Προς το περιεχόμενο

Κινητο για το Στρατό!!!


Leon07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρε ρε φιλαρακι κανα παλιο κινητο απο κανενα φιλο σου να κανεις την δουλεια σου οσο θα εισαι φανταρος και μην χρεωνεσαι τσαμπα...9 μηνες θητεια θα κανεις δεν θα γινεις ΕΠΟΠ.Εγω ειχα ενα Alcatel (ή αλλιως Bacatel :P ) το 2003 τοσο μουφα που και που το αφηνα στο κρεβατι για να παω π.χ. για μπανιο ουτε να το κλεψουν δεν θελανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχαχαχαχα, καλό..............

 

Παίδες, πάρτε κινητό με "απ' όλα", απλά όχι τελευταίο / ακριβό μοντέλο, ώστε να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο από τους κλέφτες.

Σαμος 298 ΜΚΤ, κινητο με καμερα 20 μερες Φ.

Μιλας με κινητο χωρις καμερα, σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Εχεις κινητο επανω σου σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Στην πυλη εχουν μεχρι και ανιχνευτη μεταλλου γι αυτο τον λογο.

 

Και το καλυτερο για το τελος, 5 μερες την εβδομαδα ταγματικη αναφορα.

 

Ολα αυτα με ντοπιο διοικητη, οταν αναλαβει ο υποδοικας τα πραγματα λογικα θα χειροτερεψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και δεν ξέρω αν το προτείνατε!!

Αυτό πάρε :P

Το τελευταίο σχόλιο το διάβασες? Απαγορεύεται η ΚΑΜΕΡΑ! Έχω ακούσει περίπτωση ενός που έσπασε την κάμερα του κινητού του μπροστά στον διοικητή... Ούτε αυτό έγινε δεκτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμος 298 ΜΚΤ, κινητο με καμερα 20 μερες Φ.

Μιλας με κινητο χωρις καμερα, σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Εχεις κινητο επανω σου σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Στην πυλη εχουν μεχρι και ανιχνευτη μεταλλου γι αυτο τον λογο.

 

Και το καλυτερο για το τελος, 5 μερες την εβδομαδα ταγματικη αναφορα.

 

Ολα αυτα με ντοπιο διοικητη, οταν αναλαβει ο υποδοικας τα πραγματα λογικα θα χειροτερεψουν.

 

Έπεσες σε στραβόξυλο... Στις 4 μονάδες που πέρασα τη θητεία μου, δεν είχα ποτέ πρόβλημα, όπως ούτε και κανένας άλλος γνωστός/φίλος/συγγενής.

Να ανεβάσω και φωτό από το στρατόπεδο; :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε λίγο τι παίζει με psp και στρατό.

Το σκεφτόμουν πολύ να πάρω, για παραμεθώριο.

Προφανώς όμως πρέπει να πάω πρώτα, να δω πως είναι εκεί που θα είμαι και μετά να το μοντάρω υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.gsmarena.com/samsung_e1390-2979.php το μονο που δεν εχει ειναι μπλουτουθ...

 

ακυρο το παραπανω δεν υπαρχει Ελλαδα, υπαρχει ομως αυτο...

 

http://www.gsmarena.com/nokia_2323_classic-2571.php , java, mms, ραδιο, μεγαλη αυτονομια, καρτα μνημης νομιζω ειναι ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως έβγαλα όλη τη θητεία μου με το ΝΟΚΙΑ 6300 με ενισχυμένο ατσάλι και απ όλα πάνω.Το πήρα όταν πρωτοβγήκε πριν 3,5 χρόνια και καπάκι έφυγα στρατό.Σκυλί μαύρο.Δεν με απογοήτευσε ποτέ και το έχω μέχρι σήμερα σαν δεύτερη συσκευή και εξακολουθεί να είναι αξιοπρεπέστατο.Δεν ξέρω αν αυπάρχει ακόμη στο εμπόριο αλλά ήταν ό,τι πιο ιδανικό μπορούσα να πάρω τότε για να μου βγάλει τη θητεία χωρίς πρόβλημα.

 

Κάμερα είχε ωστόσο (2 μεγκαπίξελ) και στην αρχή τα χρειάστηκα...Στην πύλη κατέσχεσαν αρκετά τηλέφωνα με κάμερα και έπρεπε εντός δευτερολέπτων να μηχανευτώ κάτι για να μην μου πάρουν αφενός το 3 ημερών τηλέφωνό μου και αφετέρου για να μη μείνω χωρίς συσκευή και επαφή με τον έξω κόσμο μέχρι την άδεια ορκωμοσίας...Πλησίασα λοιπόν έναν συνοδό ΕΠΟΠ (από αυτούς που σε υποδέχονται για να σε οδηγήσουν στις διάφορες στάσεις σου όπως γραφειοκρατικά, γιατροί, ένδυση την ημέρα της κατάταξης) και τον παρακάλεσα αφού του εξήγησα και του κλάφτηκα, να μου φυλάξει το τηλέφωνο έως το βράδυ που θα τελείωνε ο μαραθώνιος των διαδικασιών κατάταξης.Έτσι κι έγινε.Πήγα το βράδυ και το πήρα κανονικά πριν τον ύπνο και τον επιβράβευσα και με ένα σφραγισμένο πακέτο τσιγάρα που είχα πάνω.Ωστόσο, την άλλη μέρα έμεινα χαρμάνης αλλά το σκοπό μου τον είχα επιτύχει και με το παραπάνω!:lol:

Από κει και πέρα φρόντιζα να μην το μοστράρω μπροστά σε αξιωματικούς αλλα ακόμη και δεκανείς για να μην έχω κανα πρόβλημα.

 

Θα σου πρότεινα να πάρεις αυτό(το 6300) αν υπάρχει σήμερα,Δε φαντάζεσαι τι βάρβαρη χρήση του έκανα και τι πτώσεις έφαγε τις αποφράδες χακί ημέρες εκείνης της εποχής και με δικαίωσε! :devil: Α τύχει δε και σε ρωτήσουν στην πύλη μπαίνοντας, να πεις πως δεν έχεις τηλέφωνο και ότι πρόκειται να σου φέρουν οι γονείς σου σε 13 μέρες (στην άδεια ορκωμοσίας.) Κανένας δεν πρόκειται να σε ψάξει σωματικά καθότι δεν νομιμοποιείται να το κάνει παρά μόνον τους σάκους και τις αποσκευές σου. Νομίζω ότι αυτό είναι το καλύτερο deal.

 

Τέλος φρόντισε να εφοδιαστείς απαραίτητα με έναν φορτιστή τσέπης από αυτούς που λειτουργούν με 2 ΑΑ μπαταρίες γιατί πιθανότατα θα έχεις μεγάλο πρόβλημα για το που και πότε θα το φορτίζεις καθώς ούτε πρίζες επαρκείς υπάρχουν ούτε χρόνος(ειδικά στο κέντρο)Είναι καλή λύση για εναλλακτική φόρτιση σε περίπτωση που ξεμείνεις σε δύσκολη στιγμή Εμείς είχαμε μία πρίζα για δυο διμοιρίες (σχεδόν 90 άτομα!!!!) με αποτέλεσμα πάνω σε αυτήν να μπαίνουν καμιά δεκαριά πολύπριζα για να εξυπηρετηθούν όσο το δυνατόν περισσότερα παιδιά.Καλό θα ήταν να φέρεις και ένα πολύπριζο σε περίπτωση που δεν βρίσκεις θέση για το φορτιστή σου.Είμαι κατά στο να πάρεις μεταχειρισμένο παλιό τηλέφωνο από φίλο ή συγγενή γιατί εκτός του ότι μπορεί να σε ''κρεμάσει'' απροειδοποίητα, θα έχει σίγουρα πεσμένη μπαταρία και η αυτονομία στο στρατό είναι το μέγα ζητούμενο.Να λάβεις υπόψιν σου και την πρακτικότητα στη σύνταξη μηνυμάτων... :P και την εν γένει ευκολία και ευχρηστία του τηλεφώνου σα συσκευή. Το 6300 είχε όλο το πακέτο! Δεν πρόκειται να το πετάξω ποτέ για συναισθηματικούς λόγους.Έχω δεθεί απαράμιλλα μαζί του.

 

Καλή θητεία.

Επεξ/σία από george_the_jack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμος 298 ΜΚΤ, κινητο με καμερα 20 μερες Φ.

Μιλας με κινητο χωρις καμερα, σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Εχεις κινητο επανω σου σε μη προβλεπομενο χωρο 10 με 20 μερες Φ.

Στην πυλη εχουν μεχρι και ανιχνευτη μεταλλου γι αυτο τον λογο.

 

Και το καλυτερο για το τελος, 5 μερες την εβδομαδα ταγματικη αναφορα.

 

Ολα αυτα με ντοπιο διοικητη, οταν αναλαβει ο υποδοικας τα πραγματα λογικα θα χειροτερεψουν.

 

ΧΑ!Τώρα το είδα...:lol:

Μια διευκρίνηση όμως για την τρίτη περίπτωση,κατα την διάρκεια της εκπαίδευσης δλδ,το κινητό έπρεπε να είναι κλειστό (αλλιώς έπεφτε η 20αρα).Τουλάχιστον έτσι γινόταν 07Β~07Γ ΕΣΣΟ.Ο ανιχνευτής μετάλλου ήταν win...αρκεί να θυμόταν το βρωμόβυσμα του 2ου γραφείου να τον φορτίσει,συνήθως δέν έπιανε τπτ όταν χώναμε το κινητό μέσα στο βρακί μας (με δόνηση παρακαλώ).

Δέν περίμενα οτι το τάγμα θα παρέμενε μαύρο μετά απο τόσο καιρό.Μερικά πράγματα δέν αλλάζουν όσοι Δίκες/Υπόδικες και αν περάσουν.

2 λόχος ΓΤΠ...

 

Επι του θέματος.Οπως είπαν και τα παιδιά,πάρε όσο πιο απλό κινητό μπορείς,το οποίο να εχει κάποιες στοιχειώδης λειτουργίες (mp3/radio).Δεν τίθεται θέμα κλοπής, αφού κατα 99,99% θα το έχεις πάντα πάνω σου.Το πιθανότερο είναι να σου χαλάσει είτε απο πτώση (απο το δεύτερο κρεβάτι),είτε πάνω στις ασκήσεις όταν θα κάνεις βαρελάκια-πύρ και κίνηση-βολές-έρπην και πηδάς μαντρότοιχους.Κάπως έτσι έσπασα την κάμερα του w810i (και ήταν κινητό 20 ημερών)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε λίγο τι παίζει με psp και στρατό.

Το σκεφτόμουν πολύ να πάρω, για παραμεθώριο.

Προφανώς όμως πρέπει να πάω πρώτα, να δω πως είναι εκεί που θα είμαι και μετά να το μοντάρω υποθέτω.

Απο πλευράς "νομοθεσίας" δεν νομίζω να απαγορεύεται μιας και δεν έχει κάμερα αλλά προφανώς στο κέντρο μην το πάρεις επειδή είναι λίγο χαβούζα

η κατάσταση δλδ που θα το φορτίζεις, μπορεί να σπάζει, μπορεί να στο κλέψουν κτλ

 

Στην παραμεθόριο αν δεν πέσεις σε καμιά περιπτωσάρα διοικητή πάρτο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το psp και γενικα τα gadgets στο στρατο ειναι must.

Στη σκοπια παιζει να φυλας τσιλιες για να παιζει ο αλλος psp.

θα κανεις τραμπα παιχνιδια με εποπαδες...

 

Να ανεβάσω και φωτό από το στρατόπεδο; :devil:

Δεν εχει να λεει κατι, κρητικος ανεβασε φωτο στο fb και γλιτωσε παρατριχα στρατοδικειο.

Επεσε σε ξηγημενο λοχαγο και την γλυτωσε.

 

Η λογικη λεει να εχεις ενα προβλεπε κινητο, απο κει και περα

εσυ αποφασιζεις τι αλλο θα εχεις μαζι σου.

Δεν ειπε κανεις οτι εμεις δεν εχουμε φωτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ήξερα και είχα το 6310 το παλιό. Παίζει να ήμουν από τους ελάχιστους που την γλίτωσαν όταν το έδειξα στον Λοχαγό. Με το που είδε την "παλιατζούρα - γκουμούτσα" (είχα φροντίσει να έχει μια παλιά χοντρή μπαταρία) με άφησε να το έχω κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...