Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση AMD 955 + 5770


kagg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα πρόβλημα με το setup σου, αλλά δεν διαφέρει και πουθενά από τα υπόλοιπα του ραφιού στο eshop/plaisio με i5.

 

Η CPU σκίζει, αλλά οι υπάρχον μητρικές απλά δεν κάνουν. Από του χρόνου με την άφιξη των Clarkdales, του P57 και της μειώσεις των τιμών, το συζητάμε.

 

Σε AMD, απλά αλλάζει μητρική εάν και εφόσον γουστάρει, σε RD890 το 2010, που σχεδόν σίγουρα θα υποστηρίζει τους Bulldozers του 2011 μιας και τα roadmaps λένε για πλήρη AM3 υποστήριξη, αλλά δεν ξέρουμε ακόμη σε ποιο chipset.

 

Είναι μάταιο να προσπαθείς να βγάλεις από την μύγα ξύγκι, δεν γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σχετικά με το TR2 της Tt πάντως και το 450άρι της Corsair, να πω το εξής: το Corsair βγάζει περισσότερα Α στη +12V, με 100W λιγότερη ονομαστική χωρητικότητα.

Μην αναφέρω ποιότητα κατασκευής, 5 χρόνια εγγύησης, τάσεις κλπ..

Αν αυτά δε λένε κάτι, τι άλλο να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με Phanispal για το PSU, πάρε το κορσαιρακι, σε καλύπτει απόλυτα και ποιοτικά.

 

Ειδάλλως ρίξε και μια ματια εδώ.

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200003362

 

Αν περισσεύουν και λίγα ευρώ παραπάνω, ρίξε μια ψήκτρα.

 

http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200002838

 

 

Αν δεν κανει oc δεν χρειαζεται aftermarket ψυκτρα. Αν κανει και παλι δεν θα εβαζα αυτη την ψυκτρα ,αλλα θα πηγαινα σε κατι καλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια τελικα αποφασισα να μην παρω την 5770. Λεω να παρω μια πιο φτηνη καρτα γραφικων γιατι δεν ειμαι καi πολυ gamer, μεχρι 65 €. Εχετε να μου προτεινεται καποια?

 

Πως σας φαινονται οι παρακατω δυο καρτουλες? Ποια ειναι πιο καλη και πειτε μου αν μπορω να τις βαλω στην μητρικη MSI 770-C45 (με προβληματιζει λιγο το PCI-E 2.0 που εχουν οι καρτες ενω η μητρικη εχει PCI-E 1 θυρα).

 

XFX GEFORCE 9600GT CUDA 512MB

 

GIGABYTE RADEON HD4670 1GB

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...