Προς το περιεχόμενο

Σοκολατολογία-Σοκολατογνωσία


evabb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελεος με την καταχρηση της λεξης γκουρμε γαμω!

 

Ξερεις, η ζαχαροπλαστικη ειναι χημεια. Δεν μπαινει 2χ κουβερτουρα επειδη το παραπανω λιπος της σοκολατας θα αλλαξει την συνταγη.

Λοιπον αγορι μου συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις πολυ "μεγαλα" κομπλεξ.Αν απο ολα οσα εγραψα εσυ συγκρατησες τη χρηση της λεξης gourmet τοτε εισαι απλα ενας τυπος που επειδη το ξερει το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να δειξει την ανωτερωτητα του και το ποσο γαματος ειναι που ξερει τι σημαινει η λεξη gourmet.Επισης σε αυτο που ειπες οτι η ζαχαροπλαστικη ειναι χημεια να σε ενημερωσω οτι το ξερω αλλα θεωρω το φαγητο κατι το τελειως υποκειμενικο και η αλλοιωμενη συνταγη οπως λες να αρεσει σε καποιον περισσοτερο απο την πρωτοτυπη.Τελος θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να σου δειξω οτι απλα σχολιασες για να εντυπωσιασεις με κατι το οποιο το γνωριζεις και θεωρεις τον εαυτο σου ανωτερο για αυτο.Εγω ειμαι πολιτικος μηχανικος ΟΚ?ΚΑι ερχεται ενας πελατης και μου λεει εγω θελω το ταδε υλικο που ειναι χαλυβας(γιατι ετσι εχει ακουσει...).Εγω τι θα παω να του πω???Πωπω εισαι ασχετος και χρησιμοποιεις κατι που δν το ξερεις???Αυτο ειναι ατσαλι!!!Καταλαβαινεις βεβαια ποσο κομπλεξικη θα φαινοταν η συμπεριφορα μου...Φιλικα παντα Βασιλης :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον αγορι μου συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις πολυ "μεγαλα" κομπλεξ.Αν απο ολα οσα εγραψα εσυ συγκρατησες τη χρηση της λεξης gourmet τοτε εισαι απλα ενας τυπος που επειδη το ξερει το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να δειξει την ανωτερωτητα του και το ποσο γαματος ειναι που ξερει τι σημαινει η λεξη gourmet.Επισης σε αυτο που ειπες οτι η ζαχαροπλαστικη ειναι χημεια να σε ενημερωσω οτι το ξερω αλλα θεωρω το φαγητο κατι το τελειως υποκειμενικο και η αλλοιωμενη συνταγη οπως λες να αρεσει σε καποιον περισσοτερο απο την πρωτοτυπη.Τελος θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να σου δειξω οτι απλα σχολιασες για να εντυπωσιασεις με κατι το οποιο το γνωριζεις και θεωρεις τον εαυτο σου ανωτερο για αυτο.Εγω ειμαι πολιτικος μηχανικος ΟΚ?ΚΑι ερχεται ενας πελατης και μου λεει εγω θελω το ταδε υλικο που ειναι χαλυβας(γιατι ετσι εχει ακουσει...).Εγω τι θα παω να του πω???Πωπω εισαι ασχετος και χρησιμοποιεις κατι που δν το ξερεις???Αυτο ειναι ατσαλι!!!Καταλαβαινεις βεβαια ποσο κομπλεξικη θα φαινοταν η συμπεριφορα μου...Φιλικα παντα Βασιλης :devil:

 

του σκισες!

 

standing ovation όλοι μαζί.

:eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φιλικα παντα Βασιλης :devil:

 

έτσι, χώσιμο πρώτα...

 

...φιλικά πάντα μετά

 

 

αααα ρε γμτ, έχω απολυθεί σχεδόν 1 μήνα τώρα κι ακόμα να μου φύγει η αργκό του στρατού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αγορι μου συγγνωμη που θα στο πω αλλα εχεις πολυ "μεγαλα" κομπλεξ.Αν απο ολα οσα εγραψα εσυ συγκρατησες τη χρηση της λεξης gourmet τοτε εισαι απλα ενας τυπος που επειδη το ξερει το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να δειξει την ανωτερωτητα του και το ποσο γαματος ειναι που ξερει τι σημαινει η λεξη gourmet.Επισης σε αυτο που ειπες οτι η ζαχαροπλαστικη ειναι χημεια να σε ενημερωσω οτι το ξερω αλλα θεωρω το φαγητο κατι το τελειως υποκειμενικο και η αλλοιωμενη συνταγη οπως λες να αρεσει σε καποιον περισσοτερο απο την πρωτοτυπη.Τελος θα σου δωσω ενα παραδειγμα για να σου δειξω οτι απλα σχολιασες για να εντυπωσιασεις με κατι το οποιο το γνωριζεις και θεωρεις τον εαυτο σου ανωτερο για αυτο.Εγω ειμαι πολιτικος μηχανικος ΟΚ?ΚΑι ερχεται ενας πελατης και μου λεει εγω θελω το ταδε υλικο που ειναι χαλυβας(γιατι ετσι εχει ακουσει...).Εγω τι θα παω να του πω???Πωπω εισαι ασχετος και χρησιμοποιεις κατι που δν το ξερεις???Αυτο ειναι ατσαλι!!!Καταλαβαινεις βεβαια ποσο κομπλεξικη θα φαινοταν η συμπεριφορα μου...Φιλικα παντα Βασιλης :devil:

Οχι θα επρεπε να πεις στον πελατη σου "ναι ναι εχεις δικιο" και μετα να μην βαλεις αυτα που σου ειπε.

Επισης θα πρεπει να το παιζω ειδημονας στους τομεις των αλλων και να μην περιμενω καμια διορθωση επειδη "ετσι μου αρεσει πιο πολυ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαξ περυ είχε μόνο 55% απο οτι κατάλαβα. Ελα η ιον που λεει 72% ούτε πικρή είναι ούτε θρυμματίζεται. Και έχει και αμύγδαλα. ^_^

 

Τι 90, που, πως, τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A carton from Chocosphere containing just over a half pound of Amedei bars and squares ran me $50, with shipping. The next day, the whole box was gone. In my defense, I've seen engagement rings that came in bigger boxes. I knew that I wanted more, but at $100 a pound it would be cheaper to fly to Italy and go to the factory myself, which is what I did.

 

απο review στο internet. Εντάξει, παω και μονος μου να μαζεψω κακαο, δε πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.greenandblacksdirect.com/pages/chocolate_bar_collection/default.aspx

και εδω σε πιο ψαγμενα πραγματα

 

http://www.hotelchocolat.co.uk/Purist-Bar--80-Dark-Organic--Hacienda-iara-Ecuador-P240035/

http://www.hotelchocolat.co.uk/Purist-Bar--90-Dark-Organic--Hacienda-iara-Ecuador-P240064/

http://www.hotelchocolat.co.uk/Purist-Bar--100-Dark-Organic--Hacienda-iara-Ecuador-P240065/

 

Εχω πει οτι με 15 λιρες τον μηνα μου ερχονται σοκολατες απο αυτους ε? Την παρασκευη θα μου ερθει το επομενο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω κάπου είδα με 99% και 100% κακάο.Βέβαια θα είναι χάλια θεόπικρες.Ωραία αυτή η cote d'or έχει και άλλες γεύσεις;.Εδώ κάπου αλλού εκτός αεροδρομίου δεν έχει είπαμε έ;Και κάτι άλλο κάτι σοκολάτες starbooks κάπως έτσι είναι καλές;Σκεφτηκα να πάρω μια να δοκιμάσω αλλά ας πάρο και μια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...