Προς το περιεχόμενο

συνθεση 4core η 2core στα 400Ε


clockwork

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω μια συνθεση με οσο το δυνατον σφιχτο μπατζετ. απο σερφαρισμα εδω στο φορουμ κατεληξα στα παρακατω

sin8esi.th.png

η χρηση του θα ειναι απλη, ιντερνετ,ταινιες,μουσικη και λιγα παιχνιδια αλλα θελω να ειναι οσο το δυνατον future proof: να κρατησει 3-4-5 χρονακια. ειναι για κοπελια το πς.

 

εχω μερικες αποριες ομως.

1.ο επεξεργαστης θα ειναι γρηγοροτερος απο εναν διπυρινο πιο ψηλα χρονισμενο?

2. η μητρικη που εβαλα ειναι καλη? την εβαλα πιο πολυ για την ενσ.καρτα γραφικων που εχει

3.το τροφοδοτικο αντεχει ανετα αν μπει αργοτερα μια καλη gpu η ενας phenom955/65?

4.αυτα, οποια προταση καλοδεχουμενη αλλα παντα με γνωμονα το βαθος χρονου και την εξοικονομηση χρηματων.

 

α,και οθονη 24" πιστευω δεν εχει προβλημα η 4200 της μητρικης αλλα θα ανοιξω θεμα γστις οθονες.

 

αυτα! σορρυ για το μεγαλο ποστ, αυριοη το σαββατο πρωι θα κανω την παραγγελια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ παιδες, το διορθωσα το θεμα με το λινκ.

 

Οχι, δε σκοπευω να κλοκαρω καθολου, αλλα δεν εχω ιδεα απο μητρικες και ειναι και πολλες αναθεμα τες. καρτα γραφικων θελω να εχει ενσωματωμενη η μητρικη αλλα αργοτερα (κανα 6μηνο) παιζει να προστεθει και καρτα γραφικων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογη η σύνθεση.

 

1. Εξαρτάται από τις εφαρμογές, αν και οι απαιτήσεις σου δεν είναι βαριές.

2. Νομίζω ότι πιο value/money κυκλοφορεί σε ΑΜ3

3. Ναι, εκτός και αν βάλεις κάποιο ΤΕΡΑΣ gpu, οπότε σηκώνει κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ grimpr = Όλα καλά, αλλά το 64 ευρώ ποντίκι και συνάμα το μούφα Keyboard τι τα ήθελες;; Τρελό combo :lol:

 

Σετάκι ασύρματο συνιστώ ανεπιφύλακτα αυτό

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Input-Devices/Keyboards/Microsoft-3000-Keyboard-Wireless-Desktop-Greek.htm

 

= 55 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα setup σκελετός είναι. Ας κόψει και ας ράψει οτι θέλει στα περιφερειακά. Απο ποντίκια τα πάμε αρκετά καλά με δυνατά προιοντα όπως το Ikari, από πληκτρολόγια, διαφωνώ, μιας και θεωρώ όλα τα προιοντα πλην του πανάκριβου SteelSeries 7G, σαβούρες. Υπάρχουν εξαιρετικά πληκτρολόγια σε πολύ καλή τιμή, 20ευρώ, δυστυχώς μόνο απο Εξωτερικό, τα οποία είναι έτη φωτός ανώτερα από τις bundled σαβούρες της Microsoft και Logitech. Θα προσπαθήσω να πιέσω το Plaisio ώστε να φέρει ένα συγκεκριμένο, λιγο δυσκολο βεβαια γιατί θα τους χαλάσει το πλάνο "πούλα φτήνια, πούλα ακριβά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2nn4fn.jpg

 

για την μητρικη ηδη εχω πειστει και την προσθεσα στο καλαθι μου.

για το τροφοδοτικο εχω επιφυλαξεις. ειναι αντιστοιχο του enermax που αρχικα εβαλα?

για επεξεργαστη θα προτιμησω τετραπυρινο (17ε διαφορα ειναι)

 

ποντικι-πληκτρολογιο ενδεικτικα τα εβαλα και εγω.θελω οσο το δυνατον φθηνοτερο αλλα αξιοπρεπες

 

ευχαριστω πολυ παντως για την "μερικη" επιβεβαιωση της συνθεσης που εκανα

 

 

σημ. για το τροφοδοτικο ενερμαξ : εχω διαβασει απειρα ποστ εδω μεσα οπου το προτεινετε και οτι ειναι εξαιρετικο, για αυτο εκανα την "υπερβαση" σε αυτο, αρχικα κοιτουσα τροφοδοσια γυρω στο 40αρι και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, αλλαζει και αυτο.

 

λοιπον η τελικη μου συνθεση εχει ως εξις:

telikisin8esi.th.png

με αστερακι μονο στο πληκτρολογιο-ποντικι και στο μονιτορ

 

τελευταιες παρατηρησεις/αλλαγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...