Προς το περιεχόμενο

Iphone ρυθμίσεις για Internet...


Aquasky2878

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, εχω ένα iphone 3G το οποίο αγόρασα μεταχειρισμένο. Πάνω έχει την τελευταία εκδοση 3.1.2 (νομίζω πως είναι η τελευταία). Το προβλημα που αντιμετωπιζω είναι ότι στις ρυθμίσεις για το δίκτυο, δεν βγάζει καν την επιλογη cellular data network για τοποθετησω τις ρυθμίσεις ωστε να αποκτησω προσβαση στο ιντερνετ...είμαι νέος ακόμα με το Iphone οπότε δεν ξέρω εαν υπάρχουν πραγματα που έχω παραλέιψει, ωστε να αποκτήσω προσβαση στις επιλογές αυτές...ευχαριστώ εκ το προτέρων για όποια βοήθεια μπορει κάποιος να δώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εάν έχεις Cosmote, δεν θα δεις τις επιλογές αυτές γιατί δεν χρειάζονται. Από τη στιγμή που έχεις data pack με την Cosmote, θα έχεις αυτόματα πρόσβαση και στο Internet χωρίς να χρειαστεί άλλη ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) ρυθμίσεις -> γενικά -> δίκτυο -> κοινή χρήση internet.

2) Αφού ενεργοποιηθεί συνδέουμε το ifon με το pc μέσω usb (πρέπει να έχει προφανώς itunes επάνω για να δει τη συσκευή)

3)profit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thnkz m8 για τις κατευθύνσεις,θα το κοιτάξω και θα σε ξαναενοχλήσω αν στραβώσω κάπου.

 

Δύο γεμάτα τριήμερα (χ" γεννα+1χρονιά)στο βουνό,λέει ένα netbookάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα να βρω πρόγραμμα με την ονομασία profit (yes,κάτι με τον κνίτη,το δάχτυλο και το φεγγάρι),μπήκα και στο "περίεργο",αλλά τελικά ο γκούγκλης είναι ο καλύτερος φίλος μας.

 

Έδωσα iphone modem και μου έβγαλε,ναι,iphone modem.Του δώσαμε κι ένα €φταράκι (το άξιζε ο τυπάκος,αν και μπορούσε να περπατήσει "κι αλλοιώς",το άξιζε λέμε) και μπαίνει με όποιο computer θέλουμε στο net.Μόνο που θα πάμε βουνό και θα θυμηθούμε τις καλές εποχές με τα 14άρια modem,γιατί σιγά μη πιάσει 3g εκεί.

 

Περιληπτικά,μαϊμουδιάζει τη σύνδεση (cel) και τη linkάρει σαν wireless.Μετά αυτόματα το proggy κατεβάζει/ταπώνει την κανονική wireless και σου δίνει τη δυνατότητα επιλογής της εικονικής καινούργιας.Αστέρι ο τυπάκος.Μειονέκτημα η σύνδεση με το imei της συσκευής,καριόλα apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πολυκατάλαβα,να σου πω την αλήθεια,θα το δοκιμάσω όμως όταν ξαναπέσει στα χέρια μου το iphone.

 

Δεν θα πάθουμε ζημιά στα αρχεία αν το βάλουμε και σε άλλο computer μέσω itunes;

Edit

Και κάτι που κατάλαβα μόλις τώρα:Εγώ ήθελα σύνδεση του iphone με Wintel netbook και εσύ μάλλον λες για σύνδεση με mac,σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνούμαι οποιαδήποτε σχέση με mac. Το βήμα 1 το κάνεις στο iphone. Το itunes χρειάζεται μόνο και μόνο για να εγκατασταθούν οι drivers του iphone ώστε να το δει το PC, από κει και πέρα δε κάνεις τίποτε άλλο με το itunes, δε χρειάζεται καν να είναι ανοικτό. Οπότε τα αρχεία είναι όλα ασφαλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...