Προς το περιεχόμενο

Αγορά Cooler


Sonam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα AMD 2000+ και μου ανεβάζει "λίγο" θερμοκρασία. Μόνο... 70 βαθμούς!!! Όχι Φαρενάιτ... Κελσίου :smirk:.

Προτείνετέ μου cooler (ψύκτρα + ενεμιστήρα) καλό και όσο το δυνατόν αθόρυβο και που να μπορώ να το βρω εδώ στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ένα Evercool cooler από χαλκό με 25 από το MultiNet στη Στουρνάρη (είναι απέναντι από την -μπλιαχ- Apple). Σε σχέση με την GlobalWin FOP-38 που είχα πριν είναι πιο αθόρυβη και με ίδια θερμοκρασία κουτιού έχω έως και -3 βαθμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ego pira tin VOLCANO 7+ tromeri sou leeo exei xalkini psixtra idiki ergonomia mpainei se tria diaforetika sokete stis 6000 strofes kai diakptaki gia allagi taxititas low medium high kai poso mono 40 euro kai to dokimasame exei apodosi apo ales kathara 40 vathmous ama thes dokimase den paizetai

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα τελικά το GlobalWin CAK4-88T. Ανέβασα το FSB στο 145 και τώρα ο Athlon 2000+ XP δουλεύει στα 1812 MHz (1667 κανονικά). Από 70 βαθμούς τώρα έχω 49-50 σε idle και 53 σε full load! Το πρόβλημα είναι ότι το κολοανεμηστηράκι δεν λέει να ανεβάσει πάνω από 2900 στροφές (μέγιστο 4000)!!! Το συνδεσα στο τροφοδοτικό απευθείας αλλά τα ίδια. Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Η mobo μου είναι η Asus A7V8X. Πάντως και έτσι δεν με χαλάει... Από τους 70 καλύτερα... Α... παρεπιπτώντος δεν έχω βάλει κανά Artic Silver. Αυτό που είχε μόνο το cooler μέσα. Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να απενεργοποιήσεις την λειτουργία που κόβει τις στροφές του CPU FAN από το BIOS (Power-> Hardware Monitor -> Q-FAN)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...