gpu Μπορουμε να δωσουμε εκει!Α και Βtw ελεγα για τον 250 αλλα its ok!Πληκτρ-ποντικι ουτε καν τοσο ακριβα και ασυρματα τα ποιο φτηνα καλωδιατα και ειναι οκ!Τι λες?

 

Αφού τα δίνει η κοπέλα.Μια χαρά τιμή είναι για το πληκτρολόγιο και το ποντίκι.Κοπέλα είναι δεν είναι παππούς.:-D

Βάλτης αυτήν τη μητρική αν και η άλλη μια χαρά θα είναι.Και όπως σωστά μιλάει ο GeorgeMan αν υπάρχει περίπτωση να παίξει κάποια στιγμή το οποιοδήποτε παιχνίδι βάλε μια τέτοια ή για πιο αθόρυβη μια τέτοια.

 

imho καλύτερα την προηγούμενη μητρική+την 9600gt.31€ διαφορά βγαίνει παραπάνω.Δεν πολυαξίζει 19€ για να πας από την HD4200 στην HD3300..Μπορεί να βάλει ο οποιοσδήποτε κανένα παιχνιδάκι.Τες πα.Περίπου οι επιλογές αυτές είναι.Σκέφτεσαι και βάζεις τι είναι να βάλεις.Εγώ θα άφηνα αυτή τη μητρική που σου έβαλα στην αρχική σύνθεση,θα έβαζα 22άρα οθόνη,και ή θα πήγαινα με την onboard και τα ρέστα στην τσέπη της για ψώνια :-D ή αν έβγαιναν τα λεφτά χωρίς περικοπή ακόμη και στο πληκτρολόγιο θα έβαζα την 9600gt του λίνκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι fullHD η οθόνη τι fullHD ταινίες να δεί;

Και να ήταν fullHD η οθόνη τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν βλέπεις fullHD με τον Athlon II και την HD4200;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Αν και σε ό,τι αφορά τα τεχνικά χαρακτηριστικά έχω χάσει πολλά επεισόδια και δεν μπορώ να βοηθήσω, η δική μου συμβουλή θα ήταν να μην υποτιμήσεις τη σημασία ενός καλού σετ πληκτρολόγιο / ποντίκι, ειδικά από τη στιγμή που πρόκειται για κοπέλα. Η δική μου εμπειρία λέει ότι θα εκτιμήσει την καλή εμφάνιση και την έλλειψη καλωδίων σε αυτό τον τομέα :P

 

(πάντως, χωρίς πλάκα, όσο περισσότερο χρόνο περνάω στον υπολογιστή τόσο πιο πολύ εκτιμάω κι εγώ τη σημασία ενός ποιοτικού πληκτρολογίου - και δεν το λέω από την άποψη της εμφάνισης αλλά κυρίως σε ό,τι έχει να κάνει με την αίσθηση των πλήκτρων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα σκευτομουν για κατι προς giga/asus για μοβο(και εκτος asrock :P )!Παιχνιδια δεν προκειτε να παιξει γιαυτο το λεω!Και η 4670 ειναι υπερβολη...!KEy-mouse ευτυχως δεν θελει illustration καταστασεις ειναι απλος ανθρωπος χαχαχαχα

Οτι περισεψει 8α παει για homecinema custom by me :D!Οποτε δωστε ιδεες για μητρικη εκλεισε με τα αλλα συμφωνω!

 

@Georgman:πεταει :D την εχω καταευχαριστηθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι fullHD η οθόνη τι fullHD ταινίες να δεί;

Και να ήταν fullHD η οθόνη τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν βλέπεις fullHD με τον Athlon II και την HD4200;

 

υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα της ταινίας από ripαρισμένη στα 700mb με την 4-7gb ακόμα και σε μη fullhd οθόνες....αλλά εγώ είπα να πάρει άλλη οθόνη (προφανώς καμιά full hd...φτηνή σαν την 23" lg που έχει 177 (κάπου εκεί))

και δεν είπα ότι δεν μπορεί να δει full hd με athlon II και hd4200 (εδώ βλέπω εγώ με p4 (478socket) και agp hd3450 ;) ) αυτό που είπα είναι ότι η onboard κάρτα γραφικών της μητρικής ίσως δεν την καλύψει για αναπαραγωγή full hd...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλμυρές οι asus και οι giga και δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.Καλύτερα εσώρουχα.:-D

 

(εδώ βλέπω εγώ με p4 (478socket) και agp hd3450 ;) ) αυτό που είπα είναι ότι η onboard κάρτα γραφικών της μητρικής ίσως δεν την καλύψει για αναπαραγωγή full hd...

 

Σκέψου μόνο ότι σαν combo είναι πολύ δυνατότερο από το δικό σου.Και μόνος ο επεξεργαστής τα σηκώνει στο χαλαρό..Και μιλάω και για 1080p των 26gb όχι για 4 και 7 που λες εσύ.Αυτά τα καταπίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...