Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούργιου PC


xtonyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εφοσον διεθετει 1100€ μονο για κουτι καθως ετσι ειχε ανφερει ας δωσει επιπλεον 150€ παραπανω και ας παρει και την οθονη που του προτειναμε!δεν μπορω να κανω κουμαντο στη τσεπη του αλλα η 5850 η καρτα γραφικων που βαλαμε ειναι ψιλοαχρηστη για 17΅οθονη εκτος αν στα αμεσα σχεδια του ειναι η αγορα οθονης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ε δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραμματα!

Να ναι καλα οι πατεντες.

Κοβεις και ραβεις το κουτι για να χωραει η καρτα.

Τωρα 8α μου πεις οτι ειναι καινουργιο το κουτι και δεν 8ελεις να το πειραξεις.Αλλα εγω προσωπικα αν δεν κανω την πατεντα στο κουτι οποιο και να ναι αυτο δεν μπορω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok να παρω Midi tower φθνοτερο δωστε προτασεισ για καρτα γραφικων σε σχεση με αητην που προανεφερα και σχετικα με την motherboard μου να κρατησω αυτη η αλλη?>

ssd ειναι εκτοσ εσωτερικου σλκηρου? ειναι δλδ ενας αλλοσ δισκοσ που του βαζεισ συγκεκριμμενεσ εφαρμογεσ και τισ τρεχει γρηγοροτερα?

 

Eαν το budget σου ειναι πολυ σφιχτο τοτε ΜΗΝ παρεις SSD.

Mπακαλιστικα ο SSD ειναι ουσιαστικα ενας σκληρος χωρις κινητα μερη με μεγαλυτερες ταχυτητες,μεγαλυτερη διαρκεια ζωης,και καταστρεφεται πολυ δυσκολα.

Εαν εχεις ενδιαφερον και ορεξη για διαβασμα: http://en.wikipedia.org/wiki/Solid-state_drive

Τωρα παμε στο κουτι.

Το 690 δεν ξερω εαν θα χωρεσει την 5850 μεσα.

Στο δικο μου η 4870 χωραει σχετικα με δυσκολια.

Δηλαδη το καλωδιακι της τροφοδοσιας πρεπει να το εχεις βαλει απο πριν αλλιως δεν σε χωραει να το βαλεις(εκτος κι αν εχω δαχτυλα σαν λουκανικα:P)

Προτεινω: http://www.skroutz.gr/s/58881/CoolerMaster-Haf-932-RC-932.html?keyphrase=coolermaster+HAF+932:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δε χρειάζεται να κόψει και να ράψει, απλά μετακινεί το κλουβί με τους δίσκους 3 θέσεις πάνω.

Απλά σε περίπτωση που θέλει να βάλει κι άλλο κλουβί ή κι άλλους δίσκους τέλος πάντων, δε βλέπω να μπορεί να το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τισ προτασεισ..αν θελετε το πλαισιο εχει ετοιμα pc ι το eshop Ποιο θα με συμβουλευατε να παρω αν ειναι να δωσς 1100 με οθονεσ ποντικια πληκτρολογια τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με οσα ειπαμε κατεληξες σε ετοιμες συν8εσεις?

Στις ετοιμες συν8εσεις παιζουν no name τροφοδοτικα οτι να ναι μητρικες και ram.

 

Σου πλασαρουν εναν τρελο επεξεργαστη(ισως) και μια δη8εν επωνυμη καρτα και τα αλλα ειναι του κιλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok απλα ρωτισα παιδια.συνεχιστε να με βοηθατε ι αν καταληξατε πειτε τα τελικα συμπερασματα σασ για να δω τι θα κανς οχι δεν κατεληξα σε ετοιμο απλα ρςτησα τισ γνωμεσ σασ οκ σασ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλε μου εγω προσωπικα να σου ανακεφαλαιωσω συγκεντρονοντας οσα ακουστηκαν εδω!

αγοραζεις το συγκεκριμενο κουτι απο το e-shop ή οπου αλλου το βρεις(δυστυχως στο plaisio δεν υπαρχει) και την συγκεκριμενη οθονη

πας στο πλαισιο με το κουτακι σου και δινεις την παρακατω παραγγελια

το εχω κανει να παω με το δικο μου κουτι και να αναλαβουν την συναρμολογηση!

το συνολικο πακετο μαζι με οθονη κοστιζει 1300€

αν θεωρεις οτι ειναι περα απο τον αρχικο σου προυπολογισμο αφαιρεσαι κατα την γνωμη μου τον δισκο ssd της intel που κοστιζει 205€ οποτε το συνολικο πακετο μαζι με οθονη πηγαινει στα 1100€

αν θελεις ομως να εχει αντικρυσμα τα 240€ που θα δωσεις για καρτα γραφικων τοτε καλο ειναι να αγορασεις και οθονη!αν οχι τωρα στο αμεσο μελλον σιγουρα!

σου εξηγησαν και εδω οι φιλοι τι ειναι ακριβως ο ssd δισκος!

Η αποφαση δικη σου παντως η συνθεση ειναι παρα μα παρα πολυ καλη και θα σε καλυψει απολυτα

post-145273-129063041583_thumb.jpg

post-145273-129063041585_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σασ ευχαριστω παρα πολυ ολουσ σασ..με βοηθησατε παρα πολυ και θα κανς τροποποιησεισ στο κουτι τροφοδοτικο για enermax παω 550 ι 650 αλλη καρτα γραφικων idia motherboard ααλεσ μνημεσ τιησ corsair τον σκληρο που μου προτεινατε και τον ssd επισησ και ενα μουρατο κουτακι που βρηκα..να στε καλα παιδια ευχαριστω πολυ α..και ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!!! να στε καλα και παλι θα θυμαμαι αυτουσ που με βοηθησανε σε τυχον αλλη μου αναζητηση καλη συνεχεια σε ολουσ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια θα γραψω και εγω εδω γτ ενδιαφερομαι να αγορασω ενα καινουργιο pc :-)

Επειδη δν ειμαι και εμπειρος θα ηθελα οποιος μπορει να σχολιασει τη συνθεση μου,γτ δεν ξερω αν αυτα που εχω βαλει ταιριαζουν μεταξυτους και θα ειναι συμβατα...επισης αν θα πρεπει να αλλαξω κατι με κατι αλλο κτλπ...ενδιαφερομαι για οσο πιο πολυ να ειναι αθορυβο το pc ..το budget να κυμαινεται μεχρι 1000-1050e μονο το κουτι....και μια οθονη οποιος μπορει να προτεινει γτ εχω μια 17αρα samsung tft 6 χρονων :P

 

5153a9cb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με λιγότερα μπορείς να αποκτήσεις κάτι εξίσου καλό, δεν είναι απαραίτητο να πας σε i7-860 και τόσο ακριβή μητρική.

Μπορείς να πάρεις καλύτερο τροφοδοτικό.

Επίσης, ο δίσκος είναι αργός για λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...