Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο για 5970


xtonyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια τι τροφοδοτικο χρειαζεται για μια ατι 5970? στο πλαισιο στο site λεει απο 650w kai αυτο που σηστηνουνε ειναι 850w εγω διαλεξα το 850 revolutions της enermax και εννοειται οτι θα δινει ενεργεια σε ολο το κουτι για πειτε μου προτασεισ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Moderators

Κανε εξελιγμενη επεξεργασια στο κειμενο σου, και αλλαξε τον τιτλο απο το αντιστοιχο κουτακι.

 

Συμφωνω με τον ανυπογραφο (:P) Alexissssssss οτι ενα καλο 650ρι σαν αυτο θα σε καλυψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε 600αρι θα προτιμιυσα το 625 τισ enermax μου φενεται ποιοτικοτερο αλλα για την 5970 προτεινουνε 850αρι οποτε το enermax revolutions πως το βλεπεις κολλητε?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:12 ----------

 

πολυ καλη μου φενεται ι προταση του demon ητανε η δευτερη επιλογη μου το 750αρι τησ corsair to συγκεκριμεννο μοντελο γιατι ειναι ποιο ποιοτικο απο το αλλο 75αρι που εχουνε επισησ τησ corsair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ολο το συστημα δεν προκειται να τραβηξει παραπανω απο 52 αμπέρ (:shock::shock:) που δινει το συγκεκριμενο 650ρι που σου προταθηκε.

 

Εκτος αν θες να προσθεσεις δευτερη καρτα πανω καποια στιγμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 5970 θέλει 50Α στις 12V και το pro/modu 82+ 625 είναι ακριβώς εκεί.Θα την κρατήσει την κάρτα,άλλα σίγουρα το τροφοδοτικό δέν θα είναι αθόρυβο,ελέω load.

 

Κάτσε να πέσει το δώρο Χριστουγέννων και ετοιμάζω 3πλό mini-review (vga-bottleneck-psu).

Ένα πουλάκι που είπε οτι θα είναι διαθέσιμη απο σήμερα (σε μεγάλη αλυσίδα),προσωπικά κρατάω μικρό καλάθι αν κρίνω απο την γενικότερη έλλειψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ξερετε..χθες ημουν στο plaisio και δεν εχει τιποτε απο 5870 ολες ειχανε αποροφιθει και ειχε μια 5970 αλλα ποιος θα παρει τετοια καρταρα.οσοι προλαβατε προλαβατε αλλιως μετα τις γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
H 5970 θέλει 50Α στις 12V

 

Σιγα μη θελει 50*12=600W μονη της :shock:

Προφανως αναφερονται σε Α που πρεπει να δινει combined το εκαστοτε τροφοδοτικο απο τις 12ρες γραμμες του.

 

Ομως υπαρχει ενα προβλημα. Για την 8800GTX δινανε αντιστοιχα 32 (ή 36Α), και δουλεψε σε pc κολλητου -δουλευει ακομα δηλαδη- με PSU με 28Α, χωρις κανενα μα κανενα προβλημα.

Μαλλον στα προτεινομενα PSU παιρνουν υποψη τους τα μη ποιοτικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως οτι review και να δω η συγκεκριμμενη 5970 εχει τις καλυτερεσ επιδοσεισ απο ολεσ μιασ και ειναι η καλυτερη καρτα γραφικων στον κοσμο αυτην τη στιγμη και εχει για πλακα μεχρι και το crysis warhead στισ φυλλ αναλυσεισ ρε το ειδα στο youtube..τυχεροι οι κατοχοι της ¨Π

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μη θελει 50*12=600W μονη της :shock:

Προφανως αναφερονται σε Α που πρεπει να δινει combined το εκαστοτε τροφοδοτικο απο τις 12ρες γραμμες του.

 

Ομως υπαρχει ενα προβλημα. Για την 8800GTX δινανε αντιστοιχα 32 (ή 36Α), και δουλεψε σε pc κολλητου -δουλευει ακομα δηλαδη- με PSU με 28Α, χωρις κανενα μα κανενα προβλημα.

Μαλλον στα προτεινομενα PSU παιρνουν υποψη τους τα μη ποιοτικα.

 

Σαφώς και αναφέρθηκα στο combined,αφού το enermax βγάζει 25Α σε κάθε 12αρα (3x12V)!

Παρ'όλα αυτά δέν υπάρχει εγγραφή 5870/5970 στην certified psu list για το συγκεκριμένο.Δέν πτοούμαι ιδιαίτερα όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...