Προς το περιεχόμενο

Fthini mobo ??


oneirobatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loipon paides mou periseui ena cpu athlon xp 1800+ kai tha ithela na parw mia fthini mobo kai 256ram gia na kanw ena akoma pc exo hd,karta ixou,graphikwn kai mou menei mono mobo kai ram ti proteinete??vrika kati mobo me 20 kai 35 europoula alla de leei an sikwnei ton cpu mou kai an axizei..

Ouf auta..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα κι εγώ τη μητρική της Chaintech, την 7VJDA, από το ΠΛΑΙΣΙΟ με τελική τιμή 23.60 ευρά. Εκεί ακριβώς σε παρέπεμψε και ο dim_b. Αντικατέστησα μία QDI που δεν μου έδινε σχεδόν καμμία δυνατότητα overclocking. Τώρα έχω τον 1000άρη Thunderbird στα 1224MHz (144 x 8.5) εφόσον έχω ξεκλειδώσει και το multiplier. Δεν δείχνει να έχει κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα πρέπει να είναι πολύ καλή για αυτά τα χρήματα!

 

Για το αν σηκώνει τον επεξεργαστή, μία βόλτα στο site της Chaintech θα σε φωτίσει. Εμένα ο πωλητής στο ΠΛΑΙΣΙΟ μου είπε ότι μέχρι τον 2000+ τον βλέπει απ'ευθείας, αλλά και να μην τον βλέπει θα το καταφέρεις σίγουρα με αναβάθμιση του BIOS.

 

Όσο για μνήμη, πάρε μία επώνυμη PC2100 για αυτό το mobo, κατά προτίμηση Kingston.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Να περνάς καλά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...